Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

KONKURSY EKOLOGICZNE

MALI EKOLODZY

Hołdując starej prawdzie: „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał” nasze przedszkolaki poznają i uczą się przestrzegania „przykazań ekologicznych” już od najmłodszych lat. W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy m. in. w zbiórce makulatury, plastikowych nakrętek i baterii. Przedszkolaki uczyły się prawidłowego segregowania surowców wtórnych oraz ich recyklowania. Poznawały też możliwości twórczego wykorzystania materiałów naturalnych. Przez ostatnie tygodnie podziwialiśmy w przedszkolu wspaniałe wystawy prac konkursowych z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych (konkurs „WIOSENNY KWIAT”) oraz surowców wtórnych (konkurs „COŚ Z NICZEGO”).

30.06.2015 r. dyplomami i nagrodami cieszyli się laureaci i uczestnicy obu konkursów ekologicznych. Nagrodzeni zostali także dyplomami MAŁYCH EKOLOGÓW wszyscy aktywni uczestnicy akcji zbierania makulatury, nakrętek i baterii.

Gratulujemy laureatom konkursów!

Zdobywcom I miejsca:

Urszuli Kuśmierczyk,

Natanowi Piaseckiemu,

Mateuszowi Laszewskiemu,

Szymonowi Maksymiukowi,

Marcinowi Denesiukowi.

Zdobywcom II miejsca:

Julii Krzyżanowskiej,

Katarzynie Pucer,

Wojciechowi Śledź,

Mai Jagodzińskiej.

Zdobywcom III miejsca:

Zuzannie Panasiuk,

Hubertowi Łukasikowi,

Adamowi Duda,

Alicji Hołownia,

Filipowi Romanowiczowi,

a także pozostałym uczestnikom wspaniałych pomysłów i pięknych prac!

 

J. Tarasiuk-WojciekiewiczSIEDLCE

WYCIECZKA DO SIEDLEC

Starsze przedszkolaki z ogromną radością realizują swoje pasje turystyczne i sportowe dzięki wyjazdom organizowanym przez przedszkole we współpracy z rodzicami. Tym razem w piątek 19.06.2015 r. Słoneczka iGrzeczniaki wyruszyły na podbój Siedlec. Zabawy w parku wodnym i sali zabaw sprawiły wielką radośą‡ wszystkim wycieczkowiczom. Wszyscy też spisali się znakomicie pamiętając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa . Tak wspaniałego, choą‡ nieco spóźnionego prezentu z okazji Dnia Dziecka, mógłby pozazdrością‡ Słoneczkom i Grzeczniakom niejeden amator sportu i wesołej zabawy. Żal było odjeżdżaą‡ do domu…

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 


PANI LABORANT

MAGICZNE SZTUCZKI

Po uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie Grzeczniaków, przyszła pora na niespodziankę dla przedszkolaków, którą przygotowała pani Beata Lewczuk- mama Nikodema i Dawida. Pani Beata opowiedziała dzieciom o swojej pracy w laboratorium, zaprezentowała różne rodzaje zbóż i pasz dla zwierząt oraz akcesoria, którymi posługuje się w pracy laborantki w fabryce pasz.

Największą przyjemnośą‡ sprawił dzieciom pokaz efektownych sztuczek, które przygotowała pani Beata. Wulkan, fontanna, olejowa lampa i jajko w butelce tak zaciekawiły przedszkolaków, że na pewno na długo zapamiętają wizytę mamy Nikodema i Dawida. Liczymy na kolejne tak ciekawe spotkanie. Z całego serca dziękujemy pani Beacie.

J. Tarasiuk- Wojciekiewicz

 


DZIEŃ RODZINY 4,5

KOCHANYM RODZICOM

29.05 2015r. w naszym przedszkolu w grupie ,,Słoneczka’’ odbyła się uroczystośą‡ poświęcona rodzicom.

Podczas akademii słowno – muzycznej nasi milusińscy wyśpiewały najlepsze życzenia, dużo uśmiechu i radości swoim mamusiom i tatusiom. Uwieńczeniem występów było wręczenie swoim najbliższym osobom przepięknych prezentów. Radośą‡ i uśmiech na ich twarzach zostanie w pamięci dzieci na bardzo długo. Kochani rodzice bardzo mocno kochamy Was!!!

