Nawigacja

Artykuły: Przedszkole


DZIEŃ BAŁWANA

DZIEŃ BAŁWANA

26 stycznia 2024 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bałwana. Chociaż panuje kalendarzowa zima, to niestety matka natura tego dnia pożałowała nam śniegu. Jednak dla naszych pań oraz przedszkolaków nie pokrzyżowało to planów. Wszyscy razem świętowaliśmy w grupie Pszczółek. Były zagadki, piosenki, tańce z bałwankiem. Każdy toczył swoją kulę z białego papieru, oczywiście nie zabrakło bitwy na śnieżki. Dużym zaskoczeniem dla Mróweczek, Świetlików i Pszczółek okazał się przygotowany przez panie sztuczny śnieg. Gdy dzieci go rozrzuciły w sali zrobiło się biało, jakby padał prawdziwy śnieg. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne, oczywiście z postacią bałwanka, a grupa Pszczółek z panią Marzenką wielkiego, nieco innego bałwana, bo z kartonowych pudeł. Dzień był radosny i pełen uśmiechów. Miejmy nadzieję, że za rok będziemy mogli ulepić prawdziwego bałwana ze śniegu.

 


BEZPIECZNE FERIE 2024

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

23.01.2024

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas zbliżających się ferii zimowych jest niezwykle ważne, dlatego przedszkolaki wzięły udział w profilaktyczno – edukacyjnym spotkaniu z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Terespolu – asp. szt. Januszem Drygulskim, Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom zagrożeń, wynikających z braku dbałóści o bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na śniegu i lodzie. Nasz gość opowiedział dzieciom o tym, jak bawić się zgodnie i bezpiecznie, by z przyjemnością korzystać z uroków zimy i zachować miłe wspomnienia. Przypomniał także, że dzieci zawsze powinny znajdować się pod opieką osób dorosłych. Bardzo dziękujemy za cenną lekcję.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2024

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01.2024

W poniedziałek 22.01.2024 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu wielkie święto- uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się pod hasłem: "Z Babcią i z Dziadkiem jest bardzo wesoło, nawet gdy zima króluje wokoło". Były, to jedne z najpiękniejszych i bardzo wyjątkowych chwil, jakie Mróweczki, Świetliki i Pszczółki spędziły w przedszkolu, w gronie najbliższych. Przygotowania do uroczystości zajęły sporo czasu, ale sprzyjały budowaniu wyjątkowej atmosfery i wzmocniły więzi społeczności przedszkolnej. Dzieci przygotowywały repertuar, rodzice dekorowali salę, szykowali poczęstunek, personel czuwał nad organizacją. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. W dniu święta wszystko było dopięte na ostatni guzik, a przedszkolaki mogły z przejęciem powitać swoich gości, w udekorowanej zimowo sali gimnastycznej. Program artystyczny, przygotowany dla Babć i Dziadków, mocno rozgrzał atmosferę i bez wątpienia skradł serca widowni. Wzruszenie, miłość, szczęście i duma malowały sie na twarzach gości. Nie zbrakło także pięknych życzeń, które w imieniu własnym i pracowników przedszkola, złożyła wyjątkowym gościom pani dyrektor Katarzyna Krawczyk. Na zakońrzeczenie oficjalnej części spotkania przedszkolaki zaśpiewały "Sto lat" i wręczyły Babciom i Dziadziusiom zimowe upominki. Później nadszedł czas wspólnego biesiadowania i zabaw przy muzyce. Wyjątkowe chwile na długo zostaną w pamięci wnucząt. Mamy nadzieję, że Dziadkowie będą wspominać je równie miło.

