Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

 

Z PREHISTORIĄ ZA PAN BRAT…

 

Wycieczka do Bałtowa, która odbyła się 05.06.2014r. niewątpliwie była dużym wyzwaniem dla przedszkolaków ze starszych grup wiekowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy uczestnicy wyprawy sprostali temu zadaniu. Podróż autokarem, choą‡ długa, to jednak wcale nie była nudna… W takim towarzystwie po prostu nie da się nudzią‡…

Kiedy w końcu wycieczkowicze dotarli do Bałtowa, czekała na nich moc atrakcji.

Pierwszym etapem zwiedzania była wycieczka amerykańskim schoolbusem po Górnym Zwierzyńcu. Niektórzy po raz pierwszy widzieli żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, bydło zebu, afrykańskie strusie, emu i inne gatunki z różnych stron świata. Spacer „dolną częścią” bałtowskiego zwierzyńca zachwycił różnobarwnym światem ptaków. Jego dopełnieniem były liczne ssaki, a wśród nich ulubione przez dzieci kuce, osiołki i zabawne makaki.

Kolejnym etapem wyprawy były swawole w bałtowskim Parku Rozrywki. Trudno było zakończyą‡ ten etap…

Następnie uczestnicy zwiedzili Stary Młyn, poznali jego zakamarki i dowiedzieli się jak powstawała

w nim mąka.

Prehistoryczne Oceanarium zachwyciło i może trochę przeraziło realistycznym obrazem gigantycznych, wodnych stworzeń. Stąd też nie wszyscy chcieli wychodzią‡.

A jak już wyszli, to odkopali szkielet dinozaura… W końcu bycie Odkrywcą i Poszukiwaczem do czegoś zobowiązuje…

Na „deser” pozostała Ścieżka Dydaktyczna Juraparku Bałtów- uczta dla miłośników prehistorii. Ponad 100 modeli naturalnej wielkości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, które wyglądają „jak żywe”- to robi wrażenie…

„Podróże kształcą”, więc nic dziwnego, że do Małaszewicz wrócili prawdziwi Poszukiwacze i Odkrywcy

z jeszcze większym apetytem na kolejne wyprawy i przygody.

 

J.Tarasiuk -WojciekiewiczGALERIA


DZIEŃ RODZINY

"Mamo, Tato, weźcie mnie za ręce.

Kochajcie mnie mocno,

ja nie chcę niczego więcej."

 

Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu świętowaliśmy w starszych grupach 3czerwca, a w młodszych w środę 4 czerwca. Zarówno dla dzieci, jak i dla Rodziców było to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci mogły zaprezentowaą‡ swoje umiejętności aktorskie w czasie przygotowanej pod kierunkiem wychowawców części artystycznej. Rodzice z radością , zachwytem i niejednokrotnie łezką kręcącą się w oku ze wzruszenia  podziwiali swoje pociechy. 

Dzieci obdarowały przybyłych gości- swoich ukochanych Rodziców- przygotowanymi wcześniej upominkami, po czym nastąpiła mniej oficjalna, ale równie wesoła częśą‡ programu- konkursy. Tatusiowe i ich pociechy próbowali swoich sił we wspólnym wędkowaniu i wiązaniu krawatów, mamy zaś miały za zadanie jak najszybciej ubią‡ białko na sztywną pianę i zjeśą‡ kisielek serwowany przez ich dziecko.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisał się w pamięci wszystkich jako bardzo udany.

M. Korneluk

GALERIA


OBCHODY DNIA ZIEMI

 

Wśród wielu uroczystości i świąt, jakie obchodzi społecznośą‡ przedszkolna, znalazł się również Dzień Ziemi, który nasi Mali Ekolodzy chętnie obchodzą. Tym razem ten miły dzień rozpoczął się spotkaniem przedszkolaków z ciekawym gościem, ekologiem- panią Elżbietą Napiórkowską. Dzieci miały okazję poruszyą‡ podstawowe zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i zasięgnąą‡ opinii specjalisty w tej dziedzinie. Chętnie słuchały o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i o ochronie zwierząt i roślin.

Po krótkim spotkaniu z ekologiem Mali Przyjaciele Przyrody udali się na pochód ulicami Małaszewicz, aby wręczyą‡ napotkanym przechodniom emblematy i własnoręcznie wykonane upominki przypominające o Dniu Ziemi. 

