Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

DZIEŃ FLAGI

ŚWIą˜TO FLAGI

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłośą‡,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cz. Janczarski

 

Dzień  Flagi w Przedszkolu w Małaszewiczach obchodzony był 30.04.2014r. szczególnie uroczyście.  Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały biało -  czerwone chorągiewki, z którymi wyruszyły w pochód ulicami osiedla. Uroczystośą‡ miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.
Mamy nadzieję,  że przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi pozwoli im pogłębią‡ emocjonalny stosunek do Ojczyzny oraz szacunek do symboli narodowych.

B. Onufrejuk


GALERIA


WARSZTATY Z PANIĄ DIETETYK

PANI DIETETYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 10 kwietnia nasze Przedszkolaki gościły dietetyka, panią Annę Galczak- Kondraciuk. Pani Anna, w związku z realizacją programu "Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą", przeprowadziła z dzieą‡mi warsztaty dotyczące zasad prawidłowego żywienia. Dzieci, w oparciu o historię lwa Lennego, który jest diabetykiem, dowiedziały się co to jest cukrzyca, piramida żywieniowa i jakie produkty są najcenniejsze w diecie przedszkolaka i nie tylko. Warsztaty zakończył miły akcent- drobny upominek dla każdego przedszkolaka. Tego samego dnia odbyła się również prelekcja dla rodziców dotycząca zasad zdrowego odżywiania dzieci. 

M. Korneluk


GALERIAPOWITANIE WIOSNY

W POSZUKIWANIU WIOSNY

 

Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły powitaą‡ Panią Wiosnę. Wszyscy w przedszkolu bardzo staranie przygotowali się do tego zadania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały w domu wiosenne kwiaty, z którymi w barwnym korowodzie przemaszerowały ulicami Małaszewicz, by wyrazią‡ swą radośą‡ z przyjścia nowej pory roku. Po drodze czekało na nich wiele niespodzianek. Przedszkolacy musieli wykazaą‡ się wiedzą i umiejętnościami rozwiązując napotkane po drodze zagadki o tematyce wiosennej. Uwieńczeniem pochodu było wręczenie atrakcyjnych nagród

B. Onufrejuk

GALERIA


SPOTKANIE Z GARNCARZEM

NIE ŚWIą˜CI GARNKI LEPIĄ....

W czwartek 3 kwietnia Przedszkolaki gościły pana Krystiana z Podedwórza, który zajmuje się garncarstwem i posiada własną pracownię. Pan Krystian pokrótce opisał dzieciom specyfikę swego zawodu oraz przybliżył historię tego rzemiosła. Po prezentacji wykonania naczynia z gliny do twórczej pracy przystąpiły przedszkolaki. Każde dziecko mogło wykonaą‡ z panem Krystianem swoje własne naczynko, co przyniosło wszystkim wiele radości i satysfakcji. Po wysuszeniu powstałych naczyń uczestnicy warsztatów mogli zabraą‡ swoje prace do domu.

Dziękujemy za fascynujące zajęcia! 

M. Korneluk

GALERIA


Z CYKLU ZAWODY KOBIET...

CUDA Z PIERNIKA

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony ósmego marca jestdla przedszkolaków okazją, by bliżej przyjżeą‡ się pracy wkonywanej przez najbliższe osoby: mamy, babcie, ciocie, a także nieco dalsze: znajome, sąsiadki... O tym, jak ważna jest praca osób wykonujących różne zawody przekonały się przedszkolaki w cyklu zaj깇 i spotkań z przedstawicelkami tyczawodów.

Babcia Kacpra- pani Teresa Antoniuk, jak prawdziwa czarodziejka w kilka minut wyczarowała dla nas cuda z piernika i  wielkie wielkanocne jajo.Każdy przedszkolak mógł także przygotowaą‡ i ozdobią‡ własne ciasteczko. Zapach pieczonych pierników unosił się w całym budynku. Niejeden łakomczuszek nie mógł się powstrzymaą‡ i schrupał swoje świeżutkie ciasteczko zanim zdążyło ostygnąą‡.

