Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

BAL

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Karnawał to czas wspaniałej zabawy, balów i prawdziwego szaleństwa. Rozochocone czwartkowym świętowaniem w towarzystwie Babć i Dziadków przedszkolaki postanowiły kolejnego dnia, czyli już w piątek 14.02.2020 r., poszaleć na parkiecie z niezastąpionym FanTomaszem. Jak na bal przebierańców przystało, wszyscy przybyli w niezwykłych kreacjach. Trudno było rozpoznać kto ukrywa się w stroju superbohatera, kto jest zwierzątkiem, a kto bajkową postacią. Zabawa była wspaniała. Wyczerpani pląsami przebierańcy posilili się ufundowaną przez Radę Rodziców przekąską i pełni nadziei oczekiwali na zapowiedzianego, ważnego gościa. Jego przybycie na moment odebrało nam mowę. I to dosłownie... Święty Mikołaj okazał się być bardzo wyrozumiały, bo przydźwigał ogromne worki prezentów. Obdarowane upominkami przedszkolaki wróciły do domów szczęśliwe i uśmiechnięte.

Justyna Tarasiuk-WojciekiewiczDZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

„Szczypta uśmiechu i garść czułości to moich Dziadków przepis miłości”. Pod takim hasłem przedszkolaki przygotowały niezwykłą uroczystość wyjątkowym, wyczekiwanym i ukochanym gościom. W przededniu Walentynek, w czwartek 13.02.2020 r. w naszych gościnnych progach Panie -dyrektor Katarzyna Krawczyk i wicedyrektor Elżbieta Brodacka powitały Babcie i Dziadków wszystkich przedszkolaków. Następnie dzieci zapewniły o swojej gorącej miłości poprzez przepiękne tańce, piosenki i wiersze. Wzruszeni goście nie szczędzili małym artystom braw.

Po wspaniałym występie Perełki, Bursztynki i Kryształki gromkim chórem odśpiewały „Sto lat”i wręczyły Dziadkom przygotowany według tajemnej receptury specyfik. Była to „Z miłości marmoladka dla Babci Dziadka”, w którą wkłada się całe serce. Nie ulega wątpliwości, że była i słodka, i smaczna, i wzruszająca.

Wnuczęta doskonale wiedzą, że najlepszy przepis na nigdy niekończącą się miłość mają Babcie i Dziadziusiowie. To Ci wspaniali ludzie dali miłość swoim dzieciom i nadal jej niezmierzone pokłady zostały dla wnucząt. Dlatego z serca dziękujemy za liczną obecność, wspólną zabawę i niezapomniane wzruszenia, które na długo zostaną w serduszkach małych gospodarzy uroczystości oraz, mamy nadzieję, w sercach naszych wyjątkowych gości.

Justyna Tarasiuk-Wojciekiewicz

 


"PODWODNY ŚWIAT"

 

PODWODNY ŚWIAT

 

Wszystkie przedszkolaki 3 stycznia uczestniczyły w projekcji filmu „Podwodny świat” przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości -VR.

Za sprawą innowacyjnej technologii dzieci przeniosły się w niedostępne morskie głębiny, gdzie miały możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Żółwie, ryby, ośmiornice i rekiny były na wyciągnięcie ręki. Podziwiając morskie stworzenia wychowankowie słuchali jednocześnie wielu ciekawostek na temat ich życia. Projekcja filmu rozbudziła dziecięcą wyobraźnię i nieco przybliżyła podwodny świat, który nadal skrywa wiele tajemnic.

 


BEZPIECZNE FERIE 2020

Bezpieczne Święta

Nasze Skarby w okresie przedświątecznym narażone są na różne niebezpieczeństwa,w związku ze wzmożonymi zadaniami i przygotowaniami rodziców do świąt. Podróże świąteczne też stanowią wyzwania dla dzieci.

Stąd też 18 grudnia pojawił się w przedszkolu pan policjant, aby uczulić naszych wychowanków na zagrożenia występujące w domu, w drodze czy na zakupach. Szczególnie kładł nacisk , aby dzieci słuchały dorosłych i dostosowywały się do poleceń i próśb. Apelował do naszych milusińskich, żeby zabawy wybierane przez nich były bezpieczne.