U. Kaliszuk

 

 


DZIEŃ SŁOŃCA

W ramach integracji ze społecznością szkolną oraz propagowania pozytywnych zachowań, Przedszkolaki wzięły udział w Dniu Słońca zorganizowanym przez Panią Annę Panasiuk- pedagoga szkolnego.

Po dokonaniu oceny wcześniej wykonanych plakatów, mających na celu zapobieganie agresji wśród dzieci, jury nagrodziło pierwszym miejscem grupę Grzeczniaków, drugim miejscem grupę Słoneczek i trzecim miejscem grupę Zajączków. 

Przy tej okazji zostały również wręczone najgrzeczniejszym reprezentantom poszczególnych grup symboliczne korony oraz dyplomy Miss i Mistera Grzeczności.

M. KornelukDZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

WARSZTATY "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"


Profilaktyka przeciwpróchnicza to jedno z licznych działań prozdrowotnych realizowanych w przedszkolu w bieżącym roku szkolnym. W środę 10.06.2015 r. wszystkie dzieci przedszkolne uczestniczyły w warsztatach w ramach projektu DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY. Każdą z grup przedszkolnych odwiedził lekarz stomatolog. Dzieci utrwaliły sobie prawidłowe etapy mycia ząbków, ą‡wiczyły swoje umiejętności i wspaniale zaprezentowały zdobytą dotychczas wiedzę nt. higieny jamy ustnej. Każde z nich otrzymało upominek w postaci pasty i szczoteczki. Liczymy, że spotkanie z paniami stomatolog z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, codzienne szczotkowanie zębów w domu i przedszkolu przyczyni się do pięknych uśmiechów naszych wychowanków.

Zdrowie naszych dzieci to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w projekcie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach warsztatowych.

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 

 


FARMA ILUZJI

WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI

 

W poniedziałek 08.06.2015 r. starsze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Parku edukacji i rozrywki FARMA ILUZJI w Trojanowie. Dla wielu z nich było to wspaniałe i niezwykłe doświadczenie. Przedszkolaki czerpały prawdziwą satysfakcję z odkrywania tajemnic wybranych zjawisk iluzorycznych. Sporym zainteresowaniem wycieczkowiczów cieszyły się atrakcje parku:

-Wiklinowy Labirynt i Labirynt Luster, gdzie mogliśmy się poczuą‡ nieco zagubieni;

-spacer w Tunelu Zapomnienia, gdzie doświadczyliśmy wrażenia lewitacji;

-wizyta w tajemniczym Pokoju Amesa, gdzie rzeczywisty rozmiar był prawdziwą zagadką;

-przygoda w Zakręconym Domku, gdzie świat stanął na głowie;

-zwiedzanie Latającej Chaty Tajemnic, gdzie trudno było zachowaą‡ równowagę;

-rzut oka do Studni Nieskończoności i jeszcze wiele innych...

Przygodę na Farmie zakończył czas wolny na świeżym powietrzu i zabawy na polu dmuchańców.

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 


DZIEŃ RODZINY 5,6

GRZECZNIAKI ŚWIą˜TUJĄ DZIEŃ MAMY I TATY

Grupa Grzeczniaków gościła swoich Kochanych Rodziców drugiego czerwca.

W czarodziejskiej krainie bajek powitały Mamy i Tatusiów dobre wróżki oraz czarodzieje. Życzenia z okazji wyjątkowego święta składali gościom bohaterowie ulubionych bajek dla dzieci. Występ zakończyły Grzeczniaki wspaniałym tańcem pod kierunkiem Pani Magdy Wieczorek. Nie obyło się bez wzruszeń… Były całuski, prezenty i życzenia.

MAMO! TATO! Grzeczniaki Kochają Was całym sercem… To nie bajka…

 

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 

 

 


DZIEŃ RODZINY 3,4

 

28 maja dzieci z grupy "Zajączki" miały zaszczyt gością‡ w Przedszkolu swoich Rodziców. Przedszkolaki długo i pilnie przygotowywały się do tego ważnego dnia, aby zaprezentowaą‡ swoje umiejętności wokalne i recytatorskie i podbią‡ serca swoich ukochanych Mam i Tatusiów. Po krótkiej części artystycznej dzieci wręczyły upominki i zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. 

Dziękujemy za przybycie,  a wszystkim Rodzinom życzymy wielu wspólnych, radosnych chwil.

