NASZE PRZEDSZKOLE


NASZE DYPLOMIKI

Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

KINO OBJAZDOWE

KINO W PRZEDSZKOLU

 

Czasami w przedszkolu dzieją się rzeczy niezwykłe... Tak było 21 lutego, gdy nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę kinową, gdzie wszystkie przedszkolaki obejrzały pełnometrażową bajkę pt. "Jeżyk i przyjaciele". Główni bohaterowie bajki: dzielna jeżyczka Mila i przebojowy wiewiór Mędrek wzbudziły ogromną sympatię dzieci. Wyjątkowa para najlepszych przyjaciół, którzy wyruszyli w świat, by uratować przed suszą leśne stworzenia ukazała młodym widzom wartość przyjaźni, a liczne przeszkody i trudności, które pokonali mali przyjaciele pokazały przedszkolakom, że każdy może stać się bohaterem, jeśli tylko odkryje w sobie odwagę.

Podczas seansu młodzi miłośnicy kina mieli także dodatkową atrakcję- pyszny, aromatyczny popcorn przygotowany przez rodziców.


BAL KARNAWAŁOWY

 

Pięknie udekorowana sala, animatorzy zabawy, mnóstwo rekwizytów i muzyka- wszystko to przyczyniło się do wspaniałej karnawałowej atmosfery, która zagościła w naszym przedszkolu w czwartek 02 lutego 2023 r. Ale bal nie odbyłby się bez przedszkolaków! To ich energia i gotowość do wspaniałej zabawy oraz wyjątkowe kreacje sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dni Babci i Dziadka w Polsce obchodzone są 21 i 22 stycznia. Świętowanie ich jest najprawdopodobniej tradycją wpisaną w kalendarz świąt we wszystkich przedszkolach. Uroczystości celebrowane są na mnóstwo sposobów, bo przecież tworzą wspaniałą okazję, by wnuczęta przygotowały bliskim coś szczególnego, niepowtarzalnego, prosto z serca... Nie dziwi zatem radość z jaką przedszkolaki z Małaszewicz szykowały swoje występy oraz upominki dla wyjątkowych gości. Nie dziwi też zaangażowanie rodziców, którzy włączyli się w przygotowania dekoracji i strojów swoim pociechom. A wszystko po to, by uczcić niezastąpione babcie i ukochanych dziadków.

Tym razem wielkie święto babć i dziadków w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach celebrowaliśmy nieco wcześniej, bo trzynastego stycznia. Odbyło się ono w kolorowej scenerii, pełnej kwiatów, motyli i innych owadów. Uroczystość odbyła się pod hasłem „ Ogród miłości wyrasta w sercach babci i dziadka”. Mali artyści w bajecznie kolorowych kreacjach stanęli na wysokości zadania i przygotowali wyjątkowy popis umiejętności aktorskich, muzycznych, tanecznych, zapewniając swoim bliskim niezapomniane wrażenia. Podczas ich oglądania nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń, a może nawet któryś z widzów uronił łezkę. Przedszkolaki przygotowały też piękne kolorowe kwiatuszki, które wręczyły tuż po występie swoim babciom i dziadkom. Po dziecięcych popisach głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Krawczyk, która złożyła licznie przybyłym gościom piękne życzenia z okazji nadchodzącego święta. Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz na niezliczone całusy i przytulańce od wnucząt, a także wesołą zabawę przy muzyce.

Mamy nadzieję,że wspomnienia tych wspólnych, pięknych chwil pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków oraz ich wyjątkowych gości.

