Nawigacja

Artykuły: AA

KONKURS EKOLOGICZNY

 

Obrazy newsów: pojemniki_razem.gif

 

Dnia 17.06.2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu zbiórki surowców wtórnych

„SEGREGUJĄC ODPADY CHRONIMY ŚRODOWISKO I KLIMAT”.

Celem konkursu było:

  • Zachęcanie uczniów do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.
  • Wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, czyli w gospodarstwach domowych i szkole.   
  • Wykształcanie, utrwalanie i propagowanie zachowań proekologicznych.
  • Wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.
  • Przeciwdziałanie zaśmiecaniu najbliższego otoczenia.
  • Odpowiedzialnośą‡ za stan środowiska i jego czynną ochronę.

Konkurs polegał na zebraniu przez ucznia danej klasy jak największej ilości surowców wtórnych tj. makulatury, baterii, telefonów komórkowych i nakrętek plastikowych. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-VI Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego    w Małaszewiczach. Jury w składzie: p. A. Borowik – nauczyciel przyrody, p. I. Markowska i p. A. Wołosiuk – opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z wychowawcami wyłonili po dwóch zwycięzców z każdej klasy.W nagrodę uczniowie otrzymali podczas uroczystego apelu pamiątkowe dyplomami i książki o tematyce ekologicznej. Ogółem nagrodzono 18 uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Lista laureatów konkursu znajduje się poniżej .

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Klasa

1.

Natan Piasecki

IA

2.

Igor Śreniawski

IA

3.

Szymon Moroz

IB

4.

Marcin Denesiuk

IB

5.

Michalina Pytka

IIA

6.

Wiktor Tuszyński

IIA

7.

Oskar Maksymiuk

IIB

8.

Joanna Rydz

IIB

9.

Martyna Michaluk

IIIA

10.

Dominika Gawryluk

IIIA

11.

Zuzanna Borowik

IIIB

12.

Maciej Józefczuk

IIIB

13.

Szymon Guz

IV

14.

Tomasz Bandzerewicz

IV

15.

Łukasz Sierniawski

V

16.

Wiktoria Szumik

V

17.

Wojciech Gawroński

VI

18.

Jakub Błyskun

VI


ŚWIą˜TO MUZYKI

 

Obrazy newsów: swieto_muzyki.jpg

 

We wtorek, 14 czerwca po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Święto Muzyki. Jest to impreza cykliczna, która narodziła się we Francji w roku 1980, a która obecnie odbywa się w wielu krajach europejskich 21 czerwca - pierwszego dnia lata. Święto to ma na celu promocję muzyki dokonywaną w dwojaki sposób: zgodnie ze swoim oryginalnym hasłem ("Róbcie muzykę!") zachęca ono muzyków do spontanicznego wyrażenia się na ulicach miast i w miejscach publicznych poprzez organizowanie przez nich licznych darmowych koncertów i spontanicznych występów amatorów jak i profesjonalistów, daje również szerokiej publiczności dostęp do muzyki każdego rodzaju i stylu: od muzyki poważnej do muzyki rozrywkowej. Inicjatorami tego wyjątkowego wydarzenia byli opiekunowie SU p. I. Markowska i p. A. Wołosiuk oraz p. A. Maziejuk – nauczyciel muzyki. Nasza sala gimnastyczna o godz. 10:00 na chwilę zamieniła się w wypełnioną po brzegi salę koncertową. Jako pierwszy na scenie wystąpił uczeń klasy VI M. Makuła, który śpiewając piosenkę wykonywaną w oryginale przez Jerzego Stuhra udowodnił wszystkim, że śpiewaą‡ każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... Na scenie oprócz szkolnego chóru wystąpili uczniowie klas I-III i IV- VI. Zespoły zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego. Były tańce, rekwizyty i pomysłowe układy choreograficzne. Każdy z występów był wyjątkowy i niepowtarzalny. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez zgromadzoną w sali publicznośą‡ gromkimi brawami. Po zajęciach lekcyjnych odbyła się dyskoteka, na której mogliśmy usłyszeą‡ najnowsze przeboje disco polo, rock i pop.

