Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W czwartek 30 czerwca 2022 roku w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystośą‡ Zakończenia Roku Przedszkolnego. Ostatnie dziesi깇 miesięcy wspólnych zabaw i zaj깇 minęło bezpowrotnie i nieubłaganie nadszedł czas pożegnań, ale też czas upragnionych wakacji. Pani Dyrektor uroczyście powitała wszystkich zebranych: dzieci, rodziców i wychowawców. Poziomki, Jagódki i Malinki i wprowadziły zebranych w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki oraz tańcząc przepiękne układy taneczne, które przygotowały podczas zaj깇 rytmiczno-tanecznych z panią Magdą Wieczorek.

Starszaki opowiedziały wierszem o swojej długiej przygodzie z przedszkolem, a młodsze przedszkolaki chórem pożegnały starszych kolegów. Następnie pani dyrektor Katarzyna Krawczyk wręczyła dyplomy i nagrody absolwentom przedszkola oraz pozostałym przedszkolakom. Był też czas na podziękowania szerokiemu gronu rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola w ciągu tego roku szkolnego.

Po zakończeniu uroczystości nadszedł czas na pierwszą wakacyjną porcję lodów ufundowaną przez Radę Rodziców.

Absolwentom Przedszkola życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń, rodzicom wielu powodów do dumy, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Lato to czas beztroskiej, radosnej zabawy, wyjazdów, wycieczek, przygód... Łatwo pośród wielu atrakcji zapomnieą‡ o tym, co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie. Dlatego z wizytą i z przestrogą przybył do nas tuż przed wakacjami, tzn. we wtorek 21 czerwca, nasz przyjaciel-Pan Policjant- aspirant sztabowy Janusz Drygulski. Przypomniał on przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku. Mamy nadzieję, że jego cenne wskazówki zapadły Poziomkom, Jagódkom i Malinkom w pami깇 i zapewnią naszym przedszkolakom bezpieczny powrót do przedszkola i szkoły we wrześniu.

 


DZIEŃ TEATRU 2022

KWIAT PAPROCI

 

Z okazji Dnia Teatru Jagódki i Malinki uczestniczyły we wtorek 7 czerwca w przepięknym spektaklu, pt. "Kwiat paproci", przygotowanym przez koło teatralne-kl. I, pod kierunkiem pani Elżbiety Kijuk. Niezwykła opowieśą‡, piękne kostiumy, a przede wszystkim wspaniała gra młodych aktorów zrobiły na widowni niemałe wrażenie i zainspirowały przedszkolaki do zabawy w teatr we własnej sali. Bardzo dziękujemy uczniom klasy I i pani Eli za przemiłe zaproszenie i niezapomniane wrażenia.


OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2022

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W środę 15 czerwca wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej, sportowej rywalizacji, jaką jest Olimpiada Przedszkolaka, która już na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń naszego przedszkola. Uroczystego otwarcia imprezy dokonały panie: dyraktor- Katarzyna Krawczyk oraz nauczyciel wychowania fizycznego- Dorota Tarkowska. Przedszkolakom kibicowała też pani wicedyrektor- Elżbieta Brodacka, nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz starsi koledzy ze szkoły. Konkurencją inaugurującą to wielkie wydarzenie był Bieg o Puchar Dyrektora na zróżnicowane w zależności od wieku dzieci dystanse.

Wystartowały w nim wszystkie przedszkolaki. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

- Młdsze dziewczęta:

I miejsce- Kornelia Kijuk,

II miejsce- Julia Zalewska,

III miejsce- Kaja Antonowicz,

- Młodsi chłopcy:

I miejsce- Franciszek Knigawka,

II miejsce- Aleksander Babkiewicz,

III miejsce- Kajetan Maksymiuk,

-Starsze dziewczęta:

I miejsce- Laura Pilipczuk,

II miejsce- Marta Bandzerewicz,

III miejsce- Alicja Moroz,

-Starsi chłopcy:

I miejsce- Piotr Łukasik,

II miejsce- Alan Redzik,

III miejsce- Nikodem Popławski.

Zwycięzcom biegu -gratulujemy!

Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez uczniów klasy VII pod kierunkiem pani Doroty Tarkowskiej. Nie był to jednak koniec atrakcji. Po pokonaniu torów przeszkód, zabawach z licznymi przyborami sportowymi przyszła kolej na wesołe harce na dmuchańcach. Przez cały czas trwania imprezy dziewczynki z VII klasy malowały przedszkolakom buzie. Po wyczerpującej, pełnej wrażeń i wspaniałej zabawy aktywności fizycznej nadszedł w końcu czas na wręczenie przez panią dyrektor Katarzynę Krawczyk i panią Dorotę Tarkowską pamiątkowych pucharów, dyplomów i medali. A po zakończeniu imprezy dzieciaki zajadały pyszne lody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękujemy pani Dorocie i uczniom VII klasy Szkoły Podstawowej za wspaniałą organizację imprezy i promowanie aktywności fizycznej.

 

GALERIA


SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

 

Jednym z zadań jakie stawiamy sobie w przedszkolu jest kształtowanie wśród naszych wychowanków prawidłowych nawyków żywieniowych. Dieta każdego człowieka, a więc także dziecka w wieku przedszkolnym powinna byą‡ odpowiednio zbilansowana. Dbałośą‡ o zdrowe żywienie powinna towarzyszyą‡ nam każdego dnia już od pierwszych chwil życia dziecka. Przedszkolaki wiedzę na temat wpływu żywienia na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie czerpały w ciągu roku podczas różnorodnych zająą‡, w tym także kulinarnych. Starsze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi-"Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Nawyki żywieniowe wynosimy z domu. To rodzice są odpowiedzialni za wdrożenie odpowiedniego stylu życia swoich pociech, dlatego podczas zebrania z rodzicami, które odbyło się 27 maja ważną rolę pełniła pani Agnieszka Panasiuk-dietetyk. Przygotowana przez naszego gościa prezentacja wniosła wiele istotnych informacji dotyczących żywienia i na pewno skłoniła rodziców do przeanalizowania domowego jadłospisu oraz planowania bardziej przemyślanych zakupów spożywczych. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe na stałe zagoszczą w domach naszych przedszkolaków.

 DZIEŃ RODZINY 2022

 

ŚWIą˜TO RODZINY

Dzień Rodziny tradycyjnie obchodzony jest w naszym przedszkolu jako połączenie Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Święto to ma służyą‡ scaleniu rodziny jako jednostki społecznej oraz pogłębieniu więzi rodzinnych i poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. Przez ostatnie dwa lata niemożliwe było organizowanie hucznych spotkań, dlatego bardzo cieszyliśmy się z możliwości organizacji pikniku rodzinnego dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodzin, który miał się odbyą‡ w sobotę 28 maja. Plany nieco pokrzyżowała nam kapryśna pogoda... Ale nie ma takiej siły, która pokonałaby naszą dobrze zgraną przedszkolną rodzinę. Świętowanie zostało przeniesione do budynku.

Uroczystośą‡ pod hasłem: "Rodzina jest jak gałęzie drzewa, wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale mamy wspólne korzenie" zainaugurowała krótkim przemówieniem pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Następnie niezapomnianych wzruszeń dostarczył rodzicom występ przygotowany przez Poziomki, Jagódki i Malinki. Rodzice otrzymali także przygotowane przez dzieci drzewka szczęścia.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było podsumowanie dwóch przedszkolnych konkursów. Nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego "Baranek":

I miejsce- Alicja Moroz, Zofia Rowińska

II miejsce- Paweł Denisiuk, Franciszek Korneluk

III miejsce- Patrycja Wawryszuk, Szymon Szelest

Wyróżnienie: Klara Śreniawska, Krzysztof Zbaracki, Magdalena Litwiniuk, Kornelia Kijuk, Wojciech Mularski, Maria Kisiel

oraz fotograficznego " Najciekawsze zdjęcie okolicy":

I miejsce

Jan Selewoniuk - 3,4 latki

Franciszek Knigawka- 4,5 latki

II miejsce 

Szymon Szelest- 3,4 latki

Klaudia Zieniuk- 3,4 latki

Szymon Harasimiuk- 5,6 latki

III miejsce-

Martyna Harasimiuk- 3,4 latki

Patrycja Wawryszuk- 3,4 latki

Zofia Rowińska- 3,4 latki

Krzysztof Zbaracki- 5,6 latki

Franciszek Korneluk- 5,6 latki

Zgromadzeni mogli podziwiaą‡ galerię prac naszych przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym młodym artystom!