 

 


KONKURS ANIOŁEK

Do udziału w przedszkolnym, świątecznym konkursie plastycznym „Aniołek” przystąpiła bardzo liczna grupa utalentowanych przedszkolaków. Owocem wysiłków małych artystów jest wystawa przepięknych, przestrzennych prac, która tworzy w naszym przedszkolu iście niebiańską atmosferę. Przedszkolaki, rodzice, pracownicy i odwiedzający przedszkole goście mogą zachwycaą‡ się całym anielskim zastępem. Wszystkie aniołki były tak piękne, że jury miało bardzo trudne zadanie. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów w każdej grupie przedszkolnej. Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursu nastąpiło podczas spotkania jasełkowego. Oto zwycięzcy konkursu:

w grupie JEŻYKÓW-

I miejsce-Zofia Rowińska,

II miejsce-Alicja Kalinka i Magdalena Kalinka,

III miejsce-Jan Mroczek,

w grupie LISKÓW-

I miejsce-Kacper Kalinka,

II miejsce-Franciszek Korneluk,

III miejsce-Marcel Siekierko,

w grupie WIEWIÓREK-

I miejsce-Antoni Romanowicz,

II miejsce-Igor Romanowicz,

III miejsce-Mikołaj Kolański.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałych prac.JEST TAKA JEDNA NOC

Magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia opromienia nas z każdym dniem coraz mocniejszym blaskiem. W domach trwają wzmożone przygotowania do rodzinnego świętowania, ale nie przeszkodziło to rodzicom Jeżyków, Lisków i Wiewiórek w wizycie w przedszkolu. W środę 21.12.2022 r., specjalnie dla naszych gości, przedszkolaki przygotowały przepiękne, rozśpiewane kolędami i pastorałkami widowisko o Bożym Narodzeniu. W Jasełkach pod hasłem „Jest taka jedna noc” udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne, a na widowni zasiedli wzruszeni rodzice oraz pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Mali aktorzy z przejęciem odegrali sceny z betlejemskiej stajenki, czym zasłużyli na gromkie brawa.

Po występie nadszedł czas na skierowane do wszystkich zgromadzonych życzenia, które wygłosiła pani dyrektor oraz przepiękny, polski zwyczaj-dzielenie się opłatkiem. Dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie upieczone i ozdobione podczas zaj깇 w przedszkolu pierniczki oraz pachnące sianko na wigilijny stół.

Mamy nadzieję, że po wspólnym celebrowaniu narodzin Bożego Dzieciątka niezwykła atmosferana betlejemskiej nocy na dobre zagościła w sercach przedszkolaków i naszych gości.

 

 


 

 

 

 


MIKOŁAJKI 2022

Szóstego grudnia wszystkie grzeczne dzieci czekają na wyjątkowego gościa-świętego Mikołaja. Nic więc dziwnego, że zmęczony długim wędrowaniem i dźwiganiem wielkich worków z prezentami Mikołaj dotarł także do naszego przedszkola. W końcu jest tu trochę grzecznych dzieci.... Jeżyki, Liski i Wiewiórki zachęciły gościa do odpoczynku na mięciutkim fotelu. Potem zaśpiewały, najpiękniej jak potrafiły, przygotowane specjalnie dla niego piosenki. Uwielbiany przez dzieci święty, po krótkiej pogawędce, obdarował wszystkie przedszkolaki upominkami.

A ponieważ szósty grudnia jest dla Mikołaja niezwykle pracowitym dniem, nasz gośą‡ musiał wyruszyą‡ w dalszą drogę. Szczęśliwe przedszkolaki podziękowały mu za wizytę i zaprosiły, by ponownie odwiedził nasze przedszkole w przyszłym roku.


NA POCZCIE

W czwartek 30 listopada Liski i Jeżyki wybrały sie na pocztę. Celem tej krótkiej wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty, oferowanymi przez nią usługami, obowiązkami i narzędziami pracy urzędnika oraz listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty, obejrzały z bliska skrzynkę pocztową, wagę do ważenia paczek, zrobiły też małe zakupy- kupiły koperty i znaczki, aby wkrótce powrócią‡ na pocztę i wysłaą‡ listy. Dzieci miały też okazję porozmawiaą‡ z panią Anią- urzędniczką pracującą na poczcie, zadaą‡ nurtujące je pytania i dowiedzieą‡ się jak ważna i odpowiedzialna jest praca na poczcie . Wizyta w urzędzie była wspaniałą okazją do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas tego tygodnia, a przemiła rozmowa z panią Anią pozwoliła przeą‡wiczyą‡ w praktyce zasady kulturalnego zachowania się. Nasza wycieczka zainspirowała też przedszkolaki do superzabaw tematycznych w przedszkolnych salach, grdzie powstały kąciki pocztowe...CZERWONY KAPTUREK