 


BAL

BAL KARNAWAŁOWY

18.01.2024

W czwartek 18.01.2024 r. sala gimnastyczna przeobraziła się w balową, a przedszkolaki, zmieniły się w fantastyczne postacie. Wyjątkowe kreacje cieszyły kolorami, niecodziennymi fasonami i pomysłowością. Tego dnia każdy przedszkolak mógł stać się kim tylko zapragnął... O spełnienie tych fantazji postarali się rodzice Mróweczek, Świetlików i Pszczółek, sprawiając, że na balu było całkiem spore grono księżniczek, wróżek, superbohaterów, a nawet kosmonauta i okrąglutka dynia. Niektóre stroje wzbudzały respekt, inne uśmiech, ale łączyło je jedno- wszystkie były piękne, kolorowe i wymarzone przez dzieci.

W takim barwnym towarzystwie nie mogło zabraknąć wyjątkowo energicznego, pomyłowego i radosnego wodzireja. FanTomasz, wspólnie z przyjaciółmi sprawił, że nikt na balu się nie nudził i wszystkie dzieci bawiły się znakomicie przy dźwiękach muzyki. Dla wszystkich, zmęczonych tańcem i innymi wyzwaniami przedszkolaków, Rada Rodziców zorganizowała przekąskę, w postaci przepysznego hot-doga.

Zabawa była świetna... Z dumą możemy przyznać, że nasze przedszkolaki rosną na świetnych tancerzy.

 

 

 JASEŁKA 2023

"ŚWIECI GWIAZDA MIGOTLIWIE, NARODZIŁ SIĘ BÓG PRAWDZIWIE!"

20.12.2023 r.

Wspólne, doroczne celebrowanie świąt Bożego Narodzenia jest przepiękną tradycją, która jednoczy całą społeczność przedszkolną. Tegoroczne Jasełka, przygotowane przez Pszczółki, Świetliki i Mróweczki, odbyły się w środę 20.12.2023 r., pod hasłem: "Świeci gwiazda migotliwie, narodził się Bóg prawdziwie!". Na widowni gościli rodzice przedszkolaków, pani dyrektor Katarzyna Krawczyk oraz pracownicy przedszkola.

Za sprawą pięknej dekoracji, przygotowanych przez rodziców ślicznych kostiumów, nastrojowych kolęd i pastorałek i przede wszystkim dzięki talentom małych aktorów mogliśmy wspólnie wspominać cud betlejemskiej nocy sprzed ponad 2000 lat. Na scenie zebrał się spory zastęp anielski, pastuszkowie, trzej królowie, karczmarz, gwiazda oraz Józef i Maryja. Liczne grono młodych artystów z przejęciem wzięło udział w widowisku, upamiętniającym narodziny Bożego Dzieciątka.

Po udanym, nagrodzonym gromkimi brawami występie przedszkolaków nadszedł czas na wysłuchanie fragmentu Pisma Świętego, który odczytał przewodniczący Rady Rodziców pan Mateusz Mikolajczyk. Następnie pani dyrektor wygłosiła przepiękne, świąteczne życzenia, skierowane do wszystkich zgromadzonych. Na zakończenie uroczystości dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie upieczone i ozdobione podczas zajęć w przedszkolu pierniczki oraz pachnące sianko na wigilijny stół.

Mamy nadzieję, że świąteczna, ciepła atmosfera na dobre zagościła w sercach wszystkich zebranych podczas uroczystości osób.
GŁOŚNE CZYTANIE Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

06.12.2023

Szósty grudnia był dniem pełnym wydarzeń... Z okazji Mikołajek przedszkolaki otrzymały miłą niespodziankę od Samorządu Uczniowskieko. Absolwentka naszego przedszkola, uczennica klasy VI- Maria Józefczuk, w towarzystwie opiekuna SU- pani Anny Wołosiuk, odwiedziła zgromadzone w przystrojonej mikołajkowo sali Mróweczki, Świetliki i Pszczółki. Spotkanie odbyło się w ramach akcji organizowanej przez SU „Mikołajkowe czytanie”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książeczki, pt. „Sekretna Księga Mikołaja”.

Dziękujemy Samorzadowi Uczniowskiemu i jego opiekunom za zorganizowanie przedszkolakom kolejnej magicznej podróży do krainy fantazji. Książki czytane z pasją mają wielką moc... Mamy nadzieję, że Mróweczki, Świetliki i Pszczółki dostrzegły już tę magię i teraz wspólnie z rodzicami, a już wkrótce same, staną się "książkowymi molikami".

