Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
 
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
 
27.09.2023
 
Dnia 27 września 2023 roku w Przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który organizowany jest w całej Europie 26 września.
Jak nazwa wskazuje jest to święto całej Europy, a w szczególności języków, którymi posługują się Europejczycy. Tego dnia przypominamy sobie jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych.
Na zajęciach języka angielskiego organizowane były zabawy językowe, dzieci poznały historię i obyczaje Wielkiej Brytanii poprzez pogadankę, bajkę i prezentację multimedialną. Zerówka wykonała pracę plastyczną "flaga". Dzień przyniósł dzieciom dużo radości oraz wzbogacił ich wiedzę. 
 
 
 
 

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA 2023

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA

22.09.2023

22 września to poczatek astronomicznej jesieni. Nasze przedszkolaki rownież celebrowaly ten dzień. Obchody tego święta zapoczatkował list od Pani Jesieni, która poprosiła przedszkolaki o pomoc w odnalezieniu zagubionych darów. Mróweczki, Świetliki oraz Pszczółki poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Kolejnym punktem uroczystości były wspólne tańce i zabawy na swieżym powietrzu. Następnie dzieci zamieniły się w poszukiwaczy grzybów, jagód oraz kolorowych lisci. Poszukiwania umilały dźwięki wesołej melodii. Na koniec jeszcze raz wszyscy razem słowami wiersza pożegnali lato i powitali jesień.

W podziękowaniu za wspólną zabawę każdy przedszkolak otrzymał odznakę poszukiwacza jesieni.

Jesień na dobre już u nas zagościla, a lato żegnamy i mówimy: do zobaczenia za rok...


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2023

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2023

Edukacja przedszkolna jest niezwykle ważna dla rozwoju młodego pokolenia. Pragnąc podkreślić jej znaczenie Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił w 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Od dziesięciu lat 20 września jest w kalendarzu przedszkolnym dniem wyjątkowym. Za każdym razem staramy się zapewnić naszym przedszkolakom moc pozytywnych wrażeń. Dzięki pięknej pogodzie tegoroczne świeto przedszkolaka mogliśmy celebrować na świeżym powietrzu, podczas imprezy integracyjnej wszystkich grup.Nie zabrakło też atrakcji w salach przedszkolnych. Były tańce, muzyka, konkursy, quizy wiedzy o przedszkolu, mnóstwo śmiechu i radości.

Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki.

 

 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM 2023

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

20.09.2023

W czwartek 20 września wszystkie przedszkolaki- Mróweczki, Świetliki i Pszczółki gościły pana policjanta- aspiranta sztabowego Janusza Drygulskiego, który przybył do nas z Komisariatu Policji w Terespolu. Początek roku szkolnego, to doskonała okazja, by wyjaśnić przedszkolakom bardzo ważne zagadnienia dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się. Nasz gość świetnie wywiązał się z zadania. Dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym w domu, w drodze do przedszkola oraz w przedszkolu. Utrwaliły zasady zachowania. Przedszkoloaki były zafascynowane i zainteresowane, a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wizyta pana Policjanta była dla naszych przedszkolaków cenną lekcją bezpieczeństwa i na długo zostanie w ich pamięci.

 


DZIEŃ KROPKI 2023

DZIEŃ KROPKI

15.09.2023

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września w przedszkolach i szkołach, w różnych zakątkach świata. Inspiracją do jego powstania była opowieść o małej dziewczynce -Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu oraz niewielkiej pomocy mądrej nauczycielki odnalazła swój własny talent, a potem pomagała odnaleźć go innym. Jak się okazało jedna kropka, może mieć wielkie znaczenie…. Książka „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa dotyka istotnego tematu- każdy z nas jest niezwkły i utalentowany- trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę, by ten talent i niezwykłość pokazać światu.

W naszym przedszkolu Dzień Kropki, czyli świeto odwagi i kreatywności obchodzimy już od kilku lat. Stało się ono okazją do odkrywania różnorodnych dziecięcych talentów i rozwijania wiary we własne siły ale przede wszystkim okazją do świetnej zabawy. Dlatego w piątek 15 września w salach przedszkolnych zaroiło się od kropek i kropeczek. W różnych miejscach pojawiły się kropkowe dekoracje. Kropki zdobiły też ubrania. Były też inspiracją i tematem przewodnim licznych zabaw: ruchowych, tanecznych, matematycznych, plastycznych, twórczych zorganizowanych w każdej z grup. Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z okazji Dnia Kropki, wszystkie nasze przedszkolaki: Mróweczki, Świetliki i Pszczółki przekonały się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent.

