Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

JESIENNE WITAMINOWE PRZYJĘCIE

JESIENNE WITAMINOWE PRZYJĘCIE

 

W piątek 26 listopada, w ramach udziału w programie Akademia Kici Koci, w każdej grupie odbyło się JESIENNE WITAMINOWE PRZYJĘCIE. Przedszkolaki uwielbiają imprezy, a ta była szczególna, ponieważ wszystkie atrakcje: muzyka, konkursy, zabawy i poczęstunek były inspirowane zdrowym stylem życia. Poziomki , Jagódki i Malinki doskonale wiedzą, jak należy dbać o zdrowie, jak wielką rolę odgrywa ruch, higiena oraz właściwe odżywianie i właśnie tą wiedzą mogły podzielić się z kolegami podczas przygotowywania święta. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie sal, nakrywanie do stołów, samodzielne przygotowanie smacznego i zdrowego poczęstunku. Zabawa przy tym była świetna, a owocowe szaszłyczki na stałe zagościły w jadłospisie wielu przedszkolakw.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Jest to data symboliczna, związana z historią powstania tej niezwykłej, bliskiej sercu każdego dziecka maskotki. Święto jest bardzo lubiane przez najmłodszych, ale nie tylko... W tym dniu także wielu dorosłych z sympatią i nostalgią wspomina swoje ukochane pluszowe misie z dzieciństwa. Z każdym rokiem Dzień Pluszowego Misia jest coraz powszechniej obchodzony na całym świecie. Nasze przedszkolaki już od lat celebrują to święto w tradycyjny sposób- zapraszając swoje misie na ten jeden dzień do przedszkola. Tak było i tym razem, choć czas pandemii wymusił na nas szczególną troskę o zdrowie naszych przytulanek. Dzieci wiedzą jak ważna jest higiena i dbałość o zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych, by uniknąć zakażenia koronawirusem, dlatego wszystkie misie odbyły kwarantannę po powrocie z przedszkola. Podczas uroczystości nie zabrakło wesołych misiowych tańców, konkursów i quizów wiedzy o niedźwiedziach oraz bajkowych misiach, a także zabaw z maskotkami. Odwiedził nas też duży wesoły niedżwiadek, który poczęstował nas pysznym miodkiem. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz smakowite łakocie ufundowane przez Radę Rodziców.

 


AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"

SZKOŁA DO HYMNU 2021

11 listopada jest symoliczną datą dla wszystkich Polaków. Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości jest ważnym elementem edukacji patriotycznej również najmłodszego pokolenia. Z tej okazji w przeddzień uroczystości, czyli w środę, 10 listopada 2021 r. o godzinie 11:11, w ramach celebrowania tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy, cała społeczność szkoły i przedszkola, uroczyście odśpiewała w swoich klasach i salach przedszkolnych hymn narodowy. „Szkoła do hymnu” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wydarzenie poprzedzone było zajęciami, o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki poznały nasze symbole narodowe oraz dowiedziały się czym jest niepodległość i jakie wydarzenia wspominamy podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zapisze się w historii naszego przedszkola oraz w pamięci naszych wychowanków w sposób szczególny.

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

PAŹDZIERNIKOWE NAJ...NAJE...2021

W czwartek 14.10.2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto pracowników Oświaty, dlatego przedszkolaki postanowiły uczynić ten dzień dla nich wyjątkowym. Tegoroczną uroczystość przygotowała grupa Malinek. Dzieci wspólnie z Rodzicami przyznały prestiżowe tytuły pracownikom naszego Przedszkola. Każda z Pań była nominowana w wielu kategoriach, jednak ostateczniepodczas uroczystości Kapituła MALINEK przyznała następujące tytuły:

PANI DYREKTOR KATARZYNA KRAWCZYK- NAJ..NAJ... w kategorii MISTRZYNI POZYTYWNEGO NASTAWIENIA,

PANI WICEDYREKTOR ELŻBIETA BRODACKA- NAJ..NAJ…w kategorii MISTRZYNI WSPANIAŁEJ ORGANIZACJI PRACY,

PANI URSZULA KALISZUK- NAJ…NAJ... w kategorii MISTRZYNI CIEKAWYCH ZAJĘĆ,

PANI MARTA KORNELUK- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI DOBREGO HUMORU,