Dziękujemy wszystkim artystom za piękne występy. 

Obrazy newsów: swmuzyki1.jpg

Obrazy newsów: swmuzyki2.jpg

FOTO ALBUM


GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I ROSYJSKIEJ

 

Obrazy newsów: konkurs_piosenki.jpg

 

Zabrzmiały angielskie i rosyjskie piosenki

 

         Soliści, wokaliści i zespoły z czterech szkół podstawowych rywalizowali podczas drugiej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. Finał konkursu odbył się 10 maja w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. 
Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego i rosyjskiego p. I. Markowska i p. A. Wołosiuk. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Piszczacu oraz Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych  kl. I-III i kl. IV-VI.


Pierwsze miejsce w kategorii kl. I-III zajął  Marek Maciuk z Zespołu Szkół  im. Orła Białego w Kobylanach.

Drugą lokatę zdobyły:  Katarzyna Sowa, Zofia Kurkowiak Martyna Michaluk  z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego 

 w Małaszewiczach,

a trzecią Kornelia Kieczka ze Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza  Neplach.

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymały:

Nikoletta Kadłubowska i Gabriela Sarnacka z Zespołu Placówek  Oświatowych Szkoły Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w

Piszczacu.

 

W kategorii klas starszych jury przyznało:

Pierwsze miejsce Oliwii Warda z Zespołu  Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piszczacu. 

Na miejscu drugim uplasowała się Sandra Jaszczuk z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach,

a na trzecim Aleksandra Zalewska ze Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.

Jury wyróżniło Patrycję Antoniuk z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.


Sponsorem nagród w konkursie była Gmina Terespol, Rada Rodziców oraz Samorząd  Uczniowski Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.SPOTKANIE Z ROSJĄ

SPOTKANIE Z ROSJĄ


            W środę 8 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIIB z wychowawcą p. M. Mikołajczak i uczniowie klasy V z nauczycielem matematyki panią E. Brodacką oraz panią A. Wołosiuk – nauczycielem j. rosyjskiego wybrali się do Białej Podlaskiej na „SPOTKANIEROSJĄ ” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Rusycystów działające przy PSW im. Papieża Jana Pawła II.
Celem wyjazdu było poznanie bogactwa kulturowego Rosji, jej 
języka oraz tradycji. Podczas spotkania studenci nie opowiedzieli uczniom o Rosji wielkiej i nieznanej, zapoznali ich     z  tradycją picia herbaty z samowara, sposobem wytwarzania drewnianych laleczek oraz wesołymi literkami, które warto znaą‡. Wyjazd poza mury szkoły był świetną okazją do pogłębienia wiedzy na temat  Rosji oraz poznania nowych kolegów i koleżanek.

 

                                                                                                                        A. Wołosiuk

Obrazy newsów: dscn0041.jpg

Obrazy newsów: dscn0037.jpg

GALERIA


WYJAZD DO PSW IM. JANA PAWŁA II W BIAŁEJ PODLASKIEJ

           

WYJAZD DO PSW IM. JANA PAWŁA II W BIAŁEJ PODLASKIEJ

          Dnia 01.06.2016 r. uczniowie klasy IIA i IIIA wybrali się do Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na „SPOTKANIE Z ROSJĄ” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Rusycystów. Opiekę nad dzieą‡mi w tym wyjątkowym dniu sprawowali wychowawcy klas p. M. Korzeniewska, p. M. Kaliszuk oraz p. A. Wołosiuk – nauczyciel  języka rosyjskiego.