 

 


SPOTKANIE Z PANEM MASZYNISTĄ

 

Nasze spotkania

 

Stoi na stacji lokomotywa,

ciężka, ogromna i pot z niej spływa…”

 

 

Pewnego grudniowego dnia pojawił się w naszym przedszkolu w mundurze Pan Adam Głowacki tata Dominika i Kingi. Ciekawie opowiadał o rozwoju kolei i pracy maszynisty. Dowiedzieliśmy się jak zmieniały się lokomotywy na przestrzeni czasu, jak kieruje się lokomotywą i co ciekawe jak zawraca lokomotywa. Prezentacja starych lokomotyw wzbudziła żywe zainteresowanie wśród chłopców. Po spotkaniu dzieci zainspirowane spotkaniem budowały pociągi i bawiły się w konduktora- zabawa była przednia. Czekamy z niecierpliwością na inne spotkania.

 


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Przygotowywanie ozdób i stroików bożonarodzeniowych należy do staropolskiej tradycji. Dzięki niej nasze domy w okresie Bożego Narodzenia zyskują niepowtarzalny, magiczny, uroczysty charakter. W dniach poprzedzających święta Bożego Narodzenia,

tj. 18-20.12.2019 r. odbyła się zimowa edycja kiermaszu przedszkolnego, organizowanego w ramach działań promujących tradycje ludowe. W przygotowanie ozdób świątecznych zaangażowali się pracownicy przedszkola i rodzice wychowanków. Ręcznie wykonane przedmioty cieszyły się nie tylko zainteresowaniem rodziców, ale także innych odwiedzających przedszkole gości.

Zgromadzona kwota zostanie w całości przeznaczona na potrzeby przedszkolaków.

Dziękujemy za aktywny udział w kiermaszu.JASEŁKA 2019

ACH, CO ZA NOC…

Magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia każdego roku niezmiennie opromienia nasze domy i serca. Kryształki, Bursztynki i Perełki przygotowując się na narodziny Bożego Dzieciątka zaprosiły swoich bliskich na wyjątkową uroczystość- Jasełka, zorganizowane pod hasłem „Ach, co za noc”. Uroczystość miała miejsce w piątek 20 grudnia. Za sprawą przedszkolaków wszyscy zgromadzeni goście przeżyli niezapomniane, pełne zadumy i wzruszeń chwile, upamiętniające wydarzenia cudownej betlejemskiej nocy sprzed ponad dwóch tysiącleci.

Ogromne zaangażowanie małych aktorów, piękna sceneria, wspólny śpiew kolęd i pastorałek, dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń nadały wyjątkowo uroczysty charakter spotkaniu całej społeczności przedszkolnej.

 


MIKOŁAJKI 2019

MIKOŁAJKI

W piątek szóstego grudnia 2019 r. przybył do nas ukochany przez dzieci Święty- Mikołaj. Tego dnia wszyscy byli bardzo podekscytowani i szczęśliwi. Z nadzieją czekali na gościa, a potem radośnie witali go w przedszkolu.

Jak zwykle Święty Mikołaj nas nie zawiódł. Przydźwigał wielkie worki z prezentami. Dla każdego znalazł się tam drobiazg, a do sal trafiło mnóstwo nowych gier i zabawek. Dzieci obiecały Mikołajowi, że będą bardzo grzeczne i że będą dbać o nowe rzeczy. Po spotkaniu z Mikołajem przyszedł czas na super zabawy podarunkami. Radości nie było końca...


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

 

WYCIECZKA DO BIAŁEJ PODLASKIEJ

W poniedziałek 2.12.2019r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Białej Podlaskiej. Pierwszą atrakcją podczas wyjazdu był seans filmowy w kinie Merkury. Niezwykłych wrażeń dostarczyła przedszkolakom bajka „Kraina lodu 2”.