W poniedziałkowy poranek, 28 listopada 2022 r. Liski i Wiewiórki wyruszyły autokarem do Białej Podlaskiej, do auli Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych... A może raczej do bajkowego lasu, gdzie wzięły udział w niezapomnianej przygodzie, towarzysząc Czerwonemu Kapturkowi i innym niezwykłym postaciom: Gajowemu, Wilkowi, Babci, Mamie, uroczym Elfinkom, zabawnym zwierzakom.

Znana dzieciom bajka zaskoczyła przedszkolaki nie tylko bogactwem nowych wątków, ale przede wszystkim pięknymi efektami specjalnymi oraz wyjątkową oprawą muzyczną. Rozśpiewani aktorzy wnieśli do opowieści mnóstwo emocji: było wzruszająco, chwilami groźnie, ale w ostatecznym rozrachunku na pewno bardzo zabawnie... Humorystyczne atuty spektaklu nie przysłoniły jego warstwy edukacyjnej. Mali widzowie obserwując bohaterów mogli zaczerpnąą‡ sporo mądrości. Czerwony Kapturek pokazał dzieciom, że nie należy zbaczaą‡ z wyznaczonej drogi, rozmawiaą‡ z nieznajomymi, a już na pewno nie wpuszczaą‡ ich do domu oraz że trzeba słuchaą‡ mamy. Wilk nauczył je, że warto pracowaą‡ nad swoim charakterem i staraą‡ się odkrywaą‡ i pielęgnowaą‡ w sobie lepszą stronę. Zajączek nauczył przedszkolaki, że można wygraą‡ ze strachem. Świetlik przekazał ważną prawdę, że zawsze należy byą‡ sobą. A Elfinki pokazały, że warto służyą‡ pomocą i byą‡ dobrym przyjacielem.

Spektakl oczarował małych widzów i przeniósł ich w magiczny świat. Doskonale oddają to słowa wiersza " Po co jest teatr" Joanny Kulmowej: "A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd"...PASOWANIE NA LISKA

Czwartek 24 listopada 2022 r. na długo pozostanie w pamięci Lisków, ponieważ właśnie tego dnia, podczas uroczystego spotkania w pięknie udekorowanej sali starszaków, pani dyrektor Kartarzyna Krawczyk pasowała starszaki na Liski. Doniosły moment pasowania poprzedziło krótkie wystąpienie bohaterów święta oraz uroczyście złożona przysięga. Liski jednogłośnie obiecały byą‡ wspaniałymi przedszkolakami-starszakami. Na zakończenie nie mogło zabraknąą‡ serdecznych życzeń od pań i młodszych kolegów. Każdy Lisek otrzymał też rożek obfitości i maleńką niespodziankę od młodszych kolegów oraz pamiątkowy dyplomik.

Trzymamy kciuki za Liski, by dotrzymały słów przysięgi...


LISTOPADOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzień głośnego czytania w listopadzie nie mógł wyglądaą‡ inaczej... Z okazji święta patrona odwiedził nas sam pan Kornel Makuszyński i uwielbiany przez dzieci bohater jego książeczek Koziołek Matolek. Towarzyszyły im pani Ania i Kasia. Przedszkolaki wysłuchały poruszającego fragmentu książeczki "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki", a po jego wysłuchaniu mogły sprawdzią‡ się w przygotowanym przez naszych gości quizie wiedzy. Pan Kornel każdą dobrą odpowiedź przedszkolaków nagrodził słodkim cukierkiem.

Dziękujemy Kasi, Antkowi i Kubie oraz pani Ani Wołosiuk za przemiłą wizytę w przedszkolu, promowanie głośnego czytania i zachęcanie do odwiedzania szkolnej biblioteki. Po tej wizycie na pewno niejeden przedszkolak zechce poznaą‡ dalsze losy małpki Fiki-Miki oraz zaprzyjaźnią‡ się na dłużej z Koziołkiem Matołkiem i innymi bohaterami utworów pana Kornela Makuszyńskiego, a grono stałych bywalców naszej biblioteki jeszcze się powiększy.


