Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

JASEŁKA

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi

Ciemna noc w jasności promienistej brodzi

Aniołowie się radują, pod niebiosa wyśpiewują:

Gloria ,gloria, gloria In excelsis Deo…”

 

HEJ KOLą˜DA, KOLą˜DA…

W świątecznej, pełnej magii atmosferze przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami uczestniczyły 17.12.2014 r. w spotkaniu jasełkowo-opłatkowym. Zebranych powitała Pani Dyrektor Małgorzata Sowa. Następnie rodzice ze wzruszeniem obejrzeli swoje pociechy w rolach świętujących przyjście małego Boskiego Dzieciątka: Maryi, Św. Józefa, Pastuszków, Aniołków, Trzech Króli, Śnieżynek, Gwiazdeczek. Mali aktorzy przejęci swymi rolami otrzymali zasłużoną burzę oklasków. Wspólne kolędowanie, świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem wprawiło zebranych w świąteczny nastrój.

Pozostając w tym nastroju składamy całej społeczności przedszkolnej serdeczne życzenia zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boże Dzieciątko obdarza wszelkimi łaskami: spokojem, radością, dobrem i miłością. Niech błogosławi wszystkie dni zbliżającego się Nowego Roku.

Pragniemy także podziękowaą‡ wszystkim rodzicom, którzy poprzez swoje zaangażowanie przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

J .Tarasiuk-Wojciekiewicz


GALERIA


ROZSTRZYGNIą˜CIE KONKURSU...

"EKO- CHOINKA"

W dniu wizyty św. Mikołaja w naszym przedszkolu zostały ogłoszone wyniki konkursu na "Eko- choinkę". Przyniesione prace były bardzo ciekawe i bardzo "eko". Jury wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych: 3, 4, 5 i 6 latki.

Wśród 3 latków miejsca zajęli:

1. Marcin Wojewoda

2. Filip Maksymiuk

3. Wiktor Antonowicz

wyróżnienie otrzymała: Julia Krzyżanowska


Wśród 4 latków nagrodzeni zostali:

1. Hubert Łukasik

2. Wiktoria Mentel

3. Dawid Lewczuk

wyróżnienie otrzymał: Łukasz Mróz

 

Wśród 5 latków miejsca zajęli:

1. Zuzanna Bebko

2. Igor Śreniawski

3. Ewa Małachowicz

wyróżnienie otrzymał: Szymon Maksymiuk

 

Wśród 6 latków nagrodzeni zostali:

1. Urszula Kuśmierczyk

2. Marcin Denesiuk

3.Julia Śreniawska

wyróżnienie otrzymała: Wiktoria Turzyńska

 

Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów!

M. Korneluk


MIKOŁAJKI

WITAJ MIKOŁAJU...

Gdy 5 grudnia na korytarzu przedszkolnym zadzwoniły dzwoneczki dzieci już wiedziały, że to  przybył Mikołaj. Od dawna oczekiwany Gośą‡ przyniósł ciężkie worki wypełnione prezentami dla Przedszkolaków. Dzieci zaprosiły Mikołaja do wysłuchania krótkiej części artystycznej, po czym każdy miał okazję zamienią‡ z nim kilka słów przy odbiorze swojego upominku. Na szczęście wśród prezentów nie znalazła się żadna rózga.

Dziękujemy Ci Mikołaju, że o nas pamiętałeś także w tym roku! :)

M. Korneluk

 

GALERIA


KORNELIADA

KORNELIADA 2014

 

We wtorek 25 listopada w wielkiej KORNELIADZIE uczestniczyło liczne i barwne grono postaci z utworów Kornela Makuszyńskiego. Tylu wesołych małpek Fiki- Miki, Koziołków Matołków, Smoków Wawelskich, Panien z mokrą głową, Jacków i Placków oraz innych kolorowych postaci naraz nie spodziewał się nikt. Wszystkie przedszkolaki spotkały się aby przypomnieą‡ sobie i utrwalią‡ ulubione przygody bohaterów utworów K. Makuszyńskiego dla dzieci. Oczywiście nie mogło zabraknąą‡ zagadek, konkursów i wesołych tańców. Każdy mógł się wykazaą‡ wiedzą, sprytem, pamięcią. Były też dyplomy i słodka nagroda dla każdego uczestnika KORNELIADY, ufundowana przez Rodziców. Wspaniała parada przedszkolaków uświetniła szkolną akademię z okazji Dnia Patrona. Sądząc po aplauzie, jaki otrzymały przedszkolaki barwny korowód ciekawych postaci zrobił na widowni ogromne wrażenie.