Dzień Kropki był wspaniałym doświadczeniem .

 

 -----------------------------------------------------------------------------------


DZIEŃ RODZINY

 

Tegoroczne przedszkolne Święto Rodziny odbyło się w sobotę 17.06.2023 r. Jeżyki, Liski i Wiewiórki przygotowały rodzicom montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Rodzinne spotkanie na leśnej polanie”. Szyki pokrzyżowała nam nieco kapryśna pogoda, która zmusiła nas do przeniesienia naszej leśnej polany do budynku.... ale nawet to nie było w stanie zepsuć nam super zabawy i świetnego humoru.

Po krótkim występie przygotowanym przez dzieci, uroczystym „Sto lat” odśpiewanym gromkim chórem i wręczeniu rodzicom upominków, nadszedł czas na czerpanie radości ze wspólnego przedpołudnia. Dmuchańce stanęły w sali gimnastycznej, która zamieniła się w mini-park rozrywki i przez kilka godzin rozbrzmiewała gromkim śmiechem przedszkolaków. W głównym korytarzu odbywały się radosne zabawy z energiczną animatorką Agą, w których uczestniczyły nie tylko przedszkolaki, ale całe rodziny. Znalazło się też miejsce na przekąski: lody, popcorn, hot dogi i napoje.

W końcu deszcz dał za wygraną, bo ostatecznie się rozpogodziło i na przedszkolaki czekała jeszcze jedna atrakcja na świeżym powietrzu- pokaz przygotowany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach. Dzieci obejrzały wóz strażacki, mogły też usiąść za jego kierownicą, usłyszały sygnał syreny, podziwiały sprzęt ratowniczy i gaśniczy, a nawet uczyły się gasić pożar. Po tej wizycie prawie każdy przedszkolak chce zostać strażakiem.

Dziękujemy wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację uroczystości!

 

 


OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2023

Przedszkolaki kochają aktywność fizyczną, dlatego nie trzeba ich namawiać do udziału w organizowanej każdego roku Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawsze uczestniczą w niej z radością i zaangażowaniem. Tym razem dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych stanęły do rywalizacji w piątek 02.06.2023r. Było to dla naszych wysportowanych dzieciaków prawdziwe święto zabawy, uśmiechu i zasady fair play. Tradycyjnie Olimpiada rozpoczęła się wspólną rozgrzewką przy muzyce, a następnie odbyła się konkurencja inaugurująca wydarzenie- Biegi o Puchar Dyrektora. Oto zwycięzcy konkurencji w poszczególonych kategoriach:

Dziewczęta 3-4 lata

I- Alicja Kalinka

II- Magdalena Kalinka

III- Laura Sobiech

Chłopcy 3-4 lata

I- Dominik Buczko

II- Antoni Roślik

III- Franciszek Korneluk

Dziewczęta 5-6 lat

I-Laura Pilipczuk

II-Kornelia Kijuk

III-Klara Śreniawska

Chłopcy 5-6 lat

I- Mikołaj Semeniuk

II-Aleksander Sobieszczuk

III-Franciszek Knigawka

Zwycięzcom gratulujemy!

Po tej konkurencji na przedszkolaki czekała moc sportowych wyzwań przygotowanych przez panią Dorotę Tarkowską-nauczyciela wychowania fizycznego oraz uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieciaki z entuzjazmem pokonywały liczne przeszkody, uczyły się szacunku do przeciwnika, świętowały wielkie sukcesy i z honorem znosiły drobne porażki. Dodatkową atrakcją było malowanie buziek przez uczennice SP.

Na zakończenie wielkiej, sportowej imprezy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek zwycięzcom Biegu o Puchar Dyrektora. Oklaski i gratulacje nie ominęły jednak żadnego uczestnika Olimpiady. Wszyscy zasłużyli na medal. Uroczystej medalowej dekoracji Jeżyków, Lisków i Wiewiórek z dumą dokonała pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Rada Rodziców zapewniła małym sportowcom porcję witamin i zastrzyk energii w postaci soczystych jabłuszek i orzeźwiającej wody.

Dziękujemy za wspaniałą organizację Olimpiady starszym kolegom i niezastąpionej pani Dorocie Tarkowskiej!