Każdy zawód kryje w sobie wiele tajemnic, może wydawaą‡ się magiczny, a dzięki naszym gościom wiemy już, że każdy z nich jest potrzebny i bardzo ważny.

A kim w przyszłości będą przedszkolaki? Wszystko jest możliwe... :)

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz


GALERIA


Z CYKLU "ZAWODY KOBIET"

PANI KRAWCOWA W PRZEDSZKOLU

Ania ma nożyczki, naparstek, guziczki
I ciągle coś szyje dla swojej siostrzyczki.
Siostra prosi Anię:
„Aneczko, kochanie,
przyszyj mi pętelkę,
zaceruj ubranie”.
Babcia kiwa głową:
„No, no, daję słowo,
chyba nasza Ania zostanie krawcową”

H. Golcowa


Kolejnym interesującym gościem w przedszkolu była krawcowa, pani Justyna- mama Michalinki z grupy Poszukiwaczy. Pani Justyna chętnie opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała przedszkolakom jak wygląda i pracuje prawdziwa maszyna do szycia i inne przybory krawieckie. Dzieci miały okazję zobaczyą‡ etapy powstawania spódniczki, dowiedziały się również, jakie są rodzaje ściegów Pani krawcowa pokazała, jak zdejmuje się miarę, kroi materiał i zszywa wycięte elementy w gotowe ubranko. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem, obserwowali pracę pani Justyny. 

 

Z pewnością  na długo pozostanie w  pamięci przedszkolaków to zwykłe- niezwykłe spotkanie.

SERDECZNIE DZIą˜KUJEMY !!!

M. Korneluk

 

GALERIAZ CYKLU "ZAWODY KOBIET"

SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ


W marcu Przedszkolaki miały okazję spotkaą‡ się z Panią Farmaceutką, mamą Natalki.

Pani Agnieszka w bliski dzieciom sposób wprowadziła je w zagadnienie- czytając krótkie opowiadanie o "Chroym Kotku". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca farmaceuty, kto decyduje o tym, jakie leki możemy zastosowaą‡ w przypadku choroby oraz zostały przypomniane i utrwalone zasady zdrowego trybu życia. Pani Agnieszka, oprócz wiedzy Przedszkolaków, wzbogaciła również przedszkolną mini-apteczkę. Ważną częścią spotkania było ostrzeżenie dzieci przed lekarstwami w domu:

Nie wolno ich dotykaą‡ i braą‡ do buzi!!! Tylko osoby dorosłe mogą podawaą‡ dzieciom lekarstwa!!!

Ciekawym dla dzieci elementem był spacer do pobliskiej apteki, w której pracuje pani Agnieszka oraz pani Maryla. Dzieci mogły zaobserwowaą‡ jak przebiega praca farmaceuty w rzeczywistości i były świadkami realizowania recepty. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się starannie ustawionym na półkach lekarstwom. Przedszkolaki wyszły z apteki z uśmiechami na twarzy i upominkami od przemiłych pań  farmaceutek.

Odkrywcy, Poszukiwacze, Figuraki i Dzwoneczki

SERDECZNIE DZIą˜KUJĄ!!!

M. Korneluk


                                            GALERIA                                POSZUKIWACZE W SZKOLE

PRZEKROCZYĆ PRÓG SZKOŁY…

 

W środę 26.02.2014 r. przedszkolaki z grupy POSZUKIWACZY miały okazję przekonaą‡ się, że szkoła nie jest ani trochę nudna.

O tym, że w szkole jest kolorowo, wesoło i przyjemnie przekonali POSZUKIWACZY uczniowie klasy III ze swoją wychowawczynią Panią Grażyna Wróblewską.

Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłych zajęciach technicznych. Z pomocą starszych kolegów każdy przygotował sobie karnawałową maskę wenecką. Trudno było szukaą‡ najładniejszej. Każda była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Podczas wspólnej lekcji odbył się także pokaz tańca break dance w wykonaniu utalentowanych trzecioklasistów. Swoich możliwości w dowolnych tańcach próbowali także POSZUKIWACZE. Tego spotkania nie da się zapomnieą‡. Już nie możemy doczekaą‡ się kolejnego…

Barwny korowód przedszkolaków w radosnym nastroju wrócił do sali, a emocje spotkania towarzyszyły dzieciom do końca dnia..