Kolejnym punktem programu była krótka wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt AZYL. Pracownicy schroniska oprowadzili nas po obiekcie i opowiedzieli o jego mieszkańcach. Szczególnie spodobały się dzieciom małe, urocze szczenięta. Duże i małe pieski głośnym szczekaniem podziękowały przedszkolakom za wizytę i podarowane artykuły. Mamy nadzieję, że dzieci zawsze z wrażliwością, empatią i troską będą traktować wszystkie zwierzęta. Po wizycie w schronisku przyszedł czas na posiłek w McDonaldzie. Jak zwykle było pysznie... Na zakończenie odwiedziliśmy PRZYSTAŃ ZABAWY w Woskrzenicach. Każdy przedszkolak mógł tu wyhasać się do woli. Trampoliny, zjeżdżalnie, tory przeszkód -to coś, co dzieciaki lubią najbardziej. Na pewno tu jeszcze wrócimy...

Po dniu pełnym wrażeń strudzone ale szczęśliwe przedszkolaki ruszyły do Małaszewicz.KORNELIADA 2019

KORNELIADA 2019

Kornel Makuszyński to osoba niezwykle ważna dla wszystkich przedszkolaków, uczniów i pracowników naszej placówki. Jest on znany wszystkim jako propagator uśmiechu, radości i wiary w drugiego człowieka. Każdego roku wspominamy tego niezwykłego pisarza podczas uroczystości Dnia Patrona. Tak też było w czwartek 28 listopada 2019 r. Przedszkolaki jak zwykle hucznie uczciły to wyjątkowe święto. KORNELIADĘ rozpoczęto spotkaniem w sali Kryształków, gdzie przywitał nas Koziołek Matołek. Zebrani wysłuchali fragmentu jednej z ulubionych książeczek naszego patrona, pt. „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”. Następnie w każdej z sal przedszkolnych odbyły się wesołe zabawy i konkursy związane z bohaterami jego utworów. Najstarsze przedszkolaki oraz laureaci konkursu plastycznego: „Moja ulubiona postać z utworów K. Makuszyńskiego” wzięli także udział w szkolnej akademii z okazji Dnia Patrona. Podczas niej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim przedszkolakom życzymy, by książeczki pana Kornela Makuszyńskiego dostarczały im wiele radości, uśmiechu i wyjątkowej mądrości.

 SPEKTAKL

W Krainie Króla Lwa

         W dniu 26 listopada 2019r. nasi wychowankowie  mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie. Spektakl odbył się na sali widowiskowej Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

          Dzieci z najstarszych grup „Bursztynków” i „Kryształaków” uczestniczyli  w niepowtarzalnym widowisku pt. ,, W Krainie Króla Lwa”. Ta  wzruszająca  historia oparta na motywach filmu ,,Król  lew”,

opowiedziana za pomocą  egzotycznych  kostiumów, autorskich masek  i etnicznych  rytmów,  przeniosła dzieci w kolorowy świat  afrykańskiej sawanny. Widowisko dopełnione  oryginalnymi piosenkami  połączone z precyzyjną choreografią  wzbogaciły teatralną adaptację  i dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

JESTEŚMY CIEKAWI NASTĘPNYCH SPEKTAKLI…

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

O tym jak bardzo niezwykłe bywają pluszowe misie wiedzą nie tylko dzieci. To nie są zwykłe zabawki... Pluszowy miś to często najlepszy przyjaciel, niezawodny pocieszyciel... To prawdziwy skarb. W przedszkolu w Małaszewiczach już po raz kolejny 25 listopada hucznie świętowaliśmy wyjątkowe wydarzenie – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tuż po śniadaniu Perełki, Bursztynki i Kryształki spotkały się na uroczystości, podczas której nie zabrakło wyjątkowych gości. Odwiedził nas Kubuś Puchatek i Miś z Misiowej Krainy. W takim towarzystwie zabawa była przednia. Tańce, piosenki i „małe co nieco”sprawiły przedszkolakom wielką radość. Dodatkową atrakcją była loteria, w której zwycięzca otrzymał wielkiego misia, ufundowanego przez panią dyrektor.

Dzieci w radosnych nastrojach wróciły do domu z pamiątkowymi dyplomami i medalami dla swoich pluszowych przyjaciół.