M. KornelukTEATR PROFILAKTYCZNY

"EGZAMIN Z BEZPIECZEŃSTWA TYGRYSKA BENIAMINA"

6 maja Przedszkolaki po raz kolejny miały okazję zetknąą‡ się z teatrem w pigułce, a przy okazji usłyszały wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na ulicy. Aktorzy ze Studia Magik z Białegostoku w zabawny sposób przedstawili pouczające scenki, w których dzieci mogły braą‡ czynny udział.

M. KornelukTEATR

PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

„…To jest teatr. A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iśą‡ do domu w zamyśleniu,
w zachwycie…”

Joanna Kulmowa

 

We wtorek 31.03.2015 r. przedszkolaki ze starszych grup wyjeżdżały do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny pt. „Tymoteusz i Psiuńcio” -sztukę Jana Wilkowskiego -muzyczną opowieśą‡ o przyjaźni misia z pieskiem, w wykonaniu aktorów lubelskiego Teatru im. H. Ch. Andersena.

Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o misiu Tymoteuszu to klasyka polskiej dramaturgii teatru dla dzieci. Reakcje młodej widowni świadczą o tym, że przygody Tymcia nadal się podobają, mimo iż miśkowi „strzeliła” już pi깇dziesiątka.

Młodzi widzowie świetnie spisali się na widowni.


Justyna Tarasiuk- Wojciekiewicz


DZIEŃ ZIEMI 2015

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi przedszkolaki obchodziły 24.04.2015 r. Święto zainaugurowali zaprzyjaźnieni z przedszkolakami uczniowie kl. IA, goszcząc wszystkie grupy przedszkolne na wspaniałym widowisku teatralnym pt. „Spotkanie z Wiosną”. Było tak magicznie, jak w prawdziwym teatrze.

Po wspaniałym występie pierwszaków przyszedł czas na aktywne zabawy na świeżym powietrzu, czerpanie radości z uroków pogody oraz cieszenie się pięknem naszej Planety Ziemi.

Na zakończenie przedszkolaki wyruszyły prosią‡ mieszkańców Małaszewicz, aby zostali Przyjaciółmi Naszej Planety oraz wręczali przechodniom pamiątkowe emblematy.

J. Tarasiuk-Wojciekiewicz
OGRODNIK

SPOTKANIE Z PANEM OGRODNIKIEM

27 kwietnia 2015r. gościliśmy w przedszkolu ogrodnika p. J. Zaniuka dziadka Marcela.

Opowiedział przedszkolakom o pracach jakie należy wykonaą‡ wiosną na działce, żeby  później cieszyą‡ się zdrowym, pełnym witamin, ekologicznym jedzeniem.

Dzięki panu Józefowi, dzieci miały możliwośą‡ poznania czym tak naprawdę zajmuje się ogrodnik, co jest potrzebne roślinom do właściwego rozwoju.

Ponadto pan ogrodnik zapoznał nas z podstawowymi narzędziami, jakie są niezbędne do prac w ogrodzie. Ciekawośą‡ dzieci odnośnie zawodu ogrodnika była ogromna, o czym świadczyły liczne pytania dzieci skierowane do pana Józefa. Przedszkolaki obejrzały także przyniesione przez gościa nasionka, opisywały ich wygląd i omawiały kolejne etapy siania i sadzenia warzyw. Następnie z jego pomocą założyły swój przedszkolny ogródek.

Maluchy spisały się na medal. Teraz z niecierpliwością czekają, kiedy wzejdą pierwsze roślinki, by móc spróbowaą‡ swoich pierwszych zdrowych i ekologicznych warzyw. Dziekujemy p. Józefowi i życzymy zdrowia i bogatych zbiorów w swoim ogródku.

U. Kaliszuk

 

 
TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

"KAPITAN PLUSK NA WYSPACH PRZYJAZNYCH" -

to tytuł kolejnego teatru profilaktycznego, którego byliśmy widzami. Była to  opowieśą‡ o podróży, podczas której nasz bohater uczył się i musiał dokonywaą‡ właściwych wyborów. Dzięki przygodom głównego bohatera młodzi  widzowie dowiedzieli się, jak wiele zależy od każdego z nas i od naszego życzliwego stosunku do świata. Aktorzy  chcieli uświadomią‡ nam jak ważna jest przyjaźń, i że oznacza ona również bezinteresowną pomoc i współczucie.

M. Korneluk

GALERIA

4,870,881 unikalne wizyty