 Organizatorzy spotkania przygotowali dla wszystkich uczestników bogaty wachlarz atrakcji. Jedną z nich było przedstawienie pt. „Dlaczego bajki czasami potrafią zniknąą‡ i czy można je odnaleźą‡?”, które zachęcało uczniów do czytania książek, a co za tym idzie wzbogacania swojego słownictwa oraz wyobraźni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja multimedialna: „Matrioszka – rosyjska drewniana laleczka”. Były różnego rodzaju konkursy i zabawy sprawdzające znajomośą‡ bajek oraz symboli Rosji. Wyjazd poza teren szkoły okazał się nie tylko ciekawą lekcją  j. rosyjskiego, ale również wspaniałym prezentem od Pani Dyrektor i Rady Rodziców dla uczniów z okazji Dnia Dziecka.

 

                                                                                                                        A. Wołosiuk

Obrazy newsów: dscn0018.jpg Obrazy newsów: dscn0010.jpg

GALERIAPolonista Roku 2016

 

 

Polonista Roku 2016

      Dnia 29.04.2016r. miało  miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom  VIII Edycji Powiatowego Konkursu   Polonista Roku. Celem konkursu   jest  zachęcenie  dzieci do pogłębiania wiedzy polonistycznej oraz  promowanie młodych talentów.  W finale uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę literacką, językową i ortograficzną. W  konkursie zorganizowanym  przez Szkołę Podstawową nr 2 w Białej Podlaskiej udział wzięło aż 322 uczniów z  trzech powiatów. Do finału zakwalifikowało się 51 uczestników, a tytuł Laureata otrzymało 17.                                                                                           

     Jakub Kuśmierczyk  ucz. kl. VI  Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach już po raz drugi znalazł się w gronie Laureatów.                                                                                                                  

                                                                                                   M. Patrejko


UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE

„UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE” – pod takim hasłem 27.04.2016r. w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbył się DZIEŃ PROFILAKTYKI, w którym wzięła udział cała społecznośą‡ uczniowska (klasy I-VI), oraz rodzice i nauczyciele.

       Celem całej akcji powstania Dnia Profilaktyki było dostarczenie uczniom rzetelnej wiedzy na temat procesu uzależnień oraz konsekwencji sięgania po substancje uzależniające w młodym wieku.

       W tym dniu uczniowie klas I – VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez trenerkę - psychologa firmy Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki z Krakowa.

      Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych formach zaj깇, podczas których została przekazana im wiedza w jasny i przystępny sposób. Wykazali się dużą asertywnością w dyskusjach dotyczących różnych form uzależnień, począwszy od palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania środków odurzających, czy uzależnień od mediów. Uczniowie zostali również uświadomieni, jak wielkim zagrożeniem jest uzależnienie od gier komputerowych i Internetu, które staje się bardzo powszechnym problemem społecznym.

       Wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu postawionych problemów, a wiedzę zdobytą wspólnie z trenerem z pewnością zastosują w swoim postępowaniu.

Po skończonych warsztatach uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców z wielkim zaangażowaniem wykonali plakaty profilaktyczne pt.: „Uzależnieniom mówimy NIE!”. Wszystkie plakaty zostały wywieszone na szkolnym korytarzu.

       W drugiej części akcji odbyła się Lekcja profilaktyczna dla rodziców przeprowadzona przez panią psycholog. Pani trener z firmy Dialog - Centrum Edukacji i Profilaktyki rozmawiała z rodzicami o tym „Jak ustrzec swoje dziecko przed zagrożeniem związanym z Internetem i używaniem telefonu komórkowego, a także „ Jak rozmawiaą‡ z dzieą‡mi o uzależnieniach”. Ukazała również problem preferowania przez młodych ludzi coraz częstszego spędzania czasu przed „szklanym ekranem”, który niestety zaciera kontakty nie tylko z rówieśnikami, ale również z bliskimi.

       Uzależnią‡ możemy się tak naprawdę od wszystkiego. Dzieci uzależniają się szybciej, niż dorośli. Dlatego tak ważne jest, by z nimi rozmawiaą‡, uświadamiaą‡ ich i przestrzegaą‡ o niebezpieczeństwach, jakie stanowią uzależnienia.

      Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Terespolu, za co serdecznie dziękujemy.