 


MIKOŁAJKI 2023
MIKOŁAJKI
06.12.2023

Wszyscy wiemy, że Pszczółki, Świetliki i Mroweczki już od dawna czekały na Mikołaja... Starały się być grzeczne i cierpliwe. Było warto, bo 6 grudnia Mikołaj o nich pamiętał.

Z samego rana przedszkolaki otrzymały list od Mikołaja,z zapowiedzią wizyty, a potem było jeszcze bardziej magicznie. Po śniadaniu przedszkole odwiedził specjalny wysłannik- Mikołaj z Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, który przybył w towarzystwie uroczej Pani Mikołajowej i wręczył dzieciom słodkie upominki. Miał jednak dużo pracy i szybko pożegnał się z dziećmi... Okazało się, że przedszkolaki zasłużyły na więcej pezentów, bo chwilkę póżniej przyszedł sam Święty Mikołaj z ogromnymi workami podarunków. Mikołaj zatańczył z dzieśmi, wysłuchał przygotowanych na tę okazję piosenek i opowiedział dzieciom o swojej dalekiej podróży. Wszystkie przedszkolaki dostały do swoich sal piękne, nowe zabawki, o które obiecały dbać. Otrzymały także drobne upominki do domu. Każde dziecko mogło przytulić Mikołaja, usiąść mu na kolanach i podziękować za piękne prezenty.

Mamy nadzieję, że Mikołaj będzie o nas pamiętał i odwiedzi nas także za rok. A może jeszcze uda mu się podrzucić coś pod pięknie przystrojone w domach przedszkolaków choinki?


POGADANKA

SEGREGUJEMY ODPADY

06.12.2023

 

W środę 6 grudnia 2023 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu informacyjno – edukacyjnym, dotyczącym prawidłowego segregowania odpadów. Zajęcia z Pszczółkami, Świetlikami i Mróweczkami przeprowadzili: pracownik Urzędu Gminy Terespol – p. Elwira Zielińska i pracownik spółki Eko – Bug w Kobylanach, specjalizującej się w odbiorze odpadów komunalnych – p. Wiesław Kowaluk.

Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie zasady segregacji odpadów oraz poznały zagrożenia, wynikające z niewłaściwej gospodarki odpadami. Mogły też wykazać się wiedzą na ten temat, odpowiadając na pytania naszych gości.

Mamy nadzieję, źe przedszkolaki będą na co dzień wykorzystywać tę cenną lekcję w praktyce.


KORNELIADA 2023

KORNELIADA

30.11.2023

Kornel Makuszyński- poeta, krytyk teatralny oraz publicysta, jest patronem naszego przedszkola. W tym roku dzień poświęcony tej wybitniej postaci przypadł 30 listopada. Tego dnia przedszkolaki (Mróweczki, Świetliki oraz Pszczółki), podczas spotkania integracyjnego, wspólnie celebrowały święto zwane Korneliadą. Nie zabrakło koziołków, dziewczynek w przebraniu Ewy czy Basi. Głównym punktem spotkania była wizyta taty naszej Pszczółki -Kornelii, który wcielając się w postać autora, przybliżył wszystkim zebranym przygody Małpki Fiki Miki. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznając bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego. Nie mogło zabraknąć wesołych zabaw oraz tańców. Dzieci musiały pokonać specjalny tor przeszkód oraz wspólnie z małpką Fiki Miki zatańczyć taniec w dżungli. Panie kierując się słowami K. Makuszyńskiego: "Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa", przypomniały dzieciom jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem i jak ogromną moc mają proste, ale magiczne słowa: "dziękuję", "przepraszam " oraz "proszę". Był to dzień pełen nauki, ale przede wszystkim dobrej zabawy.