Pragniemy podziękowaą‡ Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieciom pięknych strojów!

Justyna Tarasiuk-Wojciekiewicz


GALERIA


SŁONECZKA PRZEDSTAWIAJĄ...

Uroczystośą‡ ,,Oby nie zabrakło chleba’’ została przygotowana przez dzieci uczęszczających do grupy ,,SŁONECZKA’’.

W formie inscenizacji ,,Od ziarenka do bochenka’’ przedstawiły drogę powstawania chleba.

Aby go mieą‡ na stole, musi napracowaą‡ się wiele osób: rolnik, młynarz, piekarz.

Wychowankowie mieli okazję poznaą‡ dawne nieznane im narzędzia pracy rolnika: kosę i cep.

W spotkaniu wziął udział tata Błażeja pan Marcin Pomorski, który w bardzo ciekawy, przystępny sposób pokazał dzieciom, jak wypieka swojski chleb. Zrobił go z naturalnych składników: mąki kupionej w młynie, zakwasu chlebowego, ziaren słonecznika, pestek dyni, siemienia lnianego, miodu.

Chleb przygotowany i upieczony przez pana Marcina smakował wszystkim wyśmienicie.

Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom tradycji ludowych jak też promowanie zdrowej żywności.

 U. Kaliszuk

GALERIA


WYNIKI KONKURSU...

"CO MOŻNA ZROBIĆ Z ZIEMNIAKA ?"

W poniedziałek 24 listopada 2014 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszą pracę przestrzenną wykonaną z ziemniaków.

Jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Sowa, Pani Elżbieta Brodacka oraz Pani Ewa Denesiuk, wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych wśród najkreatywniejszych uczestników.


W kategorii wiekowej 3,4 latki przyznano:

Pierwsze miejsce: Marcinowi Wojewodzie

Drugie miejsce: Julii Syliwoniuk

Trzecie miejsce: Marii Kopacz

Wyróżnienie: Łukaszowi Mróz

Wśród 4,5 latków przyznano:

Pierwsze miejsce: Natanowi Piaseckiemu

Drugie miejsce: Szymonowi Maksymiukowi

Trzecie miejsce: Zuzannie Bebko

Wyróżnienie: Kindze Girko

W grupie 5,6 latki przyznano:

Pierwsze miejsce: Szymonowi Holc

Drugie miejsce: Julii Śreniawskiej

Trzecie miejsce: Marcinowi Denesiuk

Wyróżnienie: Filipowi Romanowiczowi

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

M. Korneluk
UROKI JESIENI...

ŚWIą˜TO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Korzystając z uroków jesiennej pogody grupa GZRECZNIAKÓW w poniedziałek 27.10.2014 r. uczestniczyła w grupowym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Grzeczniaki z niecierpliwością czekały na to wydarzenie, odstraszały deszczowe chmury i zaklinały pogodę. Udało się! Poniedziałkowa wyprawa na podwórko Juli odbyła się w promieniach październikowego słońca. Na miejscu powitali Grzeczniaków rodzice Julki: Pani Kasia i Pan Radek. Czekało już płonące ognisko, kosz ziemniaków i moc atrakcji.

Każdy z uczestników święta miał okazję wielozmysłowego poznania ziemniaka. Przedszkolaki badały go dotykiem, węchem, wzrokiem, no i oczywiście smakiem. Odbyły się jesienne zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Były też smakołyki: kiełbaski upieczone samodzielnie nad ogniskiem i pyszne pączki, które specjalnie na tę okazję upiekła babcia Juli.