Pedagog Szkolny

Elżbieta Suszczyńska


NASZE SUKCESY

  Sukces Jakuba Kuśmierczyka w Kobylanach 


Uczeń naszej szkoły zdobył pierwsze miejsce w gminnym konkursie z języka angielskiego w Kobylanach.
K
onkurs był organizowany przez nauczycieli języka angielskiego w Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach Panią Beatę Kuczewską i Pana Grzegorza Puczka. 
Konkurs odbywał się dwuetapowo po szkolnych eliminacjach najlepsi okazali się uczniowie klasy VI: Gabriel Kowalewski, Jakub Kuśmierczyk i Natalia Mentel, którzy reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie w Kobylanach. Natalka, Gabryś i Kuba rywalizowali z uczniami z klas IV - VI i Kuba okazał się najlepszy.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

I. Markowska

                                                                                                                                                                                                                                 Obrazy artykułów: konkursj_jang80.jpg                                                                                                                   

Obrazy artykułów: konkurs_jang280.jpg


DZIEŃ WIOSNY

 

Obrazy newsów: witaj-wiosno90.png

          

Zgodnie z kalendarzem 21 marca witaliśmy w naszej szkole Wiosnę. Punktualnie o godz. 8.00 uczniowie ubrani w kolorowe, wiosenne stroje przystąpili do zadań konkursowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Starsi układali opowiadania, młodsi robili wiosenne kotyliony. Były, rebusy, krzyżówki, list od Pani Wiosny, zabawy ruchowe i muzyczne. Najgrzeczniejsze i najaktywniejsze dzieci otrzymały z rąk starszaków słodycze i dyplomy „Super ucznia” i „Super uczennicy”. Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się zajęcia plastyczne w klasach. Uczniowie klas I-VI przygotowali portret Pani Wiosny lub hasło reklamujące nadejście Wiosny, które później prezentowali na forum szkoły. Zgodnie z tradycją w tym dniu odbył się konkurs „Mam talent”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz wyłonienie najciekawszej osobowości wśród dzieci posiadających różnorakie talenty i umiejętności. W tym roku nasi uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności. Mogliśmy usłyszeą‡ przygotowane teksty o wiośnie, oglądaą‡ opracowane układy choreograficzne, ą‡wiczenia gimnastyczne, umiejętności graficzne, teatralne, zręcznościowe, wokalne, grę na instrumentach oraz barwną kolekcję fotografii z wakacji.

Najciekawszy wg. Jury był :

1. Taniec break dance w wykonaniu uczniów kl. V K. Wójcika i R. Kruka

2. Pokaz teakwondo w wykonaniu M. Juśkiewicza i jego pomocnika  A. Maksymiuka z kl. IIB

3. Występ w wykonaniu uczennicy kl. IA E. Małachowicz.


W „Wiosennych potyczkach klasowych” zwyciężyły kl. IA i kl. VI, które przebrały

się na wybrany kolor i namalowały najładniejszy portret Pani Wiosny.

 

          Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Przy ogromnym zaangażowaniu SU dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzią‡ inaczej. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by bawią‡ się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta zintegrowała społecznośą‡ szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

                                                                                                                                                                                                                         A. Wołosiuk


„WALENTYNKI”

Obrazy newsów: walentynki.jpg  

 

 

 

 

 

 

14 lutego 2016 r. pamiętając o dniu zakochanych zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. Zabawa polegała na tym, że wypełnioną i zaadresowaną kartkę  walentynkową uczniowie wrzucali do specjalnie przygotowanego pudełka, które pełniło funkcję pocztowej skrzynki. Wyznaczone osoby z SU, które pełniły funkcję listonoszy walentynkowej poczty, zbierały korespondencję przez trzy dni i w dniu 14 lutego roznosiły ją do adresatów. Taka poczta walentynkowa była dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności. Wielu z nich, przeżywało swoje pierwsze zauroczenie właśnie kimś, kto chodzi do tej samej szkoły. Szkolne walentynki i organizowana poczta okazała się świetnym pomysłem na wyznanie swoich uczuą‡.