KONCERT

KONCERT PROFILAKTYCZNY

30.11.2023

 

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje... Okazuje się, że jest w stanie zrobić znacznie więcej... Dzięki muzyce możemy wpływać na nasz nastrój, np. dodać sobie energii, poprawić humor, zrelaksować się, umilić sobie czas. Muzyka jest wspaniałym narzędziem, które może wspomagać rozwój dzieci, ponieważ wpływa na pamięć, rozwija koncentrację uwagi, kompetencje językowe. Muzyla leczy...

W czwartek, 30 listopada 2023 r., przedszkolaki wzięły udział w muzycznym wydarzeniu, jakim był koncert grupy artystycznej „Mała Orkiestra Dni Naszych”, zatytułowany „ Emocje”. Podczas koncertu artyści zaprezentowali swoje piosenki z płyty o tym samym tytule. Były wśród nich utwory: „Pan smutek", "Pokonać gniew", " Mały zazdrośnik", "Wyrzuć focha" czy "Kłamczuszek”.

Przedszkolaki uczą się jeszcze rozpoznawania, rozumienia i okazywania własnych emocji we właściwy sposób, dlatego treść piosenek była dla nich cenną lekcją, a warstwa muzyczna zapewniła świetną rozrywkę.

 


CUDA Z LIŚCI

CUDA Z LIŚCI

24.11.2023

W piątek 24.11.2023, podczas spotkania integracyjnego, rozstrzygnięty został jesienny konkurs plastyczny, "Cuda z liści". Niezwykłe prace małych artystów zdobiły korytarz naszego przedszkola i zachwycały gości pomysłowością. Jury po długich, emocjonujących obradach wyłoniło zwycięzców.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Kamil Kiczyński, Franciszek Wawryszuk, Alicja Kalinka, Kornelia Kijuk;

II miejsce: Sabina Śreniawska, Zofia Rowińska, Julia Zalewska;

III miejsce: Jan Mroczek, Szymon Szelest, Kamila Fedosiuk.

Gratulujemy wspaniałych prac i życzymy, by wyobraźnia i talent naszych przedszkolaków nieustannie się rozwijały.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.11.2023

Dzień Pluszowego Misia to święto, które obchodzimy zawsze 25 listopada. Nie jest to data przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. W związku z tym, że tegoroczne święto przypadło w sobotę, a nie może go zabraknąć w kalendarzu świąt przedszkolnych, Mróweczki, Świetliki i Pszczółki obchodziły je już w piątek 24 listopada.

Tego dnia do przedszkola przybyły licznie pluszowe misie, by obchodzić swoje święto w gronie najlepszych przyjaciół. Wiadomo nie od dziś, że aby zabawa była udana potrzebne jest przede wszystkim świetne towarzystwo. A z kim bawić się lepiej, niż z najlepszym przyjacielem? Podczas wyjątkowej uroczystości był czas na wspólne zabawy, tańce, odrobinę czułości i misiowe smakołyki. Młodsze dzieci poznały, a starsze przypomniały sobie, historię powstania pluszowego misia. Duży, kudłaty miś opowiedział dzieciom o swoich kuzynach i inspirowanych nimi postaciach z bajek. Dzieci obejrzały też misiowe bajeczki i wykonały misiowe prace plastyczne. A po zabawie zabrały do domów misiowe dyplomiki i niespodzianki.

Mamy nadzieję, że misie bawiły się świetnie i odwiedzą nas za rok.


KINO OBJAZDOWE

KINO OBJAZDOWE

22.11.2023

W środę 22 listopada Mróweczki, Świetliki i Pszczółki uczestniczyły w projekcji filmu animowanego "Wróżka Zębuszka". Przygody małej, sympatycznej Violetty, która szkoliła się, żeby zostać Wróżką Zębuszką, bardzo spodobały się młodej widowni. I choć małej bohaterce nie udało się osiągnąc tego celu, to wspólnie z Maxie- dziewczynką, która zaprzyjaźniła się z Wróżką dokonały prawdziwie magicznych rzeczy. Połączone przyjaźnią i mocą zaklęć zrobiły wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której groziło zniszczenie.

4,903,769 unikalne wizyty