WARSZTATY BADAWCZE

WARSZTATY BADAWCZE

 

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami- to niepodważalna prawda. A jeśli ten czas będzie spędzony na atrakcyjnej zabawie dodatkowo zyskuje jeszcze na wartości. Takich niezwykłych chwil dostarczyła nam mama Olgi z grupy Perełek.

W czwartek 21.11.2019 r. we wszystkich grupach przedszkolnych przeprowadziła wyjątkowe warsztaty badawcze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu doświadczeń i z uwagą obserwowały barwne efekty reakcji chemicznych. Do przygotowania doświadczeń posłużyły artykuły spożywcze, dostępne w każdej kuchni. Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirują przedszkolaki do podobnych zabaw z rodzicami w domach.

Pani Beatce z całego serca dziękujemy za wspaniałą zabawę. Z taką mamą nie można się nudzić...TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

EGZAMIN Z BEZPIECZEŃSTWA TYGRYSKA BENIAMINA

We wtorek 12.11.2019 r. przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu artystów teatru profilaktycznego MAGIK z Białegostoku. Była to wspaniała okazja do kształtowania postawy kulturalnego widza, bowiem przed spektaklem aktorzy uzmysłowili dzieciom w jaki sposób należy zachować się w teatrze. Głównym celem wydarzenia było jednak przede wszystkim kształtowanie wśród młodych widzów właściwych postaw wobec osób nieznajomych. Dzieci oglądając niezwykłe przygody Tygryska Beniamina dowiedziały się, jak uniknąć niebezpieczeństw czyhających w domu, na ulicy czy w internecie. Nie pozostaje nic innego, jak zastosować tę wiedzę w realnym świecie.


MINI DOŻYNKI

PLON NIESIEMY PLON...

Przedszkolaki od lat kultywują zacne tradycje i każdego roku wspólnie celebrują Święto Plonów. Tym razem 08.11.2019 r. gospodarzami uroczystości były Kryształki oraz pani Marzena Korzeniewska. W przygotowaniu uroczystości uczestniczyli rodzice wychowanków, a gośćmi honorowymi podczas premiery były panie dyrektor-Katarzyna Krawczyk, wicedyrektor-Elżbieta Brodacka, nauczyciele i inni pracownicy przedszkola oraz Perełki i Bursztynki.

Najstarsze przedszkolaki wystawiły niezwykłe widowisko, którego celem było uzmysłowienie wszystkim zebranym, jak wiele pracy i trudu potrzeba, by móc cieszyć się z darów sadów, pól i ogrodów. Dzieci wykazały się nie tylko talentem aktorskim i wokalnym ale także niebywałą znajomością ludowych przyśpiewek i obrzędów. Dostarczyły one widzom szczególnych doznań: wzruszenia wobec czynionego z szacunkiem znaku krzyża nad bochnem chleba; zadumy nad ciężką pracą rolnika, młynarza, piekarza; ogromnej radości czerpanej wprost z ludowych tańców i przyśpiewek; wrażeń estetycznych, których źródłem była sceneria, stroje młodych artystów, doskonała gra aktorska oraz cały wystrój sali. Nie zabrakło także wspólnych, tradycyjnych zabaw ze śpiewem: „Czyżyk” i „Mało nas do pieczenia chleba”.

Po występie przedszkolaki mogły poznać, obejrzeć, dotknąć a nawet posmakować różne produkty zbożowe, warzywne, owocowe. Wspólna biesiada zapewniła dodatkowych wrażeń smakowych. Następnie w każdej z sal odbyły się zabawy plastyczne z wykorzystaniem masy solnej. Bezkształtne kawałki zamieniały się w małych rączkach w piękne bochenki chleba, bułeczki, rogale, chałki, bagietki i ciasteczka. Zabawa była super!!!!

Po premierze odbył się jeszcze specjalny popołudniowy spektakl dla Rodziców z grupy Kryształków. Mamy nadzieję, że artyści wypadli tak dobrze, jak na premierze.

Za przygotowanie niezwykłego święta dziękujemy Kryształkom, pani Marzence oraz zaangażowanym Rodzicom.


3,782,072 unikalne wizyty