Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

BEZPIECZNY PRZEJAZD- "ZATRZYMAJ SIą˜ I ŻYJ"

To hasło przyświecało tegorocznej kampanii społecznej, która swym zasięgiem objęła również nasze Przedszkole. Przedszkolaki miały okazję spotkaą‡ się z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei, którzy opowiedzieli o swojej pracy. W ramach tego spotkania edukacyjnego  dzieci  wzbogaciły wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych poprzez: prelekcję i wyświetlenie filmu  edukacyjnego pt. ,,Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie". 

Miłym akcentem był pokaz umiejętności psa towarzyszącego panom z SOK oraz upominki, jakie dostały dzieci na zakończenie.

Kolejny dzień również przyniósł dzieciom wiele wrażeń i miłych niespodzianek, ponieważ Przedszkolaki gościły  przedstawicieli Policji oraz Urzędu Gminy, pana Krzysztofa Iwaniuka. Przybyli goście opowiadali o tym, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa  jest to, aby każdy z nas był widoczny na drodze. Spotkanie zakończyło się wręczeniem każdemu dziecku pakietu odblasków: kamizelki, zawieszki i opaski.

 

Serdecznie dziękujemy za dbałśą‡ o bezpieczeństwo dzieci!

M. Koreluk


GALERIA
ROZSTRZYGNIą˜CIE KONKURSU

KONKURS ROZSTRZYGNIą˜TY...

W dzisiejszym dniu- 15 października, tuż po zakończeniu uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu Grzeczniaków- najstarszych przedszkolaków, nastąpiło ogłoszenie wyników ekologicznego konkursu plastycznego pt. KADR Z WAKACJI. 

Jury zachwycone pełnymi fantazji i wakacyjnych wspomnień pracami nagrodziło wiele z nich, i tak :pi깇 pierwszych miejsc zajęli:

 1. Filip Romanowicz
 2. Alicja Hołownia
 3. Szymon Maksymiuk
 4. Natan Piasecki
 5. Maria Kopacz

na miejscu drugim znaleźli się:

 1. Julia Śreniawska
 2. Maja Jagodzińska
 3. Maja Kaszewska
 4. Karolina Chochowska
 5. Wiktoria Mentel
 6. Marcin Wojewoda
 7. Wiktor Antonowicz

trzecie miejsce zajęli:

 1. Urszula Kuśmierczyk
 2. Magdalena Niczyporuk
 3. Hubert Panas
 4. Filip Maksymiuk

Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje od pani Dyrektor.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach :)

M. Korneluk

 


GRZECZNIAKI PRZEDSTAWIAJĄ...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

15 października odbyła się przedszkolna uroczystośą‡ Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział goście honorowi - pracownicy naszego przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców, a także przedszkolaki: Zajączki: 3,4-latki i Słoneczka: 4,5-latki. Gospodarzami uroczystości były dzieci z grupy 5,6-latków: Grzeczniaki, które to w odświętnej atmosferze i jesiennej scenerii składały najserdeczniejsze, płynące z serca życzenia pracownikom przedszkola. Przy tak miłym święcie nie mogło zabraknąą‡ upominków. Pani Jesień hojnie obdarowała dzieci swymi darami, a one z przyjemnością podzieliły się z gośą‡mi: złotymi gruszkami, rumianymi jabłkami, czerwoną jarzębiną i bukiecikami z kolorowych liści. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki głośno odśpiewały „Sto lat”.

GALERIA

Justyna Tarasiuk-WojciekiewiczPRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

We wtorek 7 października 2014r. najstarsze przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach na basenie AWF w Białej Podlaskiej. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt na pływalni. Mimo niewielkich obaw wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością zasad i umiejętnością bezpiecznego korzystania z obiektu. Ogromnej radości dostarczyły przedszkolakom wodne atrakcje: zjeżdżalnia i jakuzie. Wszyscy bawili się znakomicie, a po wspaniałej zabawie przyszedł czas na posiłek w Mc Donaldzie.