DZIEŃ MISIA

Dzień 25 listopada już od dawna jest jednym z bardziej wyczekiwanych przez dzieci dni. W naszym przedszkolnym kalendarzu jest to dzień przygód z pluszowym misiem w roli głównej. Tego dnia przedszkolaki mają mnóstwo gości, bo każdy zaprasza na zajęcia swojego ukochanego misia. To one są w centrum uwagi... Tak też było i tym razem. Dzieci zaprezentowały na forum swoje najukochańsze przytulanki. Jak wiadomo misie bywają różne: małe i duże, mają różne futerka, ale wszystkie, ale to wszystkie mają wspólne cechy -są najlepszymi na świecie przyjaciółmi dzieci, cudownymi powiernikami i doskonałymi pocieszycielami w każdej sytuacji. Jak się okazało świetnie nadają się też do wspólnych zabaw w przedszkolu. Sprawdziły się w tańcu, w zabawach matematycznych, w pokonywaniu różnych misiowych konkurencji...

O przedszkolnym święcie dowiedział się też bardzo energiczny, duży Miś, któremu nie udało się jeszcze zapaśą‡ w sen zimowy, więc przybył na wspólne zabawy z przedszkolakami. Swoimi harcami sprawił dzieciakom wiele frajdy. Po wspólnych tańcach i opowieściach o życiu niedźwiedzi posilił się misiowym przysmakiem - miodkiem i poszedł do swojej gawry. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas za rok, a teraz już słodko śpi...

Słodko zakończył się też dzień u przedszkolaków. Wafelki z miodem i Misie-Lubisie zakupione przez Radę Rodziców były bardzo apetyczne. Każdy przedszkolak wrócił do domu z pamiątkowym dyplomikiem i mamy nadzieję, że również z bardzo miłymi wspomnieniami.KORNELIADA

Święto patrona naszej placówki -Kornela Makuszyńskiego, obchodziliśmy w tym roku 24 listopada. Przedszkolaki z grup Lisków i Jeżyków uczciły to wydarzenie wesołymi zabawami z bohaterami utworów pana Kornela: małpką Fiki-Miki, Koziołkiem Matołkiem oraz panną Ewą (w podwójnym wydaniu). U Wiewiórek też zaroiło się od Koziołków i Małpek... Dzień patrona był okazją do zapoznania młodszych przedszkolaków z postacią Kornela Makuszyńskiego i jego twórczością, a starsze przedszkolaki mogły utrwalią‡ swoją wiedzę na ten temat. Przedszkolaki zwiedziły też szkołę w poszukiwaniu kącików poświęconych panu Makuszyńskiemu, wykonały fantastyczne prace plastyczne inspirowane jego twórczością i wysłuchały fragmentu książeczki "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki". I choą‡ chwilami losy bohaterów budziły trwogę, to humor naszego patrona sprawił, że ostatecznie radości nie było końca...

 

 


DZIEŃ KREDKI

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Nietypowe święta dostarczają mnóstwa inspiracji do kreatywnych, rozwijających wyobraźnię aktywności. Właśnie dlatego 22 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kredki. Była to świetna okazja do wdrażania dzieci do dbałości o przybory oraz mobilizowania do pięknej, starannej pracy. Dzień Kredki obfitował w liczne zabawy dydaktyczne, ruchowe, rytmiczne, ale przede wszystkim twórcze. Dzieciaki uwielbiają świetną, kreatywną zabawę, a KREDKA, to pierwsza rzecz, jaką kojarzymy z dziecięcą twórczością. To ona przenosi dzieci w świat marzeń, wyobraźni i koloruje świat tak, jak dzieciom w duszy gra...

Na zakończenie pełnego atrakcji, niezwykle kolorowego dnia przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomiki i magiczne kredki.4,244,255 unikalne wizyty