Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

SŁODKO I PYSZNIE, CZYLI...

 

SPOTKANIE Z PIEKARZEM-CUKIERNIKIEM

Kontynuując treści edukacyjne – ekologiczne odnośnie procesu powstawania pieczywa i wypieków, wychowankowie przedszkola w dniu 25.11.2013r. mieli możliwość spotkać się z piekarzem cukiernikiem Emilią Pytką. Dzieci zapoznały się z rodzajami ciast oraz produktami, które potrzebne są do ich wypieku. Ciasto drożdżowe, biszkoptowe, kruche i francuskie miało swoich zwolenników.

A najprzyjemniejszą rzeczą było napełnianie rurek kremem jak prawdziwy cukiernik oraz degustacja pysznych ciast.

To był pyszny dzień! Mniam, mniam…

Marzena Korzeniewska

 WIZYTA W URZĘDZIE GMINY TERESPOL

 

Pokaż mi, a zapomnę,

powiedz, a zapamiętam,

pozwól wziąć udział, a zrozumiem.”

Konfucjusz

 

 

 

W związku z realizacją treści z wychowania patriotycznego „Moja mała Ojczyzna” dzieci poznawały najbliższe otoczenie oraz legendy z dawnej historii Polski. Utrwaliły znajomość symboli narodowych: godło, flaga, hymn, itp. Poszerzając krąg zainteresowania i poznawania wychowanków, dnia 30.10.2013r. odbyła się wycieczka do Urzędu Gminy Terespol w Kobylanach. Dzięki uprzejmości kierownik ZEAS-u pani Marzenie Andrzejuk i kierownik referatu organizacyjnego i spraw społecznych pani Danucie Wowczeniuk dzieci zwiedziły nowy budynek urzędu, mogły zasiąść w fotelach radnych, obejrzeć z góry panoramę, zasiąść w gabinecie za biurkiem w fotelu pana wójta, spotkać się z panem sekretarzem Bogdanem Danilukiem, skorzystać z windy. Uczestniczyły w pierwszym elementarnym demokratycznym głosowaniu „Czy grzeczne dzieci mają otrzymać cukierki?”- wszyscy byli za!!!

Wrażenia niezapomniane pozostaną w pamięci, a doświadczenia i umiejętności zachowania się w urzędzie przydadzą się w przyszłości.

 

Marzena Korzeniewska


GALERIA


DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

Będzie, będzie zabawa,

będzie się działo,

i znowu roku będzie mało.

Będzie głośno, będzie radośnie

znów przehulamy cały rok!!!”

 

 

Dnia 16 października 2013 r. grupa 6 latków „Odkrywców” przygotowała program artystyczny dla personelu szkoły i przedszkola. Wcześniej dzieci poznały wszystkie osoby pracujące w szkole i przedszkolu- specyfikę pracy, nazywały czynności i narzędzia używane do wykonania tych prac. Sześciolatki jak nazwa grupy wskazuje „Odkrywcy”- pilnie słuchają, pytają, eksperymentują, notują i odkrywają jak wypłynąć na wielki ocean wiedzy.

 

Wyrażając swoją wdzięczność za trud i pracę, która pozwala im zdobywać beztrosko, bezpiecznie i na wesoło wiedzę i umiejętności, dziękowali wierszem i piosenką. Rodzice mianowali panią dyrektor Małgorzatę Sowa – kapitanem, aby ich pociechy mogły bezpiecznie pogłębiać wiedzę. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty- muszelki z podróży.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.”

Marzena Korzeniewska

 
CHCĘ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM…

     CHCĘ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM…

       W ramach realizacji treści dotyczących bezpieczeństwa  w dniu 20.06.2013 r.  wszystkie grupy przedszkolaków odwiedziły jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Małaszewiczach. Dzieci miały okazję zwiedzić remizę strażacką, obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie, a nawet przymierzyć hełm, wsiąść do wozu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Strażacy opowiedzieli  przedszkolakom o charakterze swojej pracy, pouczyli jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia, przypomnieli dzieciom numery alarmowe.

Na koniec wizyty dzieci zostały zaskoczone niespodzianką przygotowaną przez strażaków:

włączeniem alarmu sygnalizującego wyjazd do pożaru, zjazdem strażaka po rurze, pokazem metod gaszenia pożarów pianą gaśniczą i wodą.

Dzieci były zachwycone pobytem w jednostce. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci.