Do przedszkola Grzeczniaki i Słoneczka wracały w doskonałych humorach. Najczęściej zadawanym pytaniem było: „Kiedy znów pojedziemy na basen?”. Miejmy nadzieję, że niedługo…

Justyna Tarasiuk-WojciekiewiczAKADEMIA AQUAFRESH

BICIE REKORDU Z AKADEMIĄ AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach, a dodatkowo od tego roku w żłobkach.

W tym roku także nasze Przedszkolaki wzięły udział w tym programie. Właśnie dziś, 30 września 2014 r. wraz z Akademią Aquafresh i wieloma inymi przedszkolakami z całej Polski ustanowiliśmy nowy rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów-ząbki szczotkowało z nami w tym samym czasie 313328 dzieci!

Bicie rekordu  stanowiło dla maluchów wspaniałą atrakcję, dzięki której utrwalą w sobie nawyk codziennej higieny jamy ustnej. 

M. Korneluk


 

 

 

GALERIA


ADAPTACJA MALUSZKÓW

ADAPTACJA MALUSZKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU


Adaptacja dziecka w nowym miejscu jest etapem, który jedne dzieci pokonują łagodniej i szybciej, a inne potrzebują więcej czasu i cierpliwości zarówno ze strony nowego otoczenia, jak i rodziców. Każde dziecko jest wyjątkowe i etap adaptacji przeżywa indywidualnie.

 Z uwagą przyglądamy się świeżo upieczonym przedszkolakom, pomagamy im w tym trudnym dla nich okresie rozłąki z rodzicami, robimy  wszystko, by czuły się u nas jak najlepiej.

Nasze starania zaowocowały bardzo szybką adaptacją większosci dzieci w najmłodszej grupie, co ogromnie nas cieszy. Poniżej prezentuję kilka zdj깇, na których będą Państwo mogli zobaczyą‡ pierwsze dni swoich pociech w przedszkolu.

M. Korneluk

 ZAKOŃCZENIE

 


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

"...Do pudełka wszystkie klocki
Bo już jutro nie przyjdziemy.
Po wakacjach gdy przyjdziemy,
Znowu domek zbudujemy.
Teraz słonko woła nas 
Na wakacje czas!"

 

GALERIA


WIZYTA W LEŚNICZÓWCE

WIZYTA W LEŚNICZÓWCE

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczył Odkrywcom i Poszukiwaczom długo wyczekiwany i kilkakrotnie odkładany z powodu niesprzyjającej pogody wyjazd do Leśniczówki w Wólce Dobryńskiej, który odbył się 12 maja 2014 r.. Wycieczka była doskonałą okazją do podsumowania działań proekologicznych podejmowanych w przedszkolu w ciągu całego roku szkolnego 2013/2014.

Na miejscu powitała wycieczkowiczów rodzina Szymona i Marysi: zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem leśnik -Pan Robert Kopacz, Pani Małgosia, Antoś oraz nasze dzielne przedszkolaki.

Wycieczkowicze bardzo mile spędzili czas ciesząc się wspaniałą pogodą i korzystając z urokliwego zakątka. Uczestnicy wzięli udział w szeregu konkurencji sprawnościowych, korzystali ze sprzętów terenowych, obserwowali przyrodę pod czujnym okiem leśnika. Podczas wizyty w Leśniczówce przedszkolakom niejednego przyszło poszukaą‡ i niejedno udało się odkryą‡. Każdy z uczestników spotkania otrzymał Dyplom Przyjaciela Przyrody oraz drobny upominek za swoją pracę na rzecz ochrony środowiska.

Gwoździem programu były przepyszne kiełbaski upieczone na ognisku.

 

Za cenną lekcję i przemiłą atmosferę z całego serca dziękujemy

Gospodarzom Leśniczówki!