Po oficjalnej części imprezy nadszedł czas na niezapomniane chwile wspólnej, rodzinnej zabawy z uśmiechniętą animatorką Agą, dziecięce harce na dmuchańcu ustawionym w sali gimnastycznej, malowanie buziek, zabawy z balonami i mnóstwo smakołyków: gofrów, lodów, ciasteczek i popcornu, przygotowanych przez rodziców. Atmosfera była tak wspaniała, że trudno było się rozstaą‡…

W zorganizowanie uroczystości i czuwanie nad jej przebiegiem włączyły się całe rodziny naszych wychowanków, za co gorąco dziękujemy.

Dziękujemy także sponsorowi: Gminnemu Centrum Kultury w Kobylanach.


POKAZ CHEMICZNY

 

 

 

 


MAJOWE ŚWIą˜TA 2022

MAJOWE ŚWIą˜TA

 

Majowe święta powinny uczyą‡ patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Dlatego przedszkolaki w każdej z grup z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w tygodniowym cyklu zaj깇 o tematyce patriotycznej. Podczas nich utrwaliły swoje wiadomości na temat naszej Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się jak powinien zachowywaą‡ się patriota i co go cechuje. Wykazały się znajomością symboli narodowych, polskich legend oraz wiadomościami na temat kolejnych stolic Polski. Poznały też historię świąt majowych. Najstarsza grupa uczestniczyła 29 kwietnia 2022 r. w uroczystej akademii, zorganizowanej z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię pod hasłem: "Wolnośą‡, Naród, Ojczyzna" przygotowały kl. III a oraz VII a, pod kierunkiem pani Marii Mikołajczak. Po apelu wszystkie przedszkolaki niosąc polskie flagi wzięły udział w uroczystym pochodzie ulicami Małaszewicz.


 

 

 


SPOTKANIE Z GARNCARZEM

WARSZTATY GARNCARSKIE

 

Wszystkie przedszkolaki 26 kwietnia wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez pana Krystiana Nowaka, który zajmuje się wspaniałym rzemiosłem- garncarstwem. Pan Krystian przybliżył dzieciom historię sztuki garncarskiej, opowiedział o wyposażeniu pracowni garncarza i zaprezentował wykonanie dzbanka z gliny. Następnie do twórczej pracy przystąpiły już przedszkolaki. Każde dziecko przygotowało własną porcję gliny, ugniatając ją zgodnie ze wskazówkami naszego gościa. A potem z ogromną radością i satysfakcją, pod czujnym okiem i z niewielką pomocą wprawnych dłoni pana Krystiana powstały urocze dzbanuszki, które po wysuszeniu Poziomki, Jagódki i Malinki mogły zabraą‡ do domów.

Praca na kole garncarskim okazała się fascynującą przygodą, za co serdecznie dziękujemy naszem gościowi- panu Krystianowi Nowakowi.

 


UROCZYSTOŚĆ SADZENIA "Dą˜BU PAMIą˜CI"

DĄB PAMIą˜CI W 82 ROCZNICą˜ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

 

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu cała społecznośą‡ Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz zaproszeni goście uczcili pami깇 poległych uroczystym apelem, podczas którego zasadzono Dąb Pamięci i odsłonięto pamiątkową tablicę ku czci zamordowanego bohatera –ppor. Rudolfa Teodora Frosztęgi konstruktora budowy portu lotniczego w Małaszewiczach. Przedszkolaki swoją postawą małych patriotów przepięknie włączyły się w ceremonię i wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi odśpiewały hymn państwowowy.

Dąb Pamięci mijany każdego dnia w drodze do przedszkola będzie przypominał o naszej powinności wobec bohaterów katyńskich, będzie wyrazem naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości.

 


DZIEŃ ZIEMI 2022

DZIEŃ ZIEMI

 

Kwiecień jest zwykle miesiącem refleksji nad brzemienną w skutkach, często nieprzemyślaną działalnością człowieka. A obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi jest okazją do zadumy nad niszczycielskim wpływem człowieka na środowisko naturalne, ale przede wszystkim inspiracją do podjęcia działań proekologicznych.

Z tej okazji nasze przedszkolaki uczestniczyły w tygodniu zaj깇 o tematyce ekologicznej, a 22 kwietnia w każdej z grup przedszkolnych odbyły się warsztaty podsumowujące zdobytą wiedzę i umiejętności. Poziomki, Jagódki i Malinki nauczyły się rozpoznawaą‡ i doceniaą‡ skarby, które ofiarowuje nam nasza planeta, nauczyły się o nią dbaą‡ i wyrażaą‡ protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska przez nierozważną działalnośą‡ człowieka. Dzieci wiedzą co należy czynią‡, by Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich jej mieszkańców. Każdy z naszych przedszkolaków zasłużył na miano Przyjaciela Ziemi.