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- mini spektakl w wykonaniu pań wychowawczyń pt. Ekologiczny Czerwony Kapturek. Ten pełen wrażeń dzień zakończyło wspólne wykonywanie pięknych eko-dekoracji.

M. KornelukGALERIA


DZIEŃ FLAGI

ŚWIą˜TO FLAGI

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłośą‡,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cz. Janczarski

 

Dzień  Flagi w Przedszkolu w Małaszewiczach obchodzony był 30.04.2014r. szczególnie uroczyście.  Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały biało -  czerwone chorągiewki, z którymi wyruszyły w pochód ulicami osiedla. Uroczystośą‡ miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.
Mamy nadzieję,  że przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi pozwoli im pogłębią‡ emocjonalny stosunek do Ojczyzny oraz szacunek do symboli narodowych.

B. Onufrejuk


GALERIA


WARSZTATY Z PANIĄ DIETETYK

PANI DIETETYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 10 kwietnia nasze Przedszkolaki gościły dietetyka, panią Annę Galczak- Kondraciuk. Pani Anna, w związku z realizacją programu "Przedszkole zdrowe i przyjazne dziecku z cukrzycą", przeprowadziła z dzieą‡mi warsztaty dotyczące zasad prawidłowego żywienia. Dzieci, w oparciu o historię lwa Lennego, który jest diabetykiem, dowiedziały się co to jest cukrzyca, piramida żywieniowa i jakie produkty są najcenniejsze w diecie przedszkolaka i nie tylko. Warsztaty zakończył miły akcent- drobny upominek dla każdego przedszkolaka. Tego samego dnia odbyła się również prelekcja dla rodziców dotycząca zasad zdrowego odżywiania dzieci. 

M. Korneluk


GALERIAPOWITANIE WIOSNY

W POSZUKIWANIU WIOSNY

 

Corocznym zwyczajem 21 marca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły powitaą‡ Panią Wiosnę. Wszyscy w przedszkolu bardzo staranie przygotowali się do tego zadania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały w domu wiosenne kwiaty, z którymi w barwnym korowodzie przemaszerowały ulicami Małaszewicz, by wyrazią‡ swą radośą‡ z przyjścia nowej pory roku. Po drodze czekało na nich wiele niespodzianek. Przedszkolacy musieli wykazaą‡ się wiedzą i umiejętnościami rozwiązując napotkane po drodze zagadki o tematyce wiosennej. Uwieńczeniem pochodu było wręczenie atrakcyjnych nagród

B. Onufrejuk

GALERIA


SPOTKANIE Z GARNCARZEM

NIE ŚWIą˜CI GARNKI LEPIĄ....

W czwartek 3 kwietnia Przedszkolaki gościły pana Krystiana z Podedwórza, który zajmuje się garncarstwem i posiada własną pracownię. Pan Krystian pokrótce opisał dzieciom specyfikę swego zawodu oraz przybliżył historię tego rzemiosła. Po prezentacji wykonania naczynia z gliny do twórczej pracy przystąpiły przedszkolaki. Każde dziecko mogło wykonaą‡ z panem Krystianem swoje własne naczynko, co przyniosło wszystkim wiele radości i satysfakcji. Po wysuszeniu powstałych naczyń uczestnicy warsztatów mogli zabraą‡ swoje prace do domu.

Dziękujemy za fascynujące zajęcia! 

M. Korneluk

GALERIA


Z CYKLU ZAWODY KOBIET...

CUDA Z PIERNIKA

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony ósmego marca jestdla przedszkolaków okazją, by bliżej przyjżeą‡ się pracy wkonywanej przez najbliższe osoby: mamy, babcie, ciocie, a także nieco dalsze: znajome, sąsiadki... O tym, jak ważna jest praca osób wykonujących różne zawody przekonały się przedszkolaki w cyklu zaj깇 i spotkań z przedstawicelkami tyczawodów.

Babcia Kacpra- pani Teresa Antoniuk, jak prawdziwa czarodziejka w kilka minut wyczarowała dla nas cuda z piernika i  wielkie wielkanocne jajo.Każdy przedszkolak mógł także przygotowaą‡ i ozdobią‡ własne ciasteczko. Zapach pieczonych pierników unosił się w całym budynku. Niejeden łakomczuszek nie mógł się powstrzymaą‡ i schrupał swoje świeżutkie ciasteczko zanim zdążyło ostygnąą‡.