 

 

 


DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemiświęto naszej
planety , na której żyjemy i korzystamy z jej dóbr i walorów przyrodniczych.
Z tej okazji dzieci z grupy 5-6 latków ,,Wiewiórki’’ pod opieką p. U. Kaliszuk przygotowały
ciekawe, pouczające przedstawienie pod hasłem ,,Rodzinne piknikowanie na leśnej polanie’’.
Na zieloną polankę zaproszeni byli koledzy i koleżanki z grupy ,,Lisków’’ i ,,Jeżyków’’.
W scenerii lasu, głosów ptaków i zwierząt o raz gości zielonych ludków wiewiórki pokazały
swoją troskę i szacunek dla przyrody. Wyrazili to za pomocą pięknie śpiewanych piosenek i
odegranej scenki na leśnej polance. Piękne stroje , mądre pouczające słowa pozwoliły
przybliżyć wszystkim dzieciom ważność sprawy , której nie można pominąć.
Na zakończenie odśpiewano piękną piosenkę pt ,,Ziemia to wyspa zielona’’
Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona
Wśród innych dalekich planet
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany.
Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie przez wszystkie dzieci
wspólnie uroczystego przyrzeczenia – deklaracji , że będą odważnymi strażnikami przyrody,
odpowiedzialnymi za jej wygląd, czystość , aby żyło się na niej ludziom i zwierzętom
szczęśliwie i zdrowo.
Wszyscy świętujący zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i medalami.

 

 

 

 

 

 


POWITANIE WIOSNY

W środę 22 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola hucznie świętowały nadejście wiosny. Było to bardzo wyczekiwane wydarzenie, ponieważ pzygotowywaliśmy się do niego od dawna, poznając zwiastuny wiosny podczas zajęć przedszkolnych i szukając jej oznak podczas spacerów.

Grupa Lisków na tę wyjątkową okazję przygotowała wspaniały teatrzyk, pt. „Wiosna tuż...” Młodzi aktorzy w cudownych, kolorowych kreacjach zaserwowali przedszkolnym kolegom prawdziwą ucztę dla oczu i uszu. Było muzycznie, tanecznie i bardzo widowiskowo. Jeżyki i Wiewiórki, a także pracownicy przedszkola byli zachwyceni przedstawieniem.

Po spektaklu przedszkolaki otrzymały list od Pani Wiosny, która zaprosiła je do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Tu dzieci musiały wykazać się nie tylkowiedzą i umiejętnościami, ale przede wszystkim zmysłem poszukiwaczy-odkrywców. Nie było łatwo sprostać zadaniom, które Wiosna przygotowała przedszkolakom, ale dzieci starały się ze wszyskich sił i oczywiście wszystkie grupy odniosły sukces. Po wykonaniu zadań przedszkolaki z balonami w ulubionym kolorze Wiosny, ruszyły z piosenką ogłaszać mieszkańcom Małaszewicz, że nadeszła nowa pora roku. Zielony, wiosenny, uśmiechniety i rozśpiewany korowód wzbudzał zaciekawienie i radość na twarzach przechodniów. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawitała u nas już na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

 

 KINO OBJAZDOWE

KINO W PRZEDSZKOLU

 

Czasami w przedszkolu dzieją się rzeczy niezwykłe... Tak było 21 lutego, gdy nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę kinową, gdzie wszystkie przedszkolaki obejrzały pełnometrażową bajkę pt. "Jeżyk i przyjaciele". Główni bohaterowie bajki: dzielna jeżyczka Mila i przebojowy wiewiór Mędrek wzbudziły ogromną sympatię dzieci. Wyjątkowa para najlepszych przyjaciół, którzy wyruszyli w świat, by uratować przed suszą leśne stworzenia ukazała młodym widzom wartość przyjaźni, a liczne przeszkody i trudności, które pokonali mali przyjaciele pokazały przedszkolakom, że każdy może stać się bohaterem, jeśli tylko odkryje w sobie odwagę.

Podczas seansu młodzi miłośnicy kina mieli także dodatkową atrakcję- pyszny, aromatyczny popcorn przygotowany przez rodziców.


BAL KARNAWAŁOWY

 

Pięknie udekorowana sala, animatorzy zabawy, mnóstwo rekwizytów i muzyka- wszystko to przyczyniło się do wspaniałej karnawałowej atmosfery, która zagościła w naszym przedszkolu w czwartek 02 lutego 2023 r. Ale bal nie odbyłby się bez przedszkolaków! To ich energia i gotowość do wspaniałej zabawy oraz wyjątkowe kreacje sprawiły, że tegoroczny bal zostanie w naszej pamięci na długo.