W tym miejscu pragniemy podziękować Strażakom Państwowej Straży Pożarnej w Małaszewiczach za zaproszenie i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

B. Onufrejuk, J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 

Obrazy: dscn2443s.jpg

 Obrazy: dscn2465s.jpg

 

Obrazy: dscn2469s.jpgWycieczka do Warszawy

WITAJ WARSZAWO!

     Dnia 23.05.2013 r. dwie grupy starszaków- Motylki i Zajączki wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją zorganizowanego wyjazdu była wizyta w warszawskim ZOO. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały mieszkańców ogrodu zoologicznego. Największe wrażenie na wycieczkowiczach wywarły żyrafy, słonie, małpki, niedźwiedzie i tygrysy. Uczestnicy mieli możliwość zakupienia pamiątek.

      Kolejnym punktem wycieczki był spacer  Nowym Światem zakończony wizytą w Manufakturze Cukierków. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć ręczną produkcję karmelowych cukierków, a nawet zainspirować cukierników własnymi pomysłami. Na koniec odbył się poczęstunek świeżo wyprodukowanymi, jeszcze ciepłymi smakołykami, a dzieci otrzymały słodkie upominki.

     Uczestnicy wycieczki pełni niezapomnianych wrażeń późnym wieczorem wrócili do domu, gdzie gorąco przywitali ich rodzice.

B. Onufrejuk, J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 

Obrazy: wdscf4337.jpg

 Obrazy: wdscf4405.jpg


W RODZINIE JEST SIŁA!

W RODZINIE JEST SIŁA!

      W wyjątkowym i szczególnie radosnym nastroju obchodzone były w naszym przedszkolu dwa kolejne dni: wtorek- 04.06.2013 r. i środa- 05.06.2013 r.

We wtorek Grupowy Dzień Rodziny  obchodzony był w grupie Motylków oraz w grupie Zajączków. W kolejnym dniu świętowały grupy Pszczółek i Żabek.

       Przedszkolaki zapewniły swoim rodzicom niezapomniane chwile wzruszeń podczas występów artystycznych. Goście podziwiali swoje pociechy recytujące wiersze, śpiewające piosenki, tańczące i wcielające się w role podczas popisów aktorskich. A wszystko to na cześć ukochanych Mam i Tatusiów. W dniu tak uroczystym nie mogło też zabraknąć upominków przygotowanych przez dzieci, tradycyjnego „Sto lat” oraz gorących życzeń, uścisków i buziaków. Rodzice także przygotowali niespodzianki swoim dzieciom: Pszczółki otrzymały czapeczki, Żabki piłki, Zajączki koszulki, a Motylki bilety do kina.
Wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim wiele przyjemności. To potrójne święto: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka dostarczyło potrójnej dawki emocji. Radości nie było końca…

B. Onufrejuk, J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

 

Obrazy: dsc_0098r.jpg


Obrazy: dsc_0140r.jpg

 

Obrazy: dsc_0203r.jpg
KONKURS RECYTATORSKI „PRZYRODA W SŁOWACH”

Dnia 8 maja 2013 r.  w Przedszkolu w Małaszewiczach odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda w słowach”. Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji gminnego projektu ekologicznego .

  Oceny występów dzieci dokonało jury w składzie:

- Pani Małgorzata Patrejko- nauczyciel języka polskiego,

-Pani Anna Wołosiuk- logopeda,

-Pani Justyna Tarasiuk Wojciekiewicz- nauczyciel przedszkola.

 Jury oceniało: dobór  wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, poprawność wymowy, interpretację tekstu oraz kontakt z publicznością.

Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Obrazy: zdjcie2038.jpg

Obrazy: dscn1360.jpg


PROFILAKTYKA PRZEZ TEATR

Dnia 7 maja 2013r. dzieci przedszkolne ze wszystkich grup uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym, pt.”Kubuś Puchatek” z udziałem aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Dzięki bohaterom występu dzieci dowiedziały się jak ważny jest zdrowy styl życia: odpowiednie odżywianie, higiena jamy ustnej, ubiór adekwatny do aktualnej pogody, wizyty u lekarzy, ruch na świeżym powietrzu.  Dzieci dowiedziały się także jak istotne w wychowaniu jest słuchanie porad rodziców i innych dorosłych.

Publiczność  żywo reagowała na oglądany teatrzyk. Dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu nie tylko jako widzowie, ale także były włączane we wspólny śpiew, zabawy, konkursy. Spektakl na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 

Obrazy: dscn1203.jpg

Obrazy: dscn1196.jpg

Obrazy: dscp1171.jpg


3,841,615 unikalne wizyty