Każdy zawód kryje w sobie wiele tajemnic, może wydawaą‡ się magiczny, a dzięki naszym gościom wiemy już, że każdy z nich jest potrzebny i bardzo ważny.

A kim w przyszłości będą przedszkolaki? Wszystko jest możliwe... :)

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz


GALERIA


Z CYKLU "ZAWODY KOBIET"

PANI KRAWCOWA W PRZEDSZKOLU

Ania ma nożyczki, naparstek, guziczki
I ciągle coś szyje dla swojej siostrzyczki.
Siostra prosi Anię:
„Aneczko, kochanie,
przyszyj mi pętelkę,
zaceruj ubranie”.
Babcia kiwa głową:
„No, no, daję słowo,
chyba nasza Ania zostanie krawcową”

H. Golcowa


Kolejnym interesującym gościem w przedszkolu była krawcowa, pani Justyna- mama Michalinki z grupy Poszukiwaczy. Pani Justyna chętnie opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała przedszkolakom jak wygląda i pracuje prawdziwa maszyna do szycia i inne przybory krawieckie. Dzieci miały okazję zobaczyą‡ etapy powstawania spódniczki, dowiedziały się również, jakie są rodzaje ściegów Pani krawcowa pokazała, jak zdejmuje się miarę, kroi materiał i zszywa wycięte elementy w gotowe ubranko. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem, obserwowali pracę pani Justyny. 

 

Z pewnością  na długo pozostanie w  pamięci przedszkolaków to zwykłe- niezwykłe spotkanie.

SERDECZNIE DZIą˜KUJEMY !!!

M. Korneluk

 

GALERIAZ CYKLU "ZAWODY KOBIET"

SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ


W marcu Przedszkolaki miały okazję spotkaą‡ się z Panią Farmaceutką, mamą Natalki.

Pani Agnieszka w bliski dzieciom sposób wprowadziła je w zagadnienie- czytając krótkie opowiadanie o "Chroym Kotku". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca farmaceuty, kto decyduje o tym, jakie leki możemy zastosowaą‡ w przypadku choroby oraz zostały przypomniane i utrwalone zasady zdrowego trybu życia. Pani Agnieszka, oprócz wiedzy Przedszkolaków, wzbogaciła również przedszkolną mini-apteczkę. Ważną częścią spotkania było ostrzeżenie dzieci przed lekarstwami w domu:

Nie wolno ich dotykaą‡ i braą‡ do buzi!!! Tylko osoby dorosłe mogą podawaą‡ dzieciom lekarstwa!!!

Ciekawym dla dzieci elementem był spacer do pobliskiej apteki, w której pracuje pani Agnieszka oraz pani Maryla. Dzieci mogły zaobserwowaą‡ jak przebiega praca farmaceuty w rzeczywistości i były świadkami realizowania recepty. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się starannie ustawionym na półkach lekarstwom. Przedszkolaki wyszły z apteki z uśmiechami na twarzy i upominkami od przemiłych pań  farmaceutek.

Odkrywcy, Poszukiwacze, Figuraki i Dzwoneczki

SERDECZNIE DZIą˜KUJĄ!!!

M. Korneluk


                                            GALERIA                                POSZUKIWACZE W SZKOLE

PRZEKROCZYĆ PRÓG SZKOŁY…

 

W środę 26.02.2014 r. przedszkolaki z grupy POSZUKIWACZY miały okazję przekonaą‡ się, że szkoła nie jest ani trochę nudna.

O tym, że w szkole jest kolorowo, wesoło i przyjemnie przekonali POSZUKIWACZY uczniowie klasy III ze swoją wychowawczynią Panią Grażyna Wróblewską.

Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłych zajęciach technicznych. Z pomocą starszych kolegów każdy przygotował sobie karnawałową maskę wenecką. Trudno było szukaą‡ najładniejszej. Każda była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Podczas wspólnej lekcji odbył się także pokaz tańca break dance w wykonaniu utalentowanych trzecioklasistów. Swoich możliwości w dowolnych tańcach próbowali także POSZUKIWACZE. Tego spotkania nie da się zapomnieą‡. Już nie możemy doczekaą‡ się kolejnego…

Barwny korowód przedszkolaków w radosnym nastroju wrócił do sali, a emocje spotkania towarzyszyły dzieciom do końca dnia..