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dni Babci i Dziadka w Polsce obchodzone są 21 i 22 stycznia. Świętowanie ich jest najprawdopodobniej tradycją wpisaną w kalendarz świąt we wszystkich przedszkolach. Uroczystości celebrowane są na mnóstwo sposobów, bo przecież tworzą wspaniałą okazję, by wnuczęta przygotowały bliskim coś szczególnego, niepowtarzalnego, prosto z serca... Nie dziwi zatem radość z jaką przedszkolaki z Małaszewicz szykowały swoje występy oraz upominki dla wyjątkowych gości. Nie dziwi też zaangażowanie rodziców, którzy włączyli się w przygotowania dekoracji i strojów swoim pociechom. A wszystko po to, by uczcić niezastąpione babcie i ukochanych dziadków.

Tym razem wielkie święto babć i dziadków w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach celebrowaliśmy nieco wcześniej, bo trzynastego stycznia. Odbyło się ono w kolorowej scenerii, pełnej kwiatów, motyli i innych owadów. Uroczystość odbyła się pod hasłem „ Ogród miłości wyrasta w sercach babci i dziadka”. Mali artyści w bajecznie kolorowych kreacjach stanęli na wysokości zadania i przygotowali wyjątkowy popis umiejętności aktorskich, muzycznych, tanecznych, zapewniając swoim bliskim niezapomniane wrażenia. Podczas ich oglądania nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń, a może nawet któryś z widzów uronił łezkę. Przedszkolaki przygotowały też piękne kolorowe kwiatuszki, które wręczyły tuż po występie swoim babciom i dziadkom. Po dziecięcych popisach głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Krawczyk, która złożyła licznie przybyłym gościom piękne życzenia z okazji nadchodzącego święta. Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz na niezliczone całusy i przytulańce od wnucząt, a także wesołą zabawę przy muzyce.

Mamy nadzieję,że wspomnienia tych wspólnych, pięknych chwil pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków oraz ich wyjątkowych gości.

 

 


KONKURS ANIOŁEK

Do udziału w przedszkolnym, świątecznym konkursie plastycznym „Aniołek” przystąpiła bardzo liczna grupa utalentowanych przedszkolaków. Owocem wysiłków małych artystów jest wystawa przepięknych, przestrzennych prac, która tworzy w naszym przedszkolu iście niebiańską atmosferę. Przedszkolaki, rodzice, pracownicy i odwiedzający przedszkole goście mogą zachwycaą‡ się całym anielskim zastępem. Wszystkie aniołki były tak piękne, że jury miało bardzo trudne zadanie. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów w każdej grupie przedszkolnej. Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursu nastąpiło podczas spotkania jasełkowego. Oto zwycięzcy konkursu:

w grupie JEŻYKÓW-

I miejsce-Zofia Rowińska,

II miejsce-Alicja Kalinka i Magdalena Kalinka,

III miejsce-Jan Mroczek,

w grupie LISKÓW-

I miejsce-Kacper Kalinka,

II miejsce-Franciszek Korneluk,

III miejsce-Marcel Siekierko,

w grupie WIEWIÓREK-

I miejsce-Antoni Romanowicz,

II miejsce-Igor Romanowicz,

III miejsce-Mikołaj Kolański.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałych prac.JEST TAKA JEDNA NOC

Magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia opromienia nas z każdym dniem coraz mocniejszym blaskiem. W domach trwają wzmożone przygotowania do rodzinnego świętowania, ale nie przeszkodziło to rodzicom Jeżyków, Lisków i Wiewiórek w wizycie w przedszkolu. W środę 21.12.2022 r., specjalnie dla naszych gości, przedszkolaki przygotowały przepiękne, rozśpiewane kolędami i pastorałkami widowisko o Bożym Narodzeniu. W Jasełkach pod hasłem „Jest taka jedna noc” udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne, a na widowni zasiedli wzruszeni rodzice oraz pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Mali aktorzy z przejęciem odegrali sceny z betlejemskiej stajenki, czym zasłużyli na gromkie brawa.

Po występie nadszedł czas na skierowane do wszystkich zgromadzonych życzenia, które wygłosiła pani dyrektor oraz przepiękny, polski zwyczaj-dzielenie się opłatkiem. Dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie upieczone i ozdobione podczas zaj깇 w przedszkolu pierniczki oraz pachnące sianko na wigilijny stół.

Mamy nadzieję, że po wspólnym celebrowaniu narodzin Bożego Dzieciątka niezwykła atmosferana betlejemskiej nocy na dobre zagościła w sercach przedszkolaków i naszych gości.

 

 


 

 

 

 

4,938,762 unikalne wizyty