Serdeczne podziękowania składamy gospodarzom naszego święta Państwu Śreniawskim.

Justyna Tarasiuk- Wojciekiewicz

 

 


TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

"DOBRE SERCE I  UCZCIWA PRACA CZŁOWIEKA WZBOGACA"

Taki tytuł miał teatrzyk profilaktyczny, który z ogromnym zainteresowaniem obejrzały Przedszkolaki 3 listopada w wykonaniu  aktorów ze studia Premiera z Białegostoku. Przedstawienie wprowadzilło widzów w świat takich wartości jak: dobro, uczciwośą‡, szlachetnośą‡. Spektakl był o tyle ciekawszy, że dzieci mogły wziąą‡ w nim bezpośredni udział.

 Dzieci słuchając przedstawienia dowiedziały się, że dobro zawsze zwycięża...

M. Korneluk


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

"Panią Dyrektor tu zapraszamy,

dla Pani specjalne zadanie mamy:

chcemy poprosią‡ o pasowanie,

niech każdy prawdziwym Przedszkolakiem zostanie"

 

Ostatni dzień października był bardzo ważnym dniem dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg Przedszkola- zostały one oficjalnie przyjęte przez panią Dyrektor do grona Przedszkolaków. Uroczystośą‡ ta była obchodzona po raz drugi w naszym przedszkolu, a uświetniła ją obecnośą‡ gości: pana wójta Krzysztofa Iwaniuka, Rodziców dzieci pasowanych oraz przedstawiciela Rady Rodziców Zespołu Szkół- pani Ewy Denesiuk.

Po części artystycznej "Zajączki" oraz kilkoro "Słoneczek" dumnie złożyły przyrzeczenie, a następnie zostały pasowane przez panią Dyrektor Małgorzatę Sowa. 

Miłym akcentem były upominki, jakie wręczył dzieciom pan Wójt oraz słodkie rożki

obfitości przygotowane przez starszą grupę. Dodatkowo dzieci otrzymały pamiątkowe emblematy i dyplomy. 

Mamy nadzieję, że 31 października 2014 r. na długo pozostanie w pamięci dzieci i przybyłych gości.

M. Korneluk

GALERIA


TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

BEZPIECZNY PRZEJAZD- "ZATRZYMAJ SIą˜ I ŻYJ"

To hasło przyświecało tegorocznej kampanii społecznej, która swym zasięgiem objęła również nasze Przedszkole. Przedszkolaki miały okazję spotkaą‡ się z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei, którzy opowiedzieli o swojej pracy. W ramach tego spotkania edukacyjnego  dzieci  wzbogaciły wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych poprzez: prelekcję i wyświetlenie filmu  edukacyjnego pt. ,,Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie". 

Miłym akcentem był pokaz umiejętności psa towarzyszącego panom z SOK oraz upominki, jakie dostały dzieci na zakończenie.

Kolejny dzień również przyniósł dzieciom wiele wrażeń i miłych niespodzianek, ponieważ Przedszkolaki gościły  przedstawicieli Policji oraz Urzędu Gminy, pana Krzysztofa Iwaniuka. Przybyli goście opowiadali o tym, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa  jest to, aby każdy z nas był widoczny na drodze. Spotkanie zakończyło się wręczeniem każdemu dziecku pakietu odblasków: kamizelki, zawieszki i opaski.

 

Serdecznie dziękujemy za dbałśą‡ o bezpieczeństwo dzieci!

M. Koreluk


GALERIA
ROZSTRZYGNIą˜CIE KONKURSU

KONKURS ROZSTRZYGNIą˜TY...

W dzisiejszym dniu- 15 października, tuż po zakończeniu uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu Grzeczniaków- najstarszych przedszkolaków, nastąpiło ogłoszenie wyników ekologicznego konkursu plastycznego pt. KADR Z WAKACJI. 