PANI MARZENA KORZENIEWSKA-NAJ...NAJ...w kategorii MISTRZYNI KREATYWNOŚCI,

PANI JUSTYNA TARASIUK-WOJCIEKIEWICZ- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI TROSKLIWOŚCI,

PANI ELŻBIETA SZEPELUK- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI ZACHOWANIA SPOKOJU,

PANI JUSTYNA SZKODZIŃSKA- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI WYROZUMIAŁOŚCI,

PANI MAGDALENA WIECZOREK- NAJ…NAJ....w kategorii MISTRZYNI DOBREJ ZABAWY,

PANI WIOLETA BENICH-NAJ..NAJ...w kategorii MISTRZYNI OPIEKUŃCZOŚCI,

PANI MAŁGORZATA DANILUK- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI POCIESZANIA,

PANI AGNIESZKA KURDZIEL- NAJ...NAJ… w kategorii MISTRZYNI SERDECZNOŚCI,

PANI ANNA PUCER- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI PUNKTUALNOŚCI,

PANI MAŁGORZATA WAWRYSZUK- NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI OBOWIĄZKOWOŚCI,

PANI BARBARA OŚKO-NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI TRYSKANIA ENERGIĄ,

PANI BOŻENA GROMADA-NAJ...NAJ…w kategorii MISTRZYNI ŻYCZLIWOŚCI,

PANI MAŁGORZATA SAPIECHA-NAJ...NAJ...w kategorii MISTRZYNI DOBROCI.

Po wręczeniu nagród Przedszkolaki zaśpiewały paniom "Sto lat" i wręczyły przygotowane upominki.

Dziękujemy kochanym przedszkolakom za te wyjątkowe wyróżnienia. Sprawiły nam one wielką radość i bez wątpienia będą dla nas motywacją do dalszej pracy.

 DZIEŃ CHŁOPAKA 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W czwartek 30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji w grupach Poziomek, Jagódek i Malinek zorganizowano moc atrakcji. Było mnóstwo zabawy, trochę sportowej rywalizacji, wesołe tańce przy muzyce, upominki i słodkosci. Oczywiście nie zabrakło także gorących życzeń i gromkiego "Sto lat" w wykonaniu dziewczynek.

 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2021

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

Przedszkole pełni ogromną rolę w rozwoju i wychowaniu dziecka. By docenić znaczenie edukacji przedszkolnej Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2013 roku ustanowił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Od tego czasu dwudziesty września jest w kalendarzu przedszkolnym dniem wyjątkowym. W całym kraju PRZEDSZKOLAKI celebrują swoje święto na mnóstwo różnych sposobów. U nas także nie mogło być inaczej. Poziomki, Jagódki i Malinki w poniedziałkowy poranek rozpoczęły radosną przygodę... Były tańce, muzyka, konkursy, quiz wiedzy o przedszkolu, mnóstwo śmiechu i radości. Jednym słowem moc atrakcji. Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki, książeczki oraz słodkości.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

OWOCNA EDUKACJA-

Bezpiecznie w domu, przedszkolu i w drodze

W piątek 10 września wszystkie grupy przedszkolne

Poziomki”, „Jagódki” i „Malinki”

miały możliwość poznać policjanta z Komisariatu Policji w Terespolu aspiranta sztabowego Janusza Drygulskiego. Pan POLICJANT w sposób łagodny, ale stanowczy wyjaśniał obowiązujące zasady bezpiecznego zachowania się.

Dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym w domu i co jest gwarancją bezpieczeństwa, jak powinny zachowywać się w drodze do przedszkola, oraz tego, że w przedszkolu powinny przestrzegać zasad ustalonych w grupie. Dzieci były zafascynowane i zainteresowane, a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Każde wydarzenie pobudza dzieci do działania – w tym też przypadku dzieci zainspirowane wizytą , przeniosły zdobytą wiedzę do zabaw swobodnych i tematycznych. Mamy nadzieję, że będzie to owocna edukacja,

z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.2021/22

-------------------------------------------------------------------------------

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

2021/2022


-------------------------------------------------------------------------------


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

W środę 30.06.2021 r. Wróbelki, Kukułki i Jaskółki pożegnały przedszkole. Wróbelki i Kukułki wrócą tu we wrześniu, by na nowo odkrywać świat, uczyć się, bawić i wspólnie przeżywać nowe przedszkolne przygody. Dla Jaskółek była to ostatnia chwila w roli przedszkolaka, teraz to już absolwenci przedszkola- przyszli uczniowie. Na nich czekają już ławki, nauka w pierwszej klasie i nowa szkolna rzeczywistość, bo "każdy koniec to nowy początek ". W obecności rodziców Pani Dyrektor wręczyła naszym absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola oraz książeczki. Mamy nadzieję, że Jaskółki będą mile wspominać lata spędzone w przedszkolu i czasem zagoszczą w przedszkolnych progach. Życzymy im mnóstwa szkolnych sukcesów.