I. Markowska, A. Wołosiuk


„KOLOROWY DZIEŃ”

 Obrazy newsów: kolorowy-tunel2.jpg      Dnia 11 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole „Kolorowy Dzień”.Pomysłodawcą i organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowski 

 Każda klasa wraz z wychowawcą miała za zadanie ubraą‡/przebraą‡ się w jednakowe stroje, czy to koszulki, czy spodnie lub inne według własnego pomysłu. 

Bezkonkurencyjna wśród klas I-III okazała się klasa IB, która została nagrodzona pamiątkowym dyplomem oraz możliwością spędzenia dnia ze swoją ulubioną zabawką.

Wśród klas IV-VI pomysłowością wykazała się klasa VI, która również otrzymała dyplom oraz dzień bez pracy domowej. Wspólne podsumowanie wyników konkursu odbyło się na sali gimnastycznej. Uczniowie wyglądali fantastycznie, zrobiło się nagle bajecznie kolorowo. Za rok z pewnością powtórzymy taki dzień.

 

I. Markowska, A. Wołosiuk


KONKURS

KONKURS  

NA NAJPIą˜KNIEJSZĄ OZDOBą˜ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Obrazy newsów: ozdoba6.jpg28 stycznia 2016 r. podczas apelu podsumowującego pierwsze półrocze  roku szkolnego 2015/2016 wręczone zostały nagrody zwycięzcom Konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową zorganizowanego przez nauczyciela świetlicy szkolnej p. E. Brodacką.

         Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.

         Na konkurs wpłynęło 36 prac uczniów z klas IV-VI. Wszystkie prace można było podziwiaą‡ na wystawie w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, a następnie zakupią‡ podczas kiermaszu.

         Komisja Konkursowa w składzie: P. D. Płotnicka, P. A. Wołosiuk,       P. E. Suszczyńska wyłoniła zwycięzców:


I miejsce

Śreniawska Julia kl. IB

Krzyżanowska Paulina kl. IIIB

 

II miejsce

Kurkowiak Zofia kl. IIIA

Śreniawska Aleksandra kl. V

 

III miejsce

Hołownia Alicja kl. IA

Wowczeniuk Gabriela kl. IV

Parafiniuk Aleksandra kl. VI

Pietruczuk Paulina kl. VI

 

Wyróżnienia:

Śreniawski Igor kl. IA

Beniuk Weronika kl. IIA

Maksymiuk Adrian kl.IIB

Fedorowicz Martyna kl. IV

Szumik Wiktoria kl. V

Fedorowicz Konrad kl. VI

Kuśmierczyk Jakub kl. VI


         Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody.

 Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych ozdób.

 E. Brodacka


Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2015/2016

 

 Obrazy newsów: sowa.jpg

 

 

 

Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu 

 oraz ze 100% frekwencją  

 w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

 

 

 

Edukacja wczesnoszkolna:


Klasa I A 

Wyróżnieni:                                  Frekwencja 100 %:

Karol Abramuk                                               Karina Włodarczyk

Wiktoria Babkiewicz

Karolina Chochowska

Kinga Girko

Alicja Hołownia

Ewa Małachowicz

Magdalena Niczyporuk

Kinga Nikoniuk

Patryk Siejak

Mateusz Szarubka

Igor Śreniawski

Karina Włodarczyk


Klasa I B

Wyróżnieni:                                  Frekwencja 100 %:

 Maja Bodo                                                   Szymon Chuda

Urszula Kuśmierczyk

Szymon Moroz

Karolina Ozon

WiktoriaTurzyńska

 

Klasa II A

Wyróżnieni:                                  Frekwencja 100 %:    

 Weronika Beniuk                                           Jakub Cygan

Michalina Pytka                                             Michał Hodyniuk

Martyna Tuszyńska                                        Szymon Naumiuk

Wiktor Tuszyński                           

Michał Wowczeniuk

Martyna Zieniuk

 

Klasa II B

Wyróżnieni:                                  Frekwencja 100 %:

