• 24/04/2017

Dzień Wiosny z Książką

W tym roku obchodziliśmy dzień wiosny z książką. Samorząd Uczniowski razem z

Panią Danutą Płotnicką zorganizowali akcję promującą czytelnictwo w naszej szkole.

Chcemy aby książka stała się przyjacielem dzieci, fakty są dośą‡ smutne, tylko 10% z

nas czyta więcej niż 7 książek rocznie. Czytając książki obyczajowe, o tematyce

społecznej czy psychologiczne, kształtujemy nasz charakter niezależnie od wieku.

Oceniając pozytywne i negatywne zachowania oraz postępowania moralne,

konfrontujemy działania bohaterów z naszym własnym sumieniem. Im więcej

książek przeczytasz, tym więcej poznasz i zapamiętasz nowych słów. Czytając

pobudzasz wyobraźnię, tworzysz filmy i obrazy, łączysz nową wiedzę z tym, co już

znasz. Czytanie wzmacnia „mięśnie pamięci”, tak samo jak podnoszenie ciężarów

rozwija mięśnie kulturysty. Jest jeszcze wiele innych plusów regularnego czytania

wiec sięgajmy po książki i czytajmy razem z naszymi dzieą‡mi.

W tym roku gościliśmy Panią Magdalenę Romaniuk która pracuje w Gminnym Centrum Kultury i w Gminnej Bibliotece Publicznej. Pani Magda opowiadała o swojej pracy i zachęcała naszych uczniów do aktywnego czytelnictwa. Rozdała również zadania dla poszczególnych klas i była członkiem komisji, która później te prace oceniała.

Konkurs plastyczny w klasach II-III polegający na narysowaniu swojego ulubionego bohatera z książki wygrała klasa III B. W klasach starszych wygrała klasa VI, która najlepiej zilustrowała wylosowany fragment prozy.

Dla najaktywniejszych czytelników Pani Magda przewidziała nawet upominki. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za udział w naszej akcji.

W marcu Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najbardziej oczytaną klasę i na czytelnika marca.

Najbardziej oczytaną klasą jest klasa IIB, której wychowawcą jest Pani Elżbieta Kijuk.

Czytelnik marca:

w klasach II-III -- Malwina Wowczeniuk z klasy III B,

w klasach IV-VI -- Zuzanna Borowik z klasy IV B .

W drugiej części programu odbył się konkurs „Mam Talent” w którym uczniowie prezentowali swoje talenty pod okiem jury w którego skład wchodzili  uczniowie i nauczyciele.

Miejsce I  --- Oliwa Flaga i Wiktor Moroz z klasy V,

Miejsce II  --- Malwina Bodo, Dominika Gawryluk, Dominika Kupisz i Maja Bodoz klasy IV A i II B,

Miejsce III --- Kinga Girko z klasy II A.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

I. Markowska

A.Wołosiuk