 POWITANIE WIOSNY 2022

POWITANIE WIOSNY

 

W końcu nadszedł długo wyczekiwany 21 dzień marca i mogliśmy oficjalnie zakrzyknąą‡: "Witaj wiosno!". Po krótkich warsztatach przeprowadzonych w salach, podczas których dzieci miały okazję zabłysnąą‡ wiedzą na temat zwiastunów wiosny, przedszkolaki wybrały się na wspólny spacer, by głosią‡ mieszkańcom Małaszewicz, że nadeszła Wiosna. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały kolorowe ozdoby na patykach i plakietki dla przechodniów. Wiadomo, że dzieci lubią nie tylko robią‡ ale przede wszystkim otrzymywaą‡ niespodzianki, dlatego bardzo się ucieszyły, gdy znalazły pozostawiony przed przedszkolem list od Pani Wiosny. Zawierał on wskazówki dotyczące trasy spaceru. Okazało się, że Pani Wiosna pozostawiła na drodze ślady w postaci kwiatków, a uważne przedszkolaki idąc tym tropem powinny wypatrywaą‡ kolejnych listów. Dzieciom udało się znaleźą‡ jeszcze pi깇 kopert, w których wiosna ukryła zadania dla przedszkolaków. Poziomki, Jagódki i Malinki wspaniale poradziły sobie z rozpoznawaniem wiosennych kwiatów, czy ptasich odgłosów. Doskonale zaśpiewały wiosenne piosenki i rozwiązały niełatwe zagadki. Najwięcej radości sprawił przedszkolakom słodki skarb pozostawiony przez Panią Wiosnę na placu zabaw. Aby go odnaleźą‡ trzeba było odczytaą‡ mapę. Na zakończenie wspaniałej przygody każdy przedszkolak otrzymał zasłużony CERTYFIKAT POSZUKIWACZA WIOSNY.

Tak wspaniale jest wiedzieą‡, że już za moment wszystko się zazieleni a nowa, uwielbiana przez dzieci pora roku właśnie zaczyna swoje panowanie... Kochamy Wiosnę!

 


 


DZIEŃ KOBIET 2022

DZIEŃ KOBIET

 

We wtorek 8 marca w naszym przedszkolu od rana rozbrzmiewały radosne dźwięki: śmiechy, życzenia, wesołe okrzyki oraz muzyka. W każdym zakamarku przedszkola królował wspaniały nastrój, bo przecież przedszkolaki uwielbiają świętowanie, a niewątpliwie pojawiła się ku temu okazja. Gdy głośno rozbrzmiały słowa jednej z piosenek: "Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek..." imprezowanie rozpoczęło się na dobre... Wszystkie duże i małe kobietki poczuły się wyjątkowo za sprawą chłopców, którzy prześcigali się w pomysłach na sprawienie przyjemności dziewczynkom i paniom. Tańce, słodkości, upominki i wesołe zabawy umiliły nam dzień. Uśmiechnięte buzie chłopaków-przedszkolaków świadczą o tym, że sprawianie przyjemności jest taką samą frajdą, jak jej otrzymywanie...

W imieniu wszystkich pań i dziewczynek dziękujemy chłopcom za wspaniałe życzenia, niespodzianki i wspólne niezapomniane przeżycia.

 

 


WALENTYNKI

WALENTYNKI

 

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

 

Poniedziałek 14 lutego 2022 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Z okazji Walentynek dzieci wzięły udział w różnych działaniach związanych z tym świętem: poznały jego historię na podstawie bajki, zaznajomiły się z jego patronem - św. Walentym, omówiły znaczenie słowa "miłośą‡" i dowiedziały się jak ważne, gorące i potrzebne każdemu człowiekowi jest to uczucie. Było mnóstwo serduszkowych zabaw: dzieci szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, układały serduszkowe rytmy. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji, wesołych, wywołujących pozytywną energię zabaw ruchowych przy muzyce. Każdy przedszkolak mógł przygotowaą‡ własną walentynkę dla swoich bliskich.

Na koniec tego wyjątkowego dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplomik oraz słodkie, czekoladowe serduszko . Dzień Walentynowy pełen był miłych wrażeń i z całą pewnością w każdej z grup można zaliczyą‡ go do udanch.


4,792,485 unikalne wizyty