J. Tarasiuk -Wojciekiewicz


GALERIA


WYCIECZKA DO BAŁTOWA

 

Z PREHISTORIĄ ZA PAN BRAT…

 

Wycieczka do Bałtowa, która odbyła się 05.06.2014r. niewątpliwie była dużym wyzwaniem dla przedszkolaków ze starszych grup wiekowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy uczestnicy wyprawy sprostali temu zadaniu. Podróż autokarem, choą‡ długa, to jednak wcale nie była nudna… W takim towarzystwie po prostu nie da się nudzią‡…

Kiedy w końcu wycieczkowicze dotarli do Bałtowa, czekała na nich moc atrakcji.

Pierwszym etapem zwiedzania była wycieczka amerykańskim schoolbusem po Górnym Zwierzyńcu. Niektórzy po raz pierwszy widzieli żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, bydło zebu, afrykańskie strusie, emu i inne gatunki z różnych stron świata. Spacer „dolną częścią” bałtowskiego zwierzyńca zachwycił różnobarwnym światem ptaków. Jego dopełnieniem były liczne ssaki, a wśród nich ulubione przez dzieci kuce, osiołki i zabawne makaki.

Kolejnym etapem wyprawy były swawole w bałtowskim Parku Rozrywki. Trudno było zakończyą‡ ten etap…

Następnie uczestnicy zwiedzili Stary Młyn, poznali jego zakamarki i dowiedzieli się jak powstawała

w nim mąka.

Prehistoryczne Oceanarium zachwyciło i może trochę przeraziło realistycznym obrazem gigantycznych, wodnych stworzeń. Stąd też nie wszyscy chcieli wychodzią‡.

A jak już wyszli, to odkopali szkielet dinozaura… W końcu bycie Odkrywcą i Poszukiwaczem do czegoś zobowiązuje…

Na „deser” pozostała Ścieżka Dydaktyczna Juraparku Bałtów- uczta dla miłośników prehistorii. Ponad 100 modeli naturalnej wielkości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, które wyglądają „jak żywe”- to robi wrażenie…

„Podróże kształcą”, więc nic dziwnego, że do Małaszewicz wrócili prawdziwi Poszukiwacze i Odkrywcy

z jeszcze większym apetytem na kolejne wyprawy i przygody.

 

J.Tarasiuk -WojciekiewiczGALERIA


DZIEŃ RODZINY

"Mamo, Tato, weźcie mnie za ręce.

Kochajcie mnie mocno,

ja nie chcę niczego więcej."

 

Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu świętowaliśmy w starszych grupach 3czerwca, a w młodszych w środę 4 czerwca. Zarówno dla dzieci, jak i dla Rodziców było to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci mogły zaprezentowaą‡ swoje umiejętności aktorskie w czasie przygotowanej pod kierunkiem wychowawców części artystycznej. Rodzice z radością , zachwytem i niejednokrotnie łezką kręcącą się w oku ze wzruszenia  podziwiali swoje pociechy. 

Dzieci obdarowały przybyłych gości- swoich ukochanych Rodziców- przygotowanymi wcześniej upominkami, po czym nastąpiła mniej oficjalna, ale równie wesoła częśą‡ programu- konkursy. Tatusiowe i ich pociechy próbowali swoich sił we wspólnym wędkowaniu i wiązaniu krawatów, mamy zaś miały za zadanie jak najszybciej ubią‡ białko na sztywną pianę i zjeśą‡ kisielek serwowany przez ich dziecko.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisał się w pamięci wszystkich jako bardzo udany.

M. Korneluk

GALERIA


OBCHODY DNIA ZIEMI

 

Wśród wielu uroczystości i świąt, jakie obchodzi społecznośą‡ przedszkolna, znalazł się również Dzień Ziemi, który nasi Mali Ekolodzy chętnie obchodzą. Tym razem ten miły dzień rozpoczął się spotkaniem przedszkolaków z ciekawym gościem, ekologiem- panią Elżbietą Napiórkowską. Dzieci miały okazję poruszyą‡ podstawowe zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i zasięgnąą‡ opinii specjalisty w tej dziedzinie. Chętnie słuchały o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i o ochronie zwierząt i roślin.