Młodsze przedszkolaki świętowały koniec roku szkolnego w obecności swoich bliskich na świeżym powietrzu. Wychowawcy wręczyli przedszkolakom dyplomiki i księżeczki. Dzieci śpiewem pożegnały się z przedszkolem i powitały czas swobody. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wspaniałego, bezpiecznego letniego wypoczynku! Nadzedł czas na wakacje, "dmuchawce, latawce, wiatr..."

 


SPEKTAKL

We wtorek 22 czerwca, z okazji Dnia Teatru organizowanego w naszej szkole, przedszkolaki zasiadły na widowni wyjątkowego spektaklu, przygotowanego przez opiekuna koła teatralnego Paną Elżbietę Kijuk oraz uczniów klasy III. Przepiękne widowisko, jego oprawa muzyczna, wyjątkowe stroje młodych aktorów pozwoliły przedszkolakom przenieść się w tajemniczy świat baśni. Dla przedszkolaków było to niezwykłe przeżycie, dlatego gorąco dziękujemy za zaproszenie.

Pani Eli i jej podopiecznym gratulujemy niezaprzeczalnych talentów i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

 

 


SPOTKANIE ZPOLICJANTEM

Wielkimi krokami zbliżają się do nas wakacje, dlatego w trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków w piątek 18.06.2021 r. odwiedził nas zaprzyjaźniony pan policjant- asp. szt. Janusz Drygulski.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa w czasie zbliżającego się letniego wypoczynku oraz utrwaliły wiedzę z zakresu właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.


DZIEŃ MAMY I TATY

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbyła się w piątek 11 czerwca. W tym dniu przedszkolaki przygotowały swoim rodzicom filmową niespodziankę pod hasłem "Mama i Tata są największym skarbem świata". I chociaż niełatwo stanąć przed kamerą, to mali aktorzy dali z siebie wszystko, by tego co najlepsze życzyć ukochanym rodzicom. Po wyjątkowym występie przedszkolaki zabrały do domu upominki, aby wręczyć je rodzicom.


OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2021

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W środę 9 czerwca wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej, sportowej rywalizacji, jaką jest Olimpiada Przedszkolaka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonały panie: Dyraktor- Katarzyna Krawczyk oraz nauzyciel wychowania fizycznego- Dorota Tarkowska. Przedszkolakom kibicowała też Pani Wicedyrektor- Elżbieta Brodacka. Po wysłuchaniu energetcznego utworu "Wiwat Olimpiada!" nadszedł czas na pierwszą konkurencję- bieg na zróżnicowane w zależności od wieku dzieci dystanse.

Wystartowały w nim wszystkie przedszkolaki. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

- "Wróbelki"- dziewczęta

I miejsce- Kaja Antonowicz

II miejsce- Urszula Głowacka

III miejsce- Julia Zalewska

- "Wróbelki" - chłopcy:

I miejsce- Aleksander Babkiewicz

II miejsce- Kajetan Maksymiuk

III miejsce- Franciszek Knigawka

-"Kukułki"dziewczęta:

I miejsce- Klara Śreniawska

II miejsce- Marta Bandzerewicz

III miejsce- Julia Borowińska

-"Kukułki"-chłopcy:

I miejsce- Aleksander Sobieszczuk

II miejsce- Karol Kisiel

III miejsce- Szymon Harasimiuk

-"Jaskółki"dziewczęta:

I miejsce- Magdalena Pilipczuk

II miejsce- Hanna Moroz

III miejsce- Hanna Gabryś, Nikola Stempniewska

-"Jaskółki"-chłopcy:

I miejsce- Szymon Sobieszczuk

II miejsce- Oliwier Okseniuk

III miejsce- Piotr Reszotnik

 

Następnie każda z grup z wielkim zaangażowaniem brała udział w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem Pani Doroty Tarkowskiej. Po wyczerpującej, pełnej wrażeń i wspaniałej zabawy aktywności fizycznej nadszedł czas na wręczenie przez Panią Dyrektor Katarzynę Krawczyk i Panią Dorotę Tarkowską pamiątkowych dyplomów i medali.

Dziękujemy Pani Dorocie i uczniom VIII klasy Szkoły Podstawowej za wspaniałą organizację imprezy i promowanie aktywności fizycznej.

 

 

 

3,781,986 unikalne wizyty