KONKURS RECYTATORSKI „PRZYRODA W SŁOWACH”

Dnia 8 maja 2013 r.  w Przedszkolu w Małaszewiczach odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda w słowach”. Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji gminnego projektu ekologicznego .

Oceny występów dzieci dokonało jury w składzie:

- Pani Małgorzata Patrejko- nauczyciel języka polskiego,

-Pani Anna Wołosiuk- logopeda,

-Pani Justyna Tarasiuk Wojciekiewicz- nauczyciel przedszkola.

Jury oceniało: dobór  wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, poprawnośą‡ wymowy, interpretację tekstu oraz kontakt z publicznością.

Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Obrazy: zdjcie2038.jpg

Obrazy: dscn1360.jpg

PROFILAKTYKA PRZEZ TEATR

Dnia 7 maja 2013r. dzieci przedszkolne ze wszystkich grup uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym, pt.”Kubuś Puchatek” z udziałem aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Dzięki bohaterom występu dzieci dowiedziały się jak ważny jest zdrowy styl życia: odpowiednie odżywianie, higiena jamy ustnej, ubiór adekwatny do aktualnej pogody, wizyty u lekarzy, ruch na świeżym powietrzu.  Dzieci dowiedziały się także jak istotne w wychowaniu jest słuchanie porad rodziców i innych dorosłych.

Publicznośą‡  żywo reagowała na oglądany teatrzyk. Dzieci miały okazję uczestniczyą‡ w spektaklu nie tylko jako widzowie, ale także były włączane we wspólny śpiew, zabawy, konkursy. Spektakl na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Obrazy: dscn1203.jpg

Obrazy: dscn1196.jpg