Szkolne życie pełne jest przygód i niespodzianek. Już niebawem będziemy odkrywaą‡ jego tajemnice jako uczniowie…

J. Tarasiuk- WojciekiewiczGALERIA


KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ!!!

W sobotę 08.02.2014 r. w radosnym nastroju Dzwoneczki, Figuraki, Poszukiwacze i Odkrywcy wraz z rodzicami i wychowawcami uczestniczyli w Wielkim Karnawałowym Balu Przebierańców. Wieśą‡ o tym wydarzeniu dotarła do wielu miejsc, bo bawili się u nas także goście. Zabawę prowadził niezastąpiony, tryskający energią  Fantomasz.

Wszyscy pięknie przebrani, wszyscy jak zaczarowani pląsali w rytm skocznej muzyki. Trudno odgadnąą‡ kim rzeczywiście byli ci wyborni tancerze i tancerki... Księżniczki, damy, rycerze, zwierzątka, policjanci, kowboje, Indianie- wszyscy bawili się wspaniale.

Były koła, kółka, węże, pary… Jednym słowem- cudowna zabawa. Zmęczeni tańcem przebierańcy smakowali pysznych hot- dogów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Po raz kolejny w tym roku szkolnym zaszczycił nas swoją obecnością ukochany przez dzieci święty Mikołaj.

I znów obdarzył nas wspaniałymi prezentami… Warto byą‡ grzecznym…

Dziękujemy z całego serca sponsorom:

GOK w Kobylanach za zabawę z Fantomaszem, firmie BARD za pyszne soki.

Dziękujemy Rodzicom za wspólną zabawę i cudowną atmosferę uroczystości.

 

J.Tarasiuk- Wojciekiewicz

 

GALERIA


DZIą˜KUJEMY

DRODZY RODZICE,

Serdecznie dziękujemy za współpracę i życzliwośą‡ okazaną nam- wychowawcom w pierwszym semestrze.

Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne półrocze okazało się równie lub jeszcze bardziej owocne w sukcesy, co poprzednie. Jednak aby tak mogło się staą‡ i tym razem prosimy Państwa o wsparcie na rzecz Przedszkola.

Państwa Pociechy poczyniły ogromne postępy rozwijając się wszechstronnie. Teraz pobyt Maluszków w naszym Przedszkolu stanie się dla nich jeszcze przyjemniejszy i bogatszy w nowe doświadczenia dzięki funduszom z dotacji celowej przekazanym przez organ prowadzący, które zostały przeznaczone na nowe wyposażenie do sali 3, 4 latków.

Zapraszamy do obejrzenia zdj깇 z odnowionej, odświeżonej i na nowo umeblowanej w czasie ferii sali najmłodszej grupy przedszkolnej.

M. Korneluk

 

 MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE, CZYLI...

KONCERT ZESPOŁU " LIMBOS"

 

Jak co roku w naszych szkolnych progach zagościł rewelacyjny zespół LIMBOS. Tym razem muzyczne spotkanie odbyło się 29 listopada 2013 r. Koncert zatytułowany "Ciepłe i kolorowe melodie światowe" muzycy rozpoczęli dynamicznym utwórem z filmu pt. "Indiana Jones". Niezawodny prowadzący- pan Wiesław Miadziółko- zadbał również o ciekawy komentarz do każdgo utworu.

Młoda publicznośą‡ z ciekawością i podziwem słuchała wykonań wspaniale się przy tym bawiąc.

 

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z zespołem!!! M. KornelukPOCZYTAJ BRATKOWI

"POCZYTAJ BRATKOWI"

 

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

 

Najstarsze przedszkolaki od listopada uczestniczą programie „Poczytaj Bratkowi”, którego celem jest zainteresowanie dzieci książką- już od najmłodszych lat, zachęcanie do korzystania, motywowanie do nauki czytania. Przy współpracy z wychowawcą klasy III p. Grażyną Wróblewską, wychowankowie mają właściwe wzory pięknego, zrozumiałego czytania. Uczą się od starszych kolegów uważnie słuchaą‡ i logicznie odpowiadaą‡ na pytania. Cotygodniowe spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i oczekiwaniem, zarówno trzecioklasistów jak i sześciolatków na kolejne spotkanie.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starośą‡ trąci.