Po krótkim spotkaniu z ekologiem Mali Przyjaciele Przyrody udali się na pochód ulicami Małaszewicz, aby wręczyą‡ napotkanym przechodniom emblematy i własnoręcznie wykonane upominki przypominające o Dniu Ziemi. 

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- mini spektakl w wykonaniu pań wychowawczyń pt. Ekologiczny Czerwony Kapturek. Ten pełen wrażeń dzień zakończyło wspólne wykonywanie pięknych eko-dekoracji.

M. KornelukGALERIA


DZIEŃ FLAGI

ŚWIą˜TO FLAGI

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłośą‡,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cz. Janczarski

 

Dzień  Flagi w Przedszkolu w Małaszewiczach obchodzony był 30.04.2014r. szczególnie uroczyście.  Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały biało -  czerwone chorągiewki, z którymi wyruszyły w pochód ulicami osiedla. Uroczystośą‡ miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.
Mamy nadzieję,  że przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi pozwoli im pogłębią‡ emocjonalny stosunek do Ojczyzny oraz szacunek do symboli narodowych.

B. Onufrejuk


GALERIA


WARSZTATY Z PANIĄ DIETETYK

PANI DIETETYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 10 kwietnia nasze Przedszkolaki gościły dietetyka, panią Annę Galczak- Kondraciuk. Pani Anna, w związku z realizacją programu "Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą", przeprowadziła z dzieą‡mi warsztaty dotyczące zasad prawidłowego żywienia. Dzieci, w oparciu o historię lwa Lennego, który jest diabetykiem, dowiedziały się co to jest cukrzyca, piramida żywieniowa i jakie produkty są najcenniejsze w diecie przedszkolaka i nie tylko. Warsztaty zakończył miły akcent- drobny upominek dla każdego przedszkolaka. Tego samego dnia odbyła się również prelekcja dla rodziców dotycząca zasad zdrowego odżywiania dzieci. 

M. Korneluk


GALERIAPOWITANIE WIOSNY

W POSZUKIWANIU WIOSNY

 

Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły powitaą‡ Panią Wiosnę. Wszyscy w przedszkolu bardzo staranie przygotowali się do tego zadania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały w domu wiosenne kwiaty, z którymi w barwnym korowodzie przemaszerowały ulicami Małaszewicz, by wyrazią‡ swą radośą‡ z przyjścia nowej pory roku. Po drodze czekało na nich wiele niespodzianek. Przedszkolacy musieli wykazaą‡ się wiedzą i umiejętnościami rozwiązując napotkane po drodze zagadki o tematyce wiosennej. Uwieńczeniem pochodu było wręczenie atrakcyjnych nagród

B. Onufrejuk

GALERIA


SPOTKANIE Z GARNCARZEM

NIE ŚWIą˜CI GARNKI LEPIĄ....

W czwartek 3 kwietnia Przedszkolaki gościły pana Krystiana z Podedwórza, który zajmuje się garncarstwem i posiada własną pracownię. Pan Krystian pokrótce opisał dzieciom specyfikę swego zawodu oraz przybliżył historię tego rzemiosła. Po prezentacji wykonania naczynia z gliny do twórczej pracy przystąpiły przedszkolaki. Każde dziecko mogło wykonaą‡ z panem Krystianem swoje własne naczynko, co przyniosło wszystkim wiele radości i satysfakcji. Po wysuszeniu powstałych naczyń uczestnicy warsztatów mogli zabraą‡ swoje prace do domu.

Dziękujemy za fascynujące zajęcia! 

M. Korneluk

GALERIA

4,870,916 unikalne wizyty