Jury zachwycone pełnymi fantazji i wakacyjnych wspomnień pracami nagrodziło wiele z nich, i tak :pi깇 pierwszych miejsc zajęli:

 1. Filip Romanowicz
 2. Alicja Hołownia
 3. Szymon Maksymiuk
 4. Natan Piasecki
 5. Maria Kopacz

na miejscu drugim znaleźli się:

 1. Julia Śreniawska
 2. Maja Jagodzińska
 3. Maja Kaszewska
 4. Karolina Chochowska
 5. Wiktoria Mentel
 6. Marcin Wojewoda
 7. Wiktor Antonowicz

trzecie miejsce zajęli:

 1. Urszula Kuśmierczyk
 2. Magdalena Niczyporuk
 3. Hubert Panas
 4. Filip Maksymiuk

Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje od pani Dyrektor.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach :)

M. Korneluk

 


GRZECZNIAKI PRZEDSTAWIAJĄ...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

15 października odbyła się przedszkolna uroczystośą‡ Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział goście honorowi - pracownicy naszego przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców, a także przedszkolaki: Zajączki: 3,4-latki i Słoneczka: 4,5-latki. Gospodarzami uroczystości były dzieci z grupy 5,6-latków: Grzeczniaki, które to w odświętnej atmosferze i jesiennej scenerii składały najserdeczniejsze, płynące z serca życzenia pracownikom przedszkola. Przy tak miłym święcie nie mogło zabraknąą‡ upominków. Pani Jesień hojnie obdarowała dzieci swymi darami, a one z przyjemnością podzieliły się z gośą‡mi: złotymi gruszkami, rumianymi jabłkami, czerwoną jarzębiną i bukiecikami z kolorowych liści. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki głośno odśpiewały „Sto lat”.

GALERIA

Justyna Tarasiuk-WojciekiewiczPRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

We wtorek 7 października 2014r. najstarsze przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach na basenie AWF w Białej Podlaskiej. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt na pływalni. Mimo niewielkich obaw wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością zasad i umiejętnością bezpiecznego korzystania z obiektu. Ogromnej radości dostarczyły przedszkolakom wodne atrakcje: zjeżdżalnia i jakuzie. Wszyscy bawili się znakomicie, a po wspaniałej zabawie przyszedł czas na posiłek w Mc Donaldzie.

Do przedszkola Grzeczniaki i Słoneczka wracały w doskonałych humorach. Najczęściej zadawanym pytaniem było: „Kiedy znów pojedziemy na basen?”. Miejmy nadzieję, że niedługo…

Justyna Tarasiuk-WojciekiewiczAKADEMIA AQUAFRESH

BICIE REKORDU Z AKADEMIĄ AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach, a dodatkowo od tego roku w żłobkach.

W tym roku także nasze Przedszkolaki wzięły udział w tym programie. Właśnie dziś, 30 września 2014 r. wraz z Akademią Aquafresh i wieloma inymi przedszkolakami z całej Polski ustanowiliśmy nowy rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów-ząbki szczotkowało z nami w tym samym czasie 313328 dzieci!

Bicie rekordu  stanowiło dla maluchów wspaniałą atrakcję, dzięki której utrwalą w sobie nawyk codziennej higieny jamy ustnej. 

M. Korneluk


 

 

 

GALERIA


ADAPTACJA MALUSZKÓW

ADAPTACJA MALUSZKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU


Adaptacja dziecka w nowym miejscu jest etapem, który jedne dzieci pokonują łagodniej i szybciej, a inne potrzebują więcej czasu i cierpliwości zarówno ze strony nowego otoczenia, jak i rodziców. Każde dziecko jest wyjątkowe i etap adaptacji przeżywa indywidualnie.

 Z uwagą przyglądamy się świeżo upieczonym przedszkolakom, pomagamy im w tym trudnym dla nich okresie rozłąki z rodzicami, robimy  wszystko, by czuły się u nas jak najlepiej.

Nasze starania zaowocowały bardzo szybką adaptacją większosci dzieci w najmłodszej grupie, co ogromnie nas cieszy. Poniżej prezentuję kilka zdj깇, na których będą Państwo mogli zobaczyą‡ pierwsze dni swoich pociech w przedszkolu.

M. Korneluk

 


4,792,547 unikalne wizyty