Szkolne życie pełne jest przygód i niespodzianek. Już niebawem będziemy odkrywaą‡ jego tajemnice jako uczniowie…

J. Tarasiuk- WojciekiewiczGALERIA


KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ!!!

W sobotę 08.02.2014 r. w radosnym nastroju Dzwoneczki, Figuraki, Poszukiwacze i Odkrywcy wraz z rodzicami i wychowawcami uczestniczyli w Wielkim Karnawałowym Balu Przebierańców. Wieśą‡ o tym wydarzeniu dotarła do wielu miejsc, bo bawili się u nas także goście. Zabawę prowadził niezastąpiony, tryskający energią  Fantomasz.

Wszyscy pięknie przebrani, wszyscy jak zaczarowani pląsali w rytm skocznej muzyki. Trudno odgadnąą‡ kim rzeczywiście byli ci wyborni tancerze i tancerki... Księżniczki, damy, rycerze, zwierzątka, policjanci, kowboje, Indianie- wszyscy bawili się wspaniale.

Były koła, kółka, węże, pary… Jednym słowem- cudowna zabawa. Zmęczeni tańcem przebierańcy smakowali pysznych hot- dogów ufundowanych przez Radę Rodziców.

Po raz kolejny w tym roku szkolnym zaszczycił nas swoją obecnością ukochany przez dzieci święty Mikołaj.

I znów obdarzył nas wspaniałymi prezentami… Warto byą‡ grzecznym…

Dziękujemy z całego serca sponsorom:

GOK w Kobylanach za zabawę z Fantomaszem, firmie BARD za pyszne soki.

Dziękujemy Rodzicom za wspólną zabawę i cudowną atmosferę uroczystości.

 

J.Tarasiuk- Wojciekiewicz

 

GALERIA


DZIą˜KUJEMY

DRODZY RODZICE,

Serdecznie dziękujemy za współpracę i życzliwośą‡ okazaną nam- wychowawcom w pierwszym semestrze.

Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne półrocze okazało się równie lub jeszcze bardziej owocne w sukcesy, co poprzednie. Jednak aby tak mogło się staą‡ i tym razem prosimy Państwa o wsparcie na rzecz Przedszkola.

Państwa Pociechy poczyniły ogromne postępy rozwijając się wszechstronnie. Teraz pobyt Maluszków w naszym Przedszkolu stanie się dla nich jeszcze przyjemniejszy i bogatszy w nowe doświadczenia dzięki funduszom z dotacji celowej przekazanym przez organ prowadzący, które zostały przeznaczone na nowe wyposażenie do sali 3, 4 latków.

Zapraszamy do obejrzenia zdj깇 z odnowionej, odświeżonej i na nowo umeblowanej w czasie ferii sali najmłodszej grupy przedszkolnej.

M. Korneluk

 

 MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE, CZYLI...

KONCERT ZESPOŁU " LIMBOS"

 

Jak co roku w naszych szkolnych progach zagościł rewelacyjny zespół LIMBOS. Tym razem muzyczne spotkanie odbyło się 29 listopada 2013 r. Koncert zatytułowany "Ciepłe i kolorowe melodie światowe" muzycy rozpoczęli dynamicznym utwórem z filmu pt. "Indiana Jones". Niezawodny prowadzący- pan Wiesław Miadziółko- zadbał również o ciekawy komentarz do każdgo utworu.

Młoda publicznośą‡ z ciekawością i podziwem słuchała wykonań wspaniale się przy tym bawiąc.

 

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z zespołem!!! M. KornelukPOCZYTAJ BRATKOWI

"POCZYTAJ BRATKOWI"

 

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

 

Najstarsze przedszkolaki od listopada uczestniczą programie „Poczytaj Bratkowi”, którego celem jest zainteresowanie dzieci książką- już od najmłodszych lat, zachęcanie do korzystania, motywowanie do nauki czytania. Przy współpracy z wychowawcą klasy III p. Grażyną Wróblewską, wychowankowie mają właściwe wzory pięknego, zrozumiałego czytania. Uczą się od starszych kolegów uważnie słuchaą‡ i logicznie odpowiadaą‡ na pytania. Cotygodniowe spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i oczekiwaniem, zarówno trzecioklasistów jak i sześciolatków na kolejne spotkanie.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starośą‡ trąci.

Marzena Korzeniewska

 4,569,578 unikalne wizyty