Karolina Głowacka                                          Karolina Głowacka

Magdalena Hawrot                                         Adrian Jarzyna

Maciej Kędzierawski                                       Malwina Szymańska

Adrian Maksymiuk                                          Michał Stępniewski

Dominika Mróz

Joanna Rydz

Zofia Sandomierz

Malwina Szymańska

Malwina Wowczeniuk

Natalia Zalewska   

 

Klasa III A

Wyróżnieni:                           Frekwencja 100%:                      

Dominika Gawryluk                                 Wiktoria Abramuk

Marek Grom                                         Dominika Kupisz

Dominika Kupisz

Zofia Kurkowiak

Martyna Michaluk

Katarzyna Sowa

Piotr Szkuta

Szymon Wójcik

 

Klasa III B 

Wyróżnieni:                                  Frekwencja 100 %:  

Julia Korneluk                                                  Paulina Krzyżanowska                       

Paulina Krzyżanowska                                       Kacper Mizgier                              

Nikodem Maksymiuk 

Sebastian Nowik                                                                       

Wojciech Parafiniuk

Jakub Selewoniuk

Adam Walencik

 

 

Klasa IV 

Wyróżnieni:                                                                                            

Oliwia Flaga        - średnia 5,1, zachowanie  wzorowe

Paulina Rydz      - średnia 5,1, zachowanie  wzorowe

Gabriela Wowczeniuk - średnia 5,1, zachowanie  wzorowe

Wiktor Moroz               - średnia 5,0, zachowanie bardzo dobre

Filip Kędzierawski     - średnia 4,50, zachowanie  wzorowe      

 

Frekwencja 100 %:

Kinga Bogusz

Natalia Grabowska

Wiktor Moroz

Oliwia Płandowska

 

 

Klasa V

Wyróżnieni:

Aleksandra Śreniawska  – średnia 5,00, zachowanie  wzorowe

Łukasz Sierniawski        – średnia 4,91, zachowanie  bardzo dobre              

Dariusz Mincewicz        – średnia 4,66, zachowanie   bardzo dobre                            


Frekwencja 100 %:

Hubert Mangała

 

Klasa VI

Wyróżnieni:

Jakub Kuśmierczykśrednia 5,33, zachowanie  wzorowe   

Natalia Mentel         – średnia 5,00, zachowanie  wzorowe

Daniel Głowacki       – średnia 4,92zachowanie  wzorowe                 

Patryk Stępniewski średnia 4,83, zachowanie  bardzo dobre

Julia Opolska           – średnia 4,67zachowanie  wzorowe                     

Łukasz Chwesiuk      – średnia 4,58, zachowanie  bardzo dobre

 

Frekwencja 100 %:

Łukasz Bogusz

Daniel Głowacki

Gabriela Greczuk

Natalia Mentel

 

Obrazy newsów: dscn61.jpg

Obrazy newsów: dscn62.jpg

GALERIA ZDJą˜Ć


Dzień Niepodległości

 Obrazy newsów: 11_listop15.jpg

            

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 10 listopada 2015 roku o godzinie 10.40 w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbyła się  uroczysta akademia z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod hasłem „Droga do wolności”.

            Program artystyczny i dekorację przygotowali uczniowie z klas III B i V. W pierwszej części miała miejsce prezentacja multimedialna pod tytułem „Animowana historia Polski”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały zmieniające się na ekranie obrazy  i słuchały narratora w osobie jednego ze starszych uczniów Dariusza Mincewicza.

            Następnie odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów młodszych  i starszych. Teksty pieśni patriotycznych wyświetlane na ekranie zachęciły uczestników uroczystości do wspólnego śpiewania.

            Akademię uświetnił występ zespołu „Złoty wiek” z Małaszewicz. Zespół wykonał pieśni patriotyczne i żołnierskie rzadziej śpiewane w szkole przez dzieci – „O mój rozmarynie”,  „Ojczyzno ma”, „Serce w plecaku”…

 

M. Mikołajczak, E. Brodacka

4,938,768 unikalne wizyty