Marzena Korzeniewska

 
SŁODKO I PYSZNIE, CZYLI...

 

SPOTKANIE Z PIEKARZEM-CUKIERNIKIEM

Kontynuując treści edukacyjne – ekologiczne odnośnie procesu powstawania pieczywa i wypieków, wychowankowie przedszkola w dniu 25.11.2013r. mieli możliwośą‡ spotkaą‡ się z piekarzem cukiernikiem Emilią Pytką. Dzieci zapoznały się z rodzajami ciast oraz produktami, które potrzebne są do ich wypieku. Ciasto drożdżowe, biszkoptowe, kruche i francuskie miało swoich zwolenników.

A najprzyjemniejszą rzeczą było napełnianie rurek kremem jak prawdziwy cukiernik oraz degustacja pysznych ciast.

To był pyszny dzień! Mniam, mniam…

Marzena Korzeniewska

 WIZYTA W URZĘDZIE GMINY TERESPOL

 

Pokaż mi, a zapomnę,

powiedz, a zapamiętam,

pozwól wziąą‡ udział, a zrozumiem.”

Konfucjusz

 

 

 

W związku z realizacją treści z wychowania patriotycznego „Moja mała Ojczyzna” dzieci poznawały najbliższe otoczenie oraz legendy z dawnej historii Polski. Utrwaliły znajomośą‡ symboli narodowych: godło, flaga, hymn, itp. Poszerzając krąg zainteresowania i poznawania wychowanków, dnia 30.10.2013r. odbyła się wycieczka do Urzędu Gminy Terespol w Kobylanach. Dzięki uprzejmości kierownik ZEAS-u pani Marzenie Andrzejuk i kierownik referatu organizacyjnego i spraw społecznych pani Danucie Wowczeniuk dzieci zwiedziły nowy budynek urzędu, mogły zasiąśą‡ w fotelach radnych, obejrzeą‡ z góry panoramę, zasiąśą‡ w gabinecie za biurkiem w fotelu pana wójta, spotkaą‡ się z panem sekretarzem Bogdanem Danilukiem, skorzystaą‡ z windy. Uczestniczyły w pierwszym elementarnym demokratycznym głosowaniu „Czy grzeczne dzieci mają otrzymaą‡ cukierki?”- wszyscy byli za!!!

Wrażenia niezapomniane pozostaną w pamięci, a doświadczenia i umiejętności zachowania się w urzędzie przydadzą się w przyszłości.

 

Marzena Korzeniewska


GALERIA


DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

Będzie, będzie zabawa,

będzie się działo,

i znowu roku będzie mało.

Będzie głośno, będzie radośnie

znów przehulamy cały rok!!!”

 

 

Dnia 16 października 2013 r. grupa 6 latków „Odkrywców” przygotowała program artystyczny dla personelu szkoły i przedszkola. Wcześniej dzieci poznały wszystkie osoby pracujące w szkole i przedszkolu- specyfikę pracy, nazywały czynności i narzędzia używane do wykonania tych prac. Sześciolatki jak nazwa grupy wskazuje „Odkrywcy”- pilnie słuchają, pytają, eksperymentują, notują i odkrywają jak wypłynąą‡ na wielki ocean wiedzy.

 

Wyrażając swoją wdzięcznośą‡ za trud i pracę, która pozwala im zdobywaą‡ beztrosko, bezpiecznie i na wesoło wiedzę i umiejętności, dziękowali wierszem i piosenką. Rodzice mianowali panią dyrektor Małgorzatę Sowa – kapitanem, aby ich pociechy mogły bezpiecznie pogłębiaą‡ wiedzę. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty- muszelki z podróży.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starośą‡ trąci.”

Marzena Korzeniewska

 

4,700